شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۱۱۳۵۹
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۳ - 27 December 2021
نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید در شرایط فعلی بیش از نیمی از قطعات لوازم خانگی باید در داخل تولید شود و در یک بازه زمانی کوتاه مدت نیز این عدد به ۱۰۰ درصد برسد در غیر این صورت واردات قطعات موردنیاز تولید لوازم خانگی برای مونتاژ در داخل، پوششی برای واردات است.
شبکه خبری منتخبان ملت؛
بهزاد رحیمی در گفت‌و‌گو خبرنگار خبرگزاری منتخبان ملت درباره ضروروت توجه وزارت صمت به تولید لوازم خانگی باکیفیت و با قیمت مناسب، گفت: باید از تولید داخلی حمایت شود اما این حمایت باید به نحوی باشد این صنعت ارتقا یابد،در شرایطی که واردات لوازم خانگی ممنوع است تولیدکنندگان این حوزه باید برای تولید محصولات باکیفیت و با قیمت مناسب برنامه‌ریزی کرده و در این راستا گام بردارند زیرا این محصولات نقش مهمی در زندگی مردم دارند.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کشور تجربه نامناسبی در حوزه انحصار خودرو دارد، افزود:  طبق تجربه‌های قبلی، تولیدکنندگان در بازار بدون رقیب، قیمت‌ها را افزایش می‌دهند و از کیفیت می‌کاهند که انتظار می‌رود، صنعت لوازم خانگی این مسیر را طی نکند.

وی اضافه کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید علاوه بر تامین مواد اولیه موردنیاز تولیدکنندگان  لوازم خانگی، بر محصولات تولیدی نیز نظارت کند تا زمینه سوءاستفاده از بازار انحصاری برای تولیدکنندگان ایجاد نشود. همچنین ایجاد شرایط مناسب برای ورود تولیدکنندگان جدید به بازار، از دیگر الزامات است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم درباره انتشار برخی اخبار مبنی بر وارداتی بودن قطعات موردنیاز تولید لوزام خانگی و مونتاژ این قطعات در داخل، تصریح کرد:در شرایط فعلی حداقل باید بیش از نیمی از قطعات لوازم خانگی باید در داخل تولید شود و در یک بازه زمانی کوتاه مدت نیز این عدد به 100 درصد برسد در غیر این صورت واردات قطعات موردنیاز تولید لوازم خانگی برای مونتاژ در داخل همانند پوششی برای واردات است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بـیـلـکـنـتـــ
کارچاق کن های مالیاتی!
رئیس کل سازمان امور مالیاتی: فساد اداری خط قرمز ماست

کارچاق کن های مالیاتی!

در حالی رئیس کل سازمان امور مالیاتی می گوید: فساد اداری خط قرمز سازمان امور مالیاتی کشور است که متاسفانه در چند سال اخیر برخی افراد و حتی شرکت ها به اصطلاح خودشان کاملا قانونی با کاهش رقم مالیات درصدهای هنگفتی را به جیب می زنند.