شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۱۱۱۲۲
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۷ - 15 September 2021
نماینده مردم ارومیه در مجلس در نامه‌ای به رئیس‌جمهور، بر ضرورت پیگیری ترک فعل های انجام شده در ستاد احیای دریاچه ارومیه و نحوه هزینه کرد بودجه‌های میلیاردی در این باره تاکید کرد.
شبکه خبری منتخبان ملت؛
وحید جلال زاده، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم ارومیه، در نامه‌ای خطاب به حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی بر ضرورت پیگیری ترک فعل های صورت گرفته در ستاد احیای دریاچه ارومیه و نحوه هزینه کرد بودجه‌های میلیاردی که برای این کار اختصاص یافته بود، تاکید کرد.

متن این نامه به شرح زیر است:

حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای سید ابراهیم رئیسی

رئیس جمهور محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و احترام

حال دریاچه ارومیه، نگین آبی شمال‌غرب در استان آذربایجان غربی خوب نیست و معیشت و زندگی میلیون ها هموطن در شمال‌غرب کشورمان و در حوزه آبریز آن به ادامه حیات دریاچه گره خورده است.

عدم توجه به موضوع مهم احیای دریاچه ارومیه و خشک شدن آن و رسوب میلیون ها تن نمک در کف دریاچه با ایجاد کانون‌های بحرانی تولید گرد و غبار نمکی علاوه بر تهدید زیست بوم گیاهی و جانوری و آسیب به زمین های کشاورزی، بی شک موج مهاجرت وسیع از این منطقه را رقم خواهد زد.

هر چند در سال‌های اخیر رحمت الهی و بارش‌های باران به داد این نگین آبی شمال‌غرب رسید، اما پیکر دریاچه زخمی از سوءمدیریت های سال‌های اخیر در ستادی است که به احیای آن منجر نشد.

باید به این مسئله توجه کرد که منطقه ما مهم تر از مشکل آب، درگیر مسئله مدیریت آب است.

لذا از جنابعالی انتظار داریم به عنوان مهم‌ترین مطالبه مردم آذربایجان و حوزه آبریز دریاچه ارومیه و در راستای تحقق وعده دولت سیزدهم به مردمان دلیر این منطقه، ترک فعل های صورت گرفته در ستاد احیای دریاچه ارومیه و نحوه هزینه کرد بودجه‌های میلیاردی که علی الظاهر فقط نتوانست جانی به دریاچه نیمه جان ببخشد را پیگیری نمایید.

همان‌گونه که جنابعالی در وعده های خود به مردم غیور آذربایجان غربی، موضوع احیای دریاچه ارومیه را جز اولویت‌های دولت سیزدهم برشمردید، مردم غیور منطقه و دوست‌داران دریاچه ارومیه به همت دولت سیزدهم در این مهم امیدوارند.

شایان ذکر است که چند ماهی است زمان قانونی ستاد احیا پایان یافته و به تبع آن اکثر پروژه های احیا نیز متوقف شده است، لذا به نمایندگی از مردم شریف ارومیه پیشنهاد می نمایم برای جلوگیری از خسارات عظیم در اسرع وقت کمیته ای به ریاست جنابعالی و با حضور وزرای نیرو، جهاد کشاورزی، کشور، سازمان محیط زیست، استانداران استان های حوزه آبریز، تنی چند از نمایندگان مردم در مجلس تشکیل شود و نسبت به حل و فصل عاجل موضوع، تصمیمات لازم را اتخاذ نمایند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بـیـلـکـنـتـــ
کارچاق کن های مالیاتی!
رئیس کل سازمان امور مالیاتی: فساد اداری خط قرمز ماست

کارچاق کن های مالیاتی!

در حالی رئیس کل سازمان امور مالیاتی می گوید: فساد اداری خط قرمز سازمان امور مالیاتی کشور است که متاسفانه در چند سال اخیر برخی افراد و حتی شرکت ها به اصطلاح خودشان کاملا قانونی با کاهش رقم مالیات درصدهای هنگفتی را به جیب می زنند.