شبکه خبری منتخبان ملت

غم اجاره!

غم اجاره!

تنها در سال گذشته آمار‌ها نشان می‌دهد که به طور متوسط هزینه اجاره‌بها بیش از ۵۰ درصد رشد داشت یعنی بیش از تورم عمومی حال باید دید در سال ۱۴۰۱ چگونه بازار اجاره بهایی برای مستأجران رقم می‌خورد، از این منظر گفته می‌شود جامعه مستأجران که ایران قریب به ۸ میلیون اجاره‌نشین دارد.
کارچاق کن های مالیاتی!
رئیس کل سازمان امور مالیاتی: فساد اداری خط قرمز ماست

کارچاق کن های مالیاتی!

در حالی رئیس کل سازمان امور مالیاتی می گوید: فساد اداری خط قرمز سازمان امور مالیاتی کشور است که متاسفانه در چند سال اخیر برخی افراد و حتی شرکت ها به اصطلاح خودشان کاملا قانونی با کاهش رقم مالیات درصدهای هنگفتی را به جیب می زنند. 
آیا واقعا لیست اصلی ابر بدهکاران بانکی اعلام شده است؟

دانه درشت های غایب

روز گذشته برخی از بانک‌ها اقدام به انتشار لیست بدهکاران بانکی کرده است، با نگاهی به چند لیست منتشر شده می‌توان دید که اغلب این بدهکاران جز شرکت‌ها و برخی هم تولیدی هستند و آنچه به عنوان لیست بدهکاران بانکی مطرح می‌شود با آنچه در افکار عمومی به عنوان ابر بدهکار وجود دارد، فاصله دارد.
دست های ناپاک
آیا مافیای گوشت اجازه کاهش قیمت را نمی‌دهند؟

دست های ناپاک

شنیده‌ها حاکی از این است که عده‌ای پیگیر واردات گوشت با ارز ۴۲۰۰ تومانی به کشور هستند.البته سال هاست موضوع گوشت دستاویز تخلفات بسیاری است بطور مثال سال ۹۷ منصور پوریان، رئیس شورای تامین کنندگان دام زنده گفته بود: شنیده‌ها حاکی از آن است که یازده شرکت به جای واردات گوشت قرمز ۷۷۸ میلیون دلار ارز به جیب زدند.
گرانی گوشت به نفع چه کسانی است؟
واردات شد اما گوشت ارزان نشد

گرانی گوشت به نفع چه کسانی است؟

گفته‌های مسئولان اتحادیه تولید دام سبک و سنگین و همچنین شورای تامین دام حاکی از آن بود که تولید داخلی بیش از نیاز بازار است. با توجه به قیمت زیر ۷۰هزار تومانی هر کیلو دام در زمان فروش، علت گرانی گوشت را باید نه در بخش تولید بلکه در قسمت توزیع و خرده‌فروشی جست‌وجو کرد.
وعده ۳۰ هزار مگاواتی وزیر

وعده ۳۰ هزار مگاواتی وزیر

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه محرابیان در حال پیگیری وعده های خود در زمان رای اعتماد است، گفت: وزارت نیرو تولید ۳۵ هزار مگاوات را برنامه‌ریزی کرده که ۱۵هزار مگاوات تولید برق حرارتی با مدیریت مجموعه وزارت نیرو و تولید ۱۰هزار مگاوات برق توسط صنایع آغاز شده، همچنین ۱۰هزار مگاوات در حوزه تجدیدپذیرها را در برنامه دارند.
آیا فرایند صدور مجوز توسط اصناف دارای تعارض منافع است؟

آیا فرایند صدور مجوز توسط اصناف دارای تعارض منافع است؟

درواقع طولانی و پیچیده بودن فرایند دریافت مجوز راه‌اندازی یک کسب و کار جدید باعث شده است تا رغبت سرمایه گذاران برای ورود به عرضه فعالیت‌های اقتصادی در ایران کاهش یابد. از طرفی مشاغلی که نیاز به مجوز نداشتند نیز حمایت‌های کافی را دریافت نمی‌کردند.
فراینده پیچیده صدور مجوز فسادزاست
رئیس کمیسیون حمایت قضایی اتاق بازرگانی تهران:

فراینده پیچیده صدور مجوز فسادزاست

رئیس کمیسیون حمایت قضایی اتاق تهران گفت: بوروکراسی چند لایه در مجوزها، محدودیت زیاد، امضاهای طلایی و ارزیابی های پیشینی باعث کند شدن کارها، توقف، تعارض منافع و رفتارهای فسادآلود شده است.
اعتبار سنجی  جایگزین ضامن بانکی

اعتبار سنجی جایگزین ضامن بانکی

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قانون بودجه سال جاری کشور، تاکید کرد: باید برای اعطای وام ازدواج، اعتبار سنجی جایگزین ضامن و وثیقه شود.
خروج سرمایه!

خروج سرمایه!

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: با توجه به شدت گرفتن خروج سرمایه از کشور باید یک آسیب‌شناسی، انجام و مالیات بر عایدی سرمایه با تأخیر اجرا شود.