شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۱۱۴۰۶
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۰ - 16 January 2022
رئیس فراکسیون ورزش و جوانان مجلس با بیان اینکه پایان دوره ۴ ساله هر رئیس فدراسیون مشخص است لذا وزارت ورزش می‌تواند ۴ ماه پیش از پایان دوره هر مسئول تمهیدات لازم را برای برگزاری انتخابات در موعد مقرر ترتیب دهد، گفت: به تعویق افتادن انتخابات فدراسیون‌ها و گماردن سرپرست برای فدراسیون‌هایی که دوره ریاست رئیس آن به اتمام رسیده شائبه برانگیز است و مجلس از اهرم نظارتی خود در این موارد استفاده می‌‎کند.
شبکه خبری منتخبان ملت؛
محمد مهدی فروردین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری منتخبان ملت با تأکید بر اینکه انتخابات فدراسیون‌ها باید بر مبنای اساسنامه‌ها در موعد مقرر خود برگزار شود و تعویق در زمان برگزاری انتخابات می‌تواند شائبه برانگیز باشد، اظهار کرد: با توجه به اینکه پایان دوره 4 ساله هر رئیس فدراسیون مشخص است لذا وزارت ورزش می‌تواند 4 ماه پیش از پایان هر دوره نسبت به اتخاذ تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات اقدام کند.

نماینده مردم فیروزآباد و فراشبند و قیرو کارزین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رعایت این مسئله بسیار ساده بوده و این موضوع بارها در جلسات به مسئولان وزارت ورزش و جوانان تذکر داده شده است، افزود: اقداماتی از قبیل ثبت نام‌ها و تأیید صلاحیت‌ها می‌‎تواند به موقع و پیش از هر انتخابات انجام شود تا دیگر نیازی نباشد، فدراسیونی با سرپرست اداره شود.

وی اداره فدراسیون‌ها با گماردن سرپرست از جانب وزارت ورزش را شائبه برانگیز دانست و تصریح کرد: اگر بخواهیم حرف و حدیثی پیرامون انتخابات فدراسیون‌های ورزشی نباشد، این برنامه ریزی باید به درستی صورت گیرد و همگان به اساسنامه برگزاری انتخابات احترام بگذارند.

فروردین با تأکید بر اینکه همواره نقش نظارتی خود را در این میان ایفا کرده‌ایم، اضافه کرد: در صورت برگزاری انتخابات است که می‌توان تحول انتظاری مد نظر را در ورزش شاهد بود.

رئیس فراکسیون ورزش و جوانان مجلس تصریح کرد: وقتی این امور ساده به درستی انجام نمی‌گیرد، برخی انتقادها نسبت به جهت دار شدن برگزاری انتخابات فدراسیون‌ها به گوش می‌رسد که در این زمینه از ابزارهای نظارتی برای برگزاری انتخابات‌های سالم استفاده می‌کنیم. اما سئوال این است چرا همواره باید به دنبال درمان باشیم و هیچگاه پیگیری برای جلوگیری از تخلفات انجام نمی‌گیرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بـیـلـکـنـتـــ
کارچاق کن های مالیاتی!
رئیس کل سازمان امور مالیاتی: فساد اداری خط قرمز ماست

کارچاق کن های مالیاتی!

در حالی رئیس کل سازمان امور مالیاتی می گوید: فساد اداری خط قرمز سازمان امور مالیاتی کشور است که متاسفانه در چند سال اخیر برخی افراد و حتی شرکت ها به اصطلاح خودشان کاملا قانونی با کاهش رقم مالیات درصدهای هنگفتی را به جیب می زنند.