شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۱۰۱۹
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۱ - 25 September 2018
عضو کمیسیون ماده ۱۰ احزاب دلایل عملکرد ضعیف ۲۵۴ حزب در کشور را تشریح کرد.
شبکه خبری منتخبان ملت؛

به گزارش شبکه خبری منتخبان ملت؛ قاسم میرزایی نیکو در خصوص راه اندازی احزاب جدید توسط جریان های سیاسی و عدم رسیدن احزاب به جایگاه واقعی خود، گفت: طبق قانون افرادی که واجد شرایط باشند می توانند حزب در سطح ملی یا استانی راه اندازی کنند لذا منعی برای این مهم وجود ندارد.

نماینده مردم دماوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه از ابتدای انقلاب تاکنون تاکید شده احزاب باید به طور واقعی فعالیت کنند، تصریح کرد: برای دستیابی به این امر دولت ها و سایر مجموعه های تصمیم گیر در کشور باید برای احزاب جایگاه در نظر بگیرند.

وی با اشاره به اینکه می توان از ظرفیت احزاب در تصمیم سازی ها بهره برد وگرنه هرچقدر حزب ها فعالیت کنند نمی توانند به جایگاه واقعی خود دست یابند، ادامه داد: به عبارتی نمی توان به خرده احزاب تاکید کرد که تجمیع شوند تا احزاب بزرگ تر و قوی تر شکل بگیرند اما می توان شرایطی را در نظر گرفت که بتواند با یکدیگر فعالیت موثرتری را داشته باشند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه هم اکنون 254 حزب در کشور وجود دارد که بر اساس قانون جدید فقط 115 حزب خودشان را تطبیق داده اند و مابقی نیز تا پایان آبانماه فرصت دارند، افزود: هم اکنون خانه احزاب شاخص های احزاب فعال را مشخص کرده تا بتوانیم به این مهم دست یابیم.

وی تصریح کرد: به عنوان مثال در اقدامی احزاب بزرگ مانند کارگزاران، اتحاد، موتلفه، ندای ایرانیان و غیره که مجموعا 25 حزب می شوند فراخوان شدند و با همکاری این احزاب 5 نماینده مشخص شد تا بتوان موارد مورد نیاز برای قانون احزاب پیش بینی شود.

 عضو کمیسیون ماده 10 احزاب خاطرنشان کرد: در واقع احزاب باید در انتخابات، تصمیم گیری های سیاسی مهم کشور و غیره نقش ایفا کنند و این مثال فوق بیانگر وجود ظرفیت در احزاب برای تصمیم سازی است که می توان در عرصه های دیگر نیز از آنها استفاده کرد.
منبع: خانه ملت
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بـیـلـکـنـتـــ
کارچاق کن های مالیاتی!
رئیس کل سازمان امور مالیاتی: فساد اداری خط قرمز ماست

کارچاق کن های مالیاتی!

در حالی رئیس کل سازمان امور مالیاتی می گوید: فساد اداری خط قرمز سازمان امور مالیاتی کشور است که متاسفانه در چند سال اخیر برخی افراد و حتی شرکت ها به اصطلاح خودشان کاملا قانونی با کاهش رقم مالیات درصدهای هنگفتی را به جیب می زنند.