شبکه خبری منتخبان ملت

شبکه خبری منتخبان ملت

عناوین کل اخبار
ایجاد 5 هزار شغل جدید درسال جاری 1400

ایجاد 5 هزار شغل جدید درسال جاری 1400

مدیر روابط عمومی گروه مالی گردشگری اعلام کرد: این گروه تاکنون بیش از 10 هزار شغل پایدار در بخش‌های مختلف اقتصادی ایجاد کرده که این رقم تا نیمه نخست امسال به بیش از 15 هزار نفر افزایش می‌یابد.
چند می گیری وام بگیری!

چند می گیری وام بگیری!

چگونه با کمک دلالان تسهیلات میلیاردی بگیریم؟ کارشکنی بانک‌ها در اعطای تسهیلات به تولید و رشد دلال‌بازی در این بخش با بیان اینکه آمار مشخصی در این زمینه وجود نداردآماری که می‌توان به دست آورد، چیزی است که از سامانه بهین‌یاب می‌توان استخراج کرد. آنجا مشخص می‌شود که چه تقاضاهایی به بانک ارجاع شده‌اند. طرحی جهت دریافت وام پذیرفته می شود، یک سری دلال پیدا می‌شوند که طرح توجیهی بنویسند یا اینکه درصدی از وام را می‌گیرند و دریافت تسهیلات را قطعی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند. تعرفه می‌گذارند و مثلاً 4، 5 یا 7 درصد وام را در همان مرحله اول پرداخت وام، دریافت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند و می‌گویند اگر ندهید پرداخت‌های بعدی متوقف خواهد شد.
ارابه های مرگ!

ارابه های مرگ!

مالکان اتوبوس های بین شهری جان مسافران را به بازی گرفته اند؟ در حالی مطابق مصوبه ستاد ملی کرونا فقط باید بلیت صندلی‌های کنار پنجره اتوبوس فروخته شود که برخی شرکت‌ها با ترفندی تمام ظرفیت صندلی‌های خود را به فروش می‌رسانند، آنهم در شرایط سخت شیوع ویروس کرونا. هر مسافری که مشاهده کرد صندلی کناریش فروخته شده است، به سرعت اعتراض کند و علاوه بر آن از طریق روش‌های اطلاع‌رسانی شکایت خود را به سازمان راهداری اطلاع دهد.اطلاع‌رسانی به موقع مسافران موجب جلوگیری از تخلف در لحظه سفر خواهد شد. اما آیا واقعا در صورت بروز این اتفاق، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با شرکت‌های حمل‌ونقل اتوبوسرانی برخوردهای لازم را انجام می‌دهد؟ متاسفانه در زمان فروش بلیت اتوبوس برخلاف ادعای مسئولان مربوطه هیچ احراز هویتی انجام نمی‌شود و بلیت یک صندلی به اسم چند نفر صادر می‌شود. بنده شخصا دیدم بلیت مسافرانی که به اسم خانواده کنار هم نشسته بودندبه اسم یک نفر صادر شده و هیچ مشخصاتی از شخص کناری در بلیت نبود! در واقع چنانچه اتفاقی برای شخصی که هیچ هویتی ندارد بیفتد، کسی پاسخگو نیست و در صورت فوت نیز نیمه هیچ تعهدی ندارد.
سیمان نابسامان

سیمان نابسامان

آشفته بازار مصالح ساختمانی علت گرانی مسکن است؟ کمتر لحظه‌ایست که شیب تند افزایش قیمت‌ها و گرانی در اخبار مختلف دیده نشود و از مواد غذایی تا مصالح ساختمانی، از خودرو تا مسکن و لوازم التحریر همگی همچون ارز و سکه در اتوبان افزایش قیمت‌ها جولان می‌دهند.گچ و سیمان، آجر، کاشی و سرامیک، سیم و لوله و در مجموع تمام مصالح اگر در بازار نایاب نباشند، بصورت روزانه یا هفتگی افزایش قیمت دارند. این افزایش قیمت تاثیر خود را در قیمت تمام شده ساختمان و واحد مسکونی نیز گذاشته و قیمت خانه روز به روز گرانتر می‌شود. کافیست احتیاج به خرید مصالح پیدا کنی و به بازار مراجعه کنی، اگر این اتفاق را طی ۲ روز متوالی انجام دهی متوجه تغییر عجیب قیمت می‌شوی و فروشندگان در این خصوص قیمت خرید از درب کارخانه را گران‌تر از قیمت فروش همان محصول در روز گذشته می‌دانند و مقصر را تولیدکننده یا عرضه‌کننده‌های اصلی عنوان می‌کنند.یکی از پیمانکاران بخش خصوصی می‌گوید: کارخانجات بدلیل نوسانان قیمت و رکود ارزی استعلام قیمت نمی‌دهند و خرده‌فروشان اجناس و مصالح را بصورت اعتباری نمی‌فروشند و فروش را منوط به پرداخت کامل نقدی قبل از ارسال کرده‌اند. وی اضافه می‌کند: پیمانکاران نیز بدلیل بیماری منحوس کرونا امکان دریافت مطالبات از ارگان‌های دولتی را ندارند و بدلیل وضعیت مالی، از امکان پرداخت حقوق کارکنان طی چند ماه اخیر باز مانده‌اند. وی تصریح کرده‌است: هم‌اکنون برخی مصالح همچون سیمان، لوله، اتصالات و شیرآلات در بازار بشدت نایاب شده است. یک سازنده دیگر می‌گوید: شرایط مالی مهندسان و سازندگان این اجازه را نمی‌دهد که مصالح را در مقدار زیاد خریداری کنند و موقع خرید اگر در حین کار احتیاج به خرید دوباره داشته باشند با دیدن افزایش قیمت نسبت به خرید قبلی دچار مشکل محاسباتی می‌شوند.
آگهی های غیر ملی در رسانه ملی!

آگهی های غیر ملی در رسانه ملی!

آیا زمان تحقیق و تفحص از بازرگانی صداوسیما فرا نرسیده است؟ ماجرا از جایی شروع می‌شود که دولت بودجه لازم تریبون اصلی و رسانه فراگیر جمهوری اسلامی ایران را اختصاص نمی‌دهد. صداوسیما مضطرانه و از روی اجبار به سمت پخش آگهی‌های بازرگانی می‌رود. حامیان‌مالی یا همان اسپانسرها هم از راه می‌رسند و همه برای معرفی کالاها و خدمات‌شان جعبه جادو را افقِ پیشرفت در رسیدن به اهداف شخصی‌شان قلمداد می‌کنند.حالا در این راستا پخش آگهی‌هایی هم بیش از حد موردنظر قرار می‌گیرد و مخاطب را هم خسته می‌کند. منتظرِ سریال یا برنامه خودشان از شبکه‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی هستند به یک باره زنگِ معرفی کالا یا خدمات تبلیغی در فضای غیرواقعی یا به قولِ معروف اغواگرایانه‌ای به رخِ مخاطب کشیده می‌شود. شاید یکی از مصادیق بارز آن پدیده‌‌ای باشد که امروز برخی از روی غرض یا دلگیرانه به تلویزیون حمله می‌کنند. شاید نوعِ گفتار و نوشتار شخصی مثل حسام‌الدین آشنا که همه اتفاقاتِ تلویزیون را بارها زیر سوال برده‌اند خیلی جای تعجب نداشته باشد که نوشته است: «لازم است قراردادهای تبلیغاتی پدیده با صداوسیما و نمونه‌های متنوعی از تبلیغات پخش شده از کانال‌های مختلف هم منتشر شود. لطفا مکاتبات دولت با صدا و سیما در مورد منع پخش آگهی‌ها و برنامه‌های مشارکتی پدیده و پاسخ‌های توهین‌آمیز مدیران وقت صداوسیما را هم منتشر کنید.

ایرانی بایدپوشاک تولید داخل فاخر بپوشد

احیای قدیمی ترین برند پوشاک ایران در سال جهش تولید

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با ارسال لوح سپاسی از مدیرعامل بانک ملت قدردانی کرد.

لیرضا تابش در این لوح خطاب به دکتر محمد بیگدلی آورده است: بهره مندی مردم به ویژه روستاییان از مزایای اجرای طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی و بازسازی مناطق شهری و روستایی آسیب دیده از سوانح، نقش موثری در ارتقای کیفیت مسکن و بهبود سطح زندگی روستاییان و خانوارهای آسیب دیده از حوادث طبیعی و افزایش رضایتمندی آنان داشته است. وی با بیان این نکته که این موفقیت نتیجه اهتمام و کوشش دست اندرکاران و مرهون مشارکت و هم افزایی همه سازمان های همکار است، از خدمات و پشتیبانی های ارزنده مدیران و کارکنان بانک ملت در امر اعطای تسهیلات بانکی به جامعه هدف به ویژه روستاییان محروم برای اجرای برنامه ها و طرح های یادشده، سپاسگزاری کرد. در ادامه این نامه آمده است: بی تردید، تلاش های شایسته و موثر دست اندرکاران بانک ملت و همکاری همه جانبه و تحسین برانگیز آنان با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در تحقق این طرح های عظیم، مقبول درگاه احدیت و مایه مباهات خواهد بود.
ایستگاه آخر...

ایستگاه آخر...

کاخ آرزوهای زمین خوارانی که ویران شد زمین خواری به تصرف، تغییر کاربری و تفکیک غیر مجاز گفته می‌شود. شیوه زمین‌خواران به این صورت است که زمین‌های متعلق به منابع طبیعی را تصرف می‌کنند یا تغییر کاربری می‌دهند و یا به طور غیر قانونی تفکیک می‌کنند. پس از آن شروع به احداث ساختمان در آن مناطق کرده و با استفاده از معاملات غیررسمی مانند قولنامه شروع به فروختن آن املاک می‌کنند. زمین‌خوار می‌داند که در کشور انتقال مالکیت با اسناد غیررسمی امکان‌پذیر است و این معاملات بدون تنظیم سند رسمی در نظر حاکمیت معتبر شناخته می‌شود. به همین دلیل به مردم این تضمین را می‌دهد که انتقال مالکیت با استفاده از این اسناد بدون مشکل خواهد بود و از طرف حکومت نیز معتبر است. مردم نیز با توجه به تضمین حکومت، تمایل بیشتری نسبت به خرید این املاک پیدا می‌کنند.
پیاده نظام مافیا در دام

پیاده نظام مافیا در دام

آیا محاکمه مافیای عمده نهاده های دامی نزدیک است؟ مافیای واردات، 75 درصد خوراک مورد نیاز این صنعت را وارد می‌کند و به دلیل عدم نظارت، این نهاده‌ها با قیمت گران‌تری به دست مرغدار می‌‌رسد.عدم نظارت بر توزیع و قیمت‌ها و همچنین سپردن سرنوشت صنعت مرغداری به یک عده که از گذشته واردات کلان خوراک دام و کشور را به دست گرفته‌اند باعث شده قیمت تمام شده مرغ در کشور به شدت افزایش یابد به طوری که از ابتدای سال صنعت مرغداری کشور 750 میلیارد تومان ضرر کرده است. واردات خوراک دام از سال‌های پیش دست این مافیا است و صنعت طیور از این ناحیه آسیب جدی می‌بیند.
خواننده های مافیایی!

خواننده های مافیایی!

چگونه یک شبه خواننده شویم. با گذشت سال‌ها از برگزاری کنسرت‌های متعدد و فعالیت نیرو‌های نظارتی، اما همچنان کسی نتوانسته است، دست باند‌های موسیقی را از هنر اول کوتاه کند.کنسرت‌های موسیقی از اوایل دهه ۹۰، سالن‌های تهران و شهرستان‌ها را حسابی گرم کرد. از همان دوران خوانندگان فراوانی مطرح شدند و طرفداران هنر اول دستشان برای انتخاب هر کنسرت با هر سبکی که می‌خواستند، باز بود. تعداد کنسرت‌ها در این دوران با تعداد کنسرت‌های سال‌های قبل تر، قابل مقایسه نبود.در پسِ هیجانِ فراوانِ حاصل از برگزاری تور کنسرت‌های بی شمار، تعداد انگشت شماری بودند که فضا را مدیریت می‌کردند؛ افرادی که نیاز‌های شنیداری موجود در جامعه را می‌شناختند، جوانان دارای پتانسیل شهرت را شناسایی می‌کردند و با استفاده از تمامی ظرفیت‌های تبلیغاتی خود (از شبکه‌های ماهواره‌ای گرفته تا بیلبورد‌های شهری)، پول‌های کلان به جیب می‌زدند.
خجالت!

خجالت!

افتضاح مدیریتی دولتمردان تدبیر... محتوای مشترک چند سخنرانی اخیر حسن روحانی تاکید بر «صف نبستن» مردم در دولت یازدهم و دوازدهم است اما بررسی اتفاقات سال‌های اخیر نشان می‌دهد دولت روحانی با سوءمدیریت در برخی تصمیمات به ایجاد صفوف طویل در کشور کمک کرده است. مشاهدات میدانی در سطح شهر تهران حاکی از آن است که همچنان تنش در بازار مرغ وجود دارد و به نظر می‌رسد وعده مسئولان مربوطه مبنی بر تأمین بازار شب عید و کاهش قیمت‌ها هنوز عملیاتی نشده است. از طرفی نابسامانی‌ها در تأمین و توزیع کالاهای اساسی به گردن مردم‌انداخته می‌شود و وزارت صنعت از مردم می‌خواهد که روغن را در خانه احتکار نکنند؛ اما باید توجه داشت که اگر روغن در ماه‌های قبل به‌موقع تأمین می‌شد مردم برای اینکه خیالشان راحت باشد اقدام به خرید بیشتر از نیاز این محصول نمی‌کردند. از طرفی نظارت کافی نیز بر تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان کالاهای اساسی وجود ندارد به‌طوری‌که برخی تولیدکنندگان علاوه‌بر توزیع قطره‌چکانی این کالاها، فروش آنها را منوط به خرید کالاهای دیگر کردند.
واسطه بازی میوه ای...

واسطه بازی میوه ای...

چرا وزارت جهاد کشاورزی توان برخورد با دلالان میوه را ندارد؟ نگاهی به قیمت میوه ها نشان می دهد که خرید چند قلم میوه می تواند از درآمد یک روز کارگر هم بیشتر باشد. اما دلیل گرانی میوه چیست؟ برخی حذف ارز 4200 و گرانی نهاده های کشاورزی را دلیل افزایش قیمت میوه اعلام می کنند، برخی دلال ها را یکی از اصلی ترین دلایل گرانی می دانند، عده ای انبار کردن میوه توسط وزارت صمت را عامل گرانی های اخیر دانسته اند، افرادی هم صادرات را دلیل کاهش میوه و گرانی آن در بازار می دانند و گروهی هم نبود نظارت را یکی از دلایل گرانی میوه معرفی کرده اند. با این حال در گفت و گو با باغداران و مسئولان سعی کرده ایم دلیل گرانی میوه را در روزهای اخیر پیدا کنیم.کمتر کسی باور می کرد که روزی برسد برای خرید چند عدد موز و پرتقال و سیب درآمد یک روزت را هزینه کنی اما قیمت این روزهای میوه باورنکردنی ها را تحقق بخشیده و حالا خرید چند قلم میوه بیش از 100 هزار تومان برای شما آب می خورد. اما بر اساس قیمت هایی که از بازار گرفتیم قیمت میوه های مختلف در بازار به این شرح است: هر کیلوگرم موز حدود ۵۰ هزار تومان، نارنگی بندری ۵۵ هزار تومان، سیب زرد ۲۶ هزار تومان و سیب قرمز ۲۷ هزار تومان، نارنگی ۲۹ هزار تومان ، پرتقال جنوب ۲۹ هزار تومان، کیوی ۱۷ هزار تومان، لیمو شیرین ۱۶ هزار و ۸۰۰ تومان و پرتقال تامسون ۱3 هزار و 5۰۰ تومان به فروش می رسد.
مسکن تدبیر...

مسکن تدبیر...

رکورد دار کمترین ساخت وساز مسکن در 18سال اخیر کدام دولت است؟ در حال حاضر مشکل تامین مسکن، به‌ویژه برای اقشار کم‌درآمد به‌عنوان یکی از چالش‌های اساسی کشورها محسوب می‌شود لذا دولت‌ها با ویژگی‌های گوناگون اقتصادی، اجتماعی و سیاسی برای حل مسائل مربوط به مسکن اقدام کرده‌اند و در این راستا، از سیاست‌های متنوعی بهره گرفته‌اند. در این زمینه عوامل بسیاری موجب پیدایش و تشدید مشکل تامین مسکن شده که به فراخور آنها سیاست‌هایی نیز اتخاذ شده است، ولیکن در دوره‌های زمانی مختلف، شرایط خاصی بر جامعه حاکم بوده که به‌طور مستقیم و غیرمستقیم روش‌های مواجهه با مشکلات و اجرای قوانین و سیاست‌های مسکن را تحت‌تاثیر قرار داده‌اند. در گزارش حاضر به بررسی سیاستگذاری و عملکرد دولت‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخته‌ایم. این بررسی نشان می‌دهد پس از دولت‌هایی که در اوایل انقلاب و دوره جنگ تحمیلی بر سر کار آمده‌اند، دولت روحانی ناموفق‌ترین دولت در سیاستگذاری بخش مسکن است، به‌طوری که این دولت طی 25 سال اخیر رکورددار رکود ساخت‌وساز در کشور است.

بانک ملت موفق شد باز هم عنوان"داراترین شرکت کشور" را در رتبه بندی سازمان مدیریت صنعتی ایران به خود اختصاص دهد.

این بانک در بیست و سومین همایش 100 شرکت برتر ایران که در آن از بین 500 شرکت حاضر در این ماراتن، 100 شرکت عنوان شرکت های برتر را به خود اختصاص دادند، در شاخص بیشترین دارایی، با داشتن بیش از چهار میلیون و 504 هزار میلیارد ریال دارایی، عنوان نخست را در بین تمامی شرکت ها از آن خود کرد. بر اساس این گزارش، میزان دارایی بانک ملت در سال مالی 97 هم، حدود سه میلیون و 457 هزار میلیارد ریال اعلام شده بود که در آن سال نیز بیشترین دارایی در بین شرکت های برتر ایران محسوب می شد. در عین حال، بانک ملت در شاخص بالاترین رتبه فروش هم جایگاه ششم را با 482 هزار و 608 میلیارد ریال فروش به خود اختصاص داده و در بین بانک های کشور، در این زمینه حایز رتبه اول شده است. در بخش بالاترین ارزش افزوده نیز بانک ملت روی پله چهارم ایستاده و ارزش افزوده ای معادل 156 هزار و 586 میلیارد ریال را در سال 98 تولید کرده است. بانک ملت همچنین در شاخص بالاترین اشتغالزایی، در بین شرکت های برتر کشور چهارم شده و در سال مورد گزارش، 27 هزار و 574 نفر در این بانک مشغول به کار بوده اند. این رقم، بالاترین جایگاه را در زمینه اشتغالزایی در گروه بانکی به بانک ملت اختصاص داده است. این گزارش حاکی است، سازمان مدیریت صنعتی از سال ۱۳۷۷ با هدف شناسایی جایگاه بنگاه‌های اقتصادی بزرگ و گروه‌های صنعتی در رشته‌های مختلف و گسترش رقابت در بین این بنگاه‌ها همچنین کمک به سیاست‌گذاران اقتصادی برای برنامه‌ریزی بهتر، رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایرانی را در دستور کار خود قرار داده است. این رتبه‌بندی، ۵۰۰ شرکت دولتی و خصوصی را در بر می‌گیرد و علاوه بر شاخص میزان فروش، ۳۲شاخص دیگر را هم در نظر دارد و با توجه به بانک محور بودن اقتصاد ایران، صنعت بانکداری یکی از گروه‌های اصلی در این ارزیابی است.
1