شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۱۱۴۷۵
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۲ - 05 April 2022
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه محرابیان در حال پیگیری وعده های خود در زمان رای اعتماد است، گفت: وزارت نیرو تولید ۳۵ هزار مگاوات را برنامه‌ریزی کرده که ۱۵هزار مگاوات تولید برق حرارتی با مدیریت مجموعه وزارت نیرو و تولید ۱۰هزار مگاوات برق توسط صنایع آغاز شده، همچنین ۱۰هزار مگاوات در حوزه تجدیدپذیرها را در برنامه دارند.
شبکه خبری منتخبان ملت؛   مصطفی نخعی در تشریح جلسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر نیرو در این کمیسیون خبر داد و گفت: در جلسه مباحث مهمی در حوزه برق و آب مطرح شد و نمایندگان نکات مدنظر خورد را ارائه کردند اما یکی از مباحث اصلی مورد بحث کسری تولید برق نسبت به مصرف به ویژه در زمان پیک مصرف بود، این در حالی است که سال گذشته بین 12 هزار تا 15 هزار مگاوات کسری برق یا عدم موازنه میان تولید و مصرف را در برخی از روزها داشتیم.   

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر نیرو در زمان رای اعتماد وعده‌هایی برای افزایش تولید برق تا 30 هزار مگاوات داده است، ادامه داد: طبق گفته‌های آقای محرابیان این وعده در حال پیگیری است و حتی تولید 35 هزار مگاوات را برنامه‌ریزی کردند که 15هزار مگاوات تولید برق حرارتی با مدیریت مجموعه وزارت نیرو و تولید 10هزار مگاوات برق توسط صنایع آغاز شده، همچنین 10هزار مگاوات در حوزه تجدیدپذیرها را در برنامه دارند. 

وی افزود: به گفته وزیر نیرو تعمیرات و اورهال کردن تمامی نیروگاه‌های موجود آغاز شده است و طبق پیش‌بینی آن‌ها تا قبل از  آغاز پیک مصرف در تابستان تمام نیروگاه‌های مدنظر اورهال خواهند شد.   

وی با بیان اینکه واحدهای نیمه تمام نیز در حال اتمام و وارد شدن به مدار هستند، اضافه کرد: طبق صحبت آقای محرابیان تا تابستان سال جاری 500 مگاوات از این طریق به ظرفیت برق تجدیدپذیر اضافه خواهد شد. 

نخعی با بیان اینکه وزارت نیرو برنامه‌ها و مشوق‌های نیز برای مدیریت مصرف دارد، گفت: همچنین از کمیسیون انرژی بابت همکاری در تصویب تبصره 8 قانون بودجه سال 1401 و  مربوط به موضوع اصلاح الگو مصرف قدردانی کردند. 

به گفته این نماینده مجلس از مهر 1400 تاکنون با کاهش 19 درصدی بارندگی روبه رو هستیم هرچند نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری داشتیم اما با شرایط نرمال فاصله وجود دارد. 

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: درخصوص شبکه‌های آب روستایی و آبرسانی به روستاها نیز برنامه‌هایی توسط وزارت نیرو دنبال می‌شود که ازجمله آن استفاده از ظرفیت بنگاه‌ها، نهادها و قرارگاه‌های محرومیت‌زدایی است که می‌تواند به تکمیل شبکه‌های آبرسانی روستایی کمک کند، همچنین توضیحاتی درباره وضعیت سدها و منابع آب نیز ارائه شد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بـیـلـکـنـتـــ
کارچاق کن های مالیاتی!
رئیس کل سازمان امور مالیاتی: فساد اداری خط قرمز ماست

کارچاق کن های مالیاتی!

در حالی رئیس کل سازمان امور مالیاتی می گوید: فساد اداری خط قرمز سازمان امور مالیاتی کشور است که متاسفانه در چند سال اخیر برخی افراد و حتی شرکت ها به اصطلاح خودشان کاملا قانونی با کاهش رقم مالیات درصدهای هنگفتی را به جیب می زنند.