شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۱۱۴۰۷
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۵ - 16 January 2022
عضو کمیسیون عمران گفت: در جلسه بعدی این کمیسیون موضوع تعیین کف قیمت و اجرای مالیات بر ارزش افزوده بر روی قیمت بلیط هواپیما بررسی می‌شود.
شبکه خبری منتخبان ملت؛
اسماعیل حسین زهی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری منتخبان ملت، با اشاره به تعیین کف قیمت 600 هزار تومانی برای قیمت بلیط هواپیما، اظهار کرد: گذاشتن کف قیمت برخلاف روال معمول است  که باعث نارضایتی مردم شد که مجلس این مسئله را بررسی خواهد کرد.

وی افزود: نمی شود برای همه مسیرها یک قیمت کف ثابت در نظر گرفت.بلکه قیمت‌ها با توجه به بُعد مسافت همچنین نوع شرکت‌ و هواپیما فرق می‌کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: لازم است که وزارت راه و شهرسازی به عنوان متولی امر و دستگاه‌های نظارتی مانند سازمان بازرسی به این موضوع ورود پیدا کنند تا مشخص شود که این قیمت‌ها بر چه مبنایی است.

حسین‌زهی اضافه کرد : پیش از این می‌شد با قیمت‌های پایینتر‌ بلیط هواپیما تهیه کرد ، اما با شرایط قیمت گذاری جدید کف قیمت از 600 تومان شروع شده است که این موضوع نیاز به نظارت بیشتر داد.

وی تصریح کرد: این موضوع در جلسات هفته آینده و بعد از سرکشی به حوزه‌های انتخابیه بررسی خواهد شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اخبار مطروحه در خصوص تعلل کمیسیون عمران مجلس در برگزاری جلسه درباره پرونده اضافه شدن مالیات بر ارزش‌افزوده روی قیمت بلیت هواپیما، بیان کرد: کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در هفته های گذشته جلساتی را با نمایندگان شرکت های هواپیمایی برگزار کرد و یکی از موضوعات مطروحه در این جلسات بحث مالیات بر ارزش افزوده بر روی قیمت بلیت هواپیما بود. در این جلسه ابهامات و انتقادات در بحث این قانون طرح شد.

نماینده مردم خاش و میرجاوه در مجلس اظهار کرد:مقرر شد تا کمیسیون عمران پس از سرکشی نمایندگان از حوزه های انتخابیه خود در هفته جاری، جلسه ای را مجددا در هفته آتی برگزار کند تا معضلات و مشکلات شرکت ها با دستگاه های ذی ربط در بحث اجرای مالیات بر ارزش افزوده بر روی قیمت بلیط هواپیما مورد بررسی قرار گیرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بـیـلـکـنـتـــ
کارچاق کن های مالیاتی!
رئیس کل سازمان امور مالیاتی: فساد اداری خط قرمز ماست

کارچاق کن های مالیاتی!

در حالی رئیس کل سازمان امور مالیاتی می گوید: فساد اداری خط قرمز سازمان امور مالیاتی کشور است که متاسفانه در چند سال اخیر برخی افراد و حتی شرکت ها به اصطلاح خودشان کاملا قانونی با کاهش رقم مالیات درصدهای هنگفتی را به جیب می زنند.