شبکه خبری منتخبان ملت

مـــلـــتـــ پـــلــاســـ

منتخب یازدهم"

منتخب یازدهم" عنوان بخشی است که از امروز در صفحه شبکه خبری منتخبان ملت در اینستاگرام منتشر خواهد شد. قصد داریم در هر قسمت شما همراهان عزیز را با منتخبان خود در مجلس یازدهم و نظرات آنها درباره اولویت های مجلس آینده بیشتر آشنا کنیم.

بازی با صفرها !!!

در این شماره از ملت پلاس می پردازیم به موضوع حذف چهار صفر از پول ملی. پس از کش و قوس‌های شش ماهه مجلسی ها به دولت اجازه دادند در دوره گذار حداکثر سه ساله، چهار صفر از پول ملی را حذف کند. این حال، برخی کارشناسان تاکید دارند که حذف چهار صفر از پول ملی، اثری واقعی بر زندگی مردم ندارد هر چند تاثیر روانی تورم را کاهش می دهد.

افطاری های مجلل!!!

در این شماره از روی خط می پردازیم به موضوع افطاری های برخی از نمایندگان برای لابی کردن. افطاری های مجلل!!! لابی با منتخبان مجلس یازدهم به بهانه افطاری. تا شروع مجلس یازدهم فرصت زیادی باقی نمانده است و گروه ها اشخاص و جریان ها و حتی بعضا دولتی ها برای لابی با منتخبان مجلس یازدهم از هر فرصتی استفاده می کنند. در این ایام نیز به بهانه ماه رمضان و با هدف لابی با برخی از منتخبان افطاری های مجلبی برگزار می شود.

حکم دلالان برنج!!!

در این شماره از ملت می پردازیم به موضوع گرانی برنج.قیمت گذاری برنج در دستان کیست؟ براساس آمار در اسفندماه ۹۸ برنج با رشد ۴۴.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل بیشترین افزایش قیمت را به خود اختصاص داده است. کارشناسان عوامل متعددی را دلیل افزایش قیمت برنج می دانند. در روی خط امروز به بررسی این عوامل پرداخته ایم.

از جیب کارگران به جیب مدیران!!!

در این شماره از ملت پلاس می پردازیم به موضوع قرار ندادن حقوق های سازمان تامین اجتماعی به نهادهای ناظر.در چند سال اخیر سازمان تامین اجتماعی میزان حقوق مدیران خود را در اختیار نهادهای ناظر قرار نداده است. این عدم شفافت شائبه پرداخت حقوق‌های نجومی در تامین اجتماعی را تقویت می کند. مردم از نمایندگان خود انتظار دارند تا این موضوع را از مسئولان تامین اجتماعی پیگیری کنند.

دلالان آنلاین!!!

در این روی خط می پردازیم به موضوع دلالان خودرو.قیمت خودرو در روزهایی که به علت کرونا خرید و فروش در بازار راکد است بدون منطق مشخصی بالا رفته است. اما در پشت پرده‌ی این افزایش قیمت چه اتفاقاتی در جریان است. آیا باز هم دلال‌ها در حال سواستفاده از پلتفرم‌های آنلاین مانند دیوار، شیپور و باما برای تغییر در قیمت‌های بازار هستند؟

سرخابی ها بورسی می شوند !!!

در این شماره از روی خط می پردازیم به موضوع واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی از طریق بورس در مردادماه سال جاری. پنج سال بعد از روزهایی که پرسپولیس و استقلال تا آستانه واگذاری پیش رفتند، دوباره ماجرای خصوصی سازی این دو باشگاه از سوی دولت مطرح شده و این بار بازار بورس انتظار عرضه سهام سرخابی‌ها را می‌کشد؛ بازاری که حالا بخشی از مردم ایران را درگیر خود کرده و شاید در ماه های آینده با ورود دو باشگاه پرطرفدار، شرایط ویژه ای را تجربه کند.

حساب کشی یورویی !!!

در این شماره از روی خط می پردازیم به مضوع یک میلیارد یورو برداشته شده از صندوق توسعه ملی. ابهام درباره نحوه توزیع یک میلیارد یورو برداشت شده از صندوق توسعه ملی. علی اکبرکریمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید: از آنجا که ابهاماتی در مورد نحوه توزیع یک میلیارد یورو برداشت شده از صندوق توسعه ملی و همچنین 100 هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده برای حمایت از اقشار آسیب دیده از کرونا، وجود دارد ؛ مقتضی است دولت در این رابطه توضیح و گزارشی دقیق به مجلس و وکلای ملت ارائه دهد.

غضب منتخبان مرکزی علیه استاندار !

در این شماره از روی خط می پردازیم به موضوع غضب منتخبان مرکزی علیه استاندار ! در روزهای پایانی فرودین 99 کریمی و سلیمی دو عضو مجمع نمایندگان استان مرکزی در مجلس در تذکری به وزیر کشور نسبت به وضعیت نصب و عزل مدیران در استان مرکزی انتقاد کردند. موضوع تذکر این دو نماینده به وزیر کشور، "توضیح در مورد برخی انتصابات در استان مرکزی که شائبه مهندسی انتخابات ریاست جمهوری آینده را به ذهن متبادر می‌کند" بود به طوری که در این تذکر اعلام شد روند برخی انتصابات در استان مرکزی به نحوی است که شائبه مهندسی انتخابات ریاست جمهوری 1400 را در بردارد؛ در زمانی که بازپرس ویژه خبر از وجود فساد مالی در پاره‌ای از ادارات دارد، علت این گونه مماشات و ابقاء برخی افراد یا انتصابات برخی افراد غیرتوانمند چیست؟