شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۱۰۱۰۳
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰ - 27 July 2020
معاون نظارت، حقوقی و وصول مطالبات بانك صنعت و معدن:
شبکه خبری منتخبان ملت؛
سر يافته

است

 

 

بيژن اسدی معاون نظارت، حقوقي و وصول مطالبات بانك صنعت و معدن گفت: با تعامل مناسب اين بانك با مشتريان و عارضه يابي مؤثر بخش وصول مطالبات در خصوص واحدهاي توليدي بدهكار، ميزان وصولي هاي اين بانك در 4 ماهه نخست سال جاري نسبت به مدت مشابه سال گذشته 99 درصد افزايش يافته است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني بانك صنعت و معدن، اسدي با بيان مطلب فوق اظهار داشت: اين بانك به دليل ماهيت تخصصي و توسعه اي خود براي اعطاي تسهيلات بر گزارش هاي توجيهي طرح و گزينش مشتريان بر اساس اهليت و صلاحيت آنان تمركز دارد و براي وصول مطالبات نيز به لحاظ حمايت از توليدكنندگان و عدم تعطيلي بنگاه هاي توليدي با محدوديت هايي مواجه است با اين وجود با تعامل مناسب با بدهكاران در پايان 4 ماهه سال 98 ميزان وصولي هاي اين بانك 685 هزار ميليارد ريال بوده كه اين رقم در پايان 4 ماهه سال 99 به رقم 870 هزار ميليارد ريال رسيده است.

وي افزود: بررسي آمار مربوط به ميزان وصول مطالبات در اين بانك در پايان 12 ماهه سال 98 نشان مي دهد ، با وجود مشكلات ناشي از تحريم هاي ظالمانه اقتصادي وصول معوقات اين بانك از رقم 78 هزار ميليارد ريال در پايان سال 97 به رقم 113 ميليارد ريال در پايان سال 98 رسيده است كه از رشد 45 درصدي برخوردار است و از ابتداي سال 99 تا پايان تيرماه نيز ميزان وصولي ها به رقم 54 هزار ميليارد ريال رسيده است.

عضو هيأت عامل بانك صنعت و معدن تصريح كرد: بسياري از بنگاه هاي توليدي به دليل شيوع ويروس كرونا و تحريم هاي ظالمانه اقتصادي با مشكلات عديده اي همچون نوسانات نرخ ارز، نرخ تسعير، افزايش قيمت مواد اوليه و فقدان نقدينگي لازم براي عمل به تعهدات خود و پرداخت اقساط وام هاي دريافتي دست به گريبان هستند و بانك ها از سويي بايد منافع بانك را در نظر بگيرند و از سوي ديگر محدوديت هايي در زمينه تعطيلي واحدهاي توليدي و بيكاري نيروي كار وجود دارد كه براي حفظ سطح توليد و اشتغال در كشور و تحقق شعار جهش توليد مي بايست شرايط مشتريان مد نظر قرار گيرد و در كنار آن مقوله وصول مطالبات را نيز به صورت جدي در دستور كار قرار داد تا بتوان تسهيلات لازم را به همه متقاضيان اعطا نمود.

"

 

سامانه مدیریت ثروت مانو باهدف تسهیل سرمایه‌گذاری تمام اقشار جامعه در بورس با پشتیبانی بانک سامان آغاز به کار کرد.به گزارش سامان رسانه، بانک سامان با همکاری شرکت تحلیلگر امید اقدام به راه‌اندازی سامانه مدیریت ثروت مانو کرده است.

این سامانه کوشیده، با فراهم آوردن راهکارهای به‌روز و فناورانه همراه با تیم متخصص مالی راحت‌ترین و مناسب‌ترین گزینه را برحسب برنامه ریزی شخصی و روحیات هر فرد ارائه کند تا همه افراد جامعه با هر سطح از سرمایه و دانش مالی بتوانند به‌راحتی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری استفاده کنند.

این سامانه از طریق فروش واحدهای صندوقهای سرمایه‌گذاری به متقاضیان، وجوه دریافتی از مشتریان را در بورس و صندوقهای بادرآمد ثابت سرمایه‌گذاری می‌کند.

لازم به ذکر است در حال حاضر در این پلتفرم چهار طرح سرمایه گذاری در قالب صندوق‌های رشد سامان، یکم سامان و امین سامان و یک طرح سرمایه گذاری اختصاصی فعال شده است و به زودی طرح های جدیدی نیز به آن افزوده خواهد شد.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت www.mano.ir مراجعه و یا با شماره 02191212134 تماس بگیرند.

برچسب ها: صنعت و معدن ، مطالبات
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: