شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۱۱۴۸۵
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۰ - 11 April 2022
آیا طرح تشکیل وزارت بازرگانی برخلاف گزارش مراکز پژوهشی و مغایر با قانون است؟
پس از درخواست های مکرر روحانی مبنی بر تشکیل مجدد وزارت بازرگانی، تابستان سال ۹۸ حدود ۷۰ نفر از نمایندگان مجلس با ارائه طرحی خواستار تشکیل این وزارتخانه شدند اما مجددا این طرح در صحن موفق نبود. حالا و در مجلس یازدهم رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از موافقت تلویحی دولت سیزدهم برای تشکیل وزارت بازرگانی خبر داده. 
شبکه خبری منتخبان ملت؛   در اوایل دهه ۹۰ ، مجلس هشتم به منظور کاهش حجم و چابکی دولت و تسریع امور، اقدام به ادغام وزارت بازرگانی در دو وزارتخانه صمت و جهاد کشاورزی کرد. 

اواسط بهمن ماه سال ۹۷ بود که حسن روحانی رئیس جمهور در مجلس، خواستار همکاری نمایندگان برای تشکیل مجدد وزارت بازرگانی شد. که این پیشنهاد روحانی همچون دفعات فبل، از سوی نمایندگان مجلس رد شد. 

پس از درخواست های مکرر روحانی مبنی بر تشکیل مجدد وزارت بازرگانی، تابستان سال ۹۸ حدود ۷۰ نفر از نمایندگان مجلس با ارائه طرحی خواستار تشکیل این وزارتخانه شدند اما مجددا این طرح در صحن موفق نبود. 

حالا و در مجلس یازدهم رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از موافقت تلویحی دولت سیزدهم برای تشکیل وزارت بازرگانی خبر داده. 

ولی اسماعیلی می گوید: طرح تشکیل وزارت بازرگانی به کمیسیون اجتماعی مجلس ارجاع شده است. البته دولت تا این لحظه مخالفتی با آن نداشته اما منتظر نظر نهایی دولت هستیم گرچه نظر دولت مخالف نیز باشد مجلس به دنبال تشکیل وزارت بازرگانی است. 

حال باید منتظر ماند و دید نمایندگان مجلس اینبار به طرح تشکیل وزارت بارزگانی که برخلاف گزارش مراکز پژوهشی بوده و مغایرت های قانونی نیز دارد رای خواهند داد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بـیـلـکـنـتـــ
کارچاق کن های مالیاتی!
رئیس کل سازمان امور مالیاتی: فساد اداری خط قرمز ماست

کارچاق کن های مالیاتی!

در حالی رئیس کل سازمان امور مالیاتی می گوید: فساد اداری خط قرمز سازمان امور مالیاتی کشور است که متاسفانه در چند سال اخیر برخی افراد و حتی شرکت ها به اصطلاح خودشان کاملا قانونی با کاهش رقم مالیات درصدهای هنگفتی را به جیب می زنند.