شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۱۱۴۸۱
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۶ - 09 April 2022
آیا مافیای گوشت اجازه کاهش قیمت را نمی‌دهند؟
شنیده‌ها حاکی از این است که عده‌ای پیگیر واردات گوشت با ارز ۴۲۰۰ تومانی به کشور هستند.البته سال هاست موضوع گوشت دستاویز تخلفات بسیاری است بطور مثال سال ۹۷ منصور پوریان، رئیس شورای تامین کنندگان دام زنده گفته بود: شنیده‌ها حاکی از آن است که یازده شرکت به جای واردات گوشت قرمز ۷۷۸ میلیون دلار ارز به جیب زدند.
شبکه خبری منتخبان ملت؛    رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران می گوید:
مافیای گوشت اجازه کاهش قیمت این کالا را نمی‌دهند و تمام اتفاقاتی که در حوزه ممنوعیت صادرات و واردات گوشت به کشور اتفاق افتاد به دنبال توطئه همین افراد بوده است. 

سید احمد مقدسی افزود: شنیده‌ها حاکی از این است که عده‌ای پیگیر واردات گوشت با ارز ۴۲۰۰ تومانی به کشور هستند.

وی گفت: اشتباهی که شرکت پشتیبانی امور دام در این میان انجام داد آن بود که وقتی دام را از تولیدکنندگان می خرید باید حجم کشتار را افزایش می‌داد اما آنها در تهران فقط با یک کشتارگاه قرارداد بسته بودند و حجم کشتار بسیار کم بود. 

وی با اشاره به اینکه مافیای گوشت دولت را روی یک انگشت می‌چرخاند و زور هیچکس به آنها نمی‌رسد، گفت: ما شش ماه تمام پیگیری و تلاش کردیم تا مجوز صادرات دام را گرفتیم اما واردکنندگان یک شبه آن را ممنوع کردند. 

سوال از آقای مقدسی رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران اینست اگر شما مافیای گوشت را می شناسید و اسناد قانونی از تخلفات و همدستی آنها با مدیران مربوطه در اختیار دارید چرا گزارش آنرا به سازمان بازرسی و مجموعه های نظارتی ارائه نمی دهید؟ 

اگر هم این اسنادی را در اختیار مجموعه های نظارتی قرار داده و تاکنون نتیجه ای نگرفته اید آن را در اختیار رسانه ها قرار دهید. 

البته سال هاست موضوع گوشت دستاویز تخلفات بسیاری است بطور مثال سال ۹۷ نیز منصور پوریان، رئیس شورای تامین کنندگان دام زنده در گفت‌و‌گو با باشگاه خبرنگاران جوان گفته بود: شنیده‌ها حاکی از آن است که یازده شرکت به جای واردات گوشت قرمز ۷۷۸ میلیون دلار ارز به جیب زدند. 

آن زمان نیز برخی رسانه ها از افشای مافیای گوشت و بحرانی که ۵ شرکت واردکننده در بازار ایجاد کردند پرده برداشتند 

اما واقعا اگر در این حوزه مافیایی وجود دارد که احتمالا دارد و دست های ناپاک و پشت پرده ای نان مردم را به گرو گرفته اند باید سریعا  توسط نهادهای امنیتی و نظارتی شناسایی و برخورد لازم با آنه صورت گیرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بـیـلـکـنـتـــ
کارچاق کن های مالیاتی!
رئیس کل سازمان امور مالیاتی: فساد اداری خط قرمز ماست

کارچاق کن های مالیاتی!

در حالی رئیس کل سازمان امور مالیاتی می گوید: فساد اداری خط قرمز سازمان امور مالیاتی کشور است که متاسفانه در چند سال اخیر برخی افراد و حتی شرکت ها به اصطلاح خودشان کاملا قانونی با کاهش رقم مالیات درصدهای هنگفتی را به جیب می زنند.