شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۱۱۴۸۷
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۸ - 12 April 2022
آیا طرح شفافیت مجلس با تغییرات جدید بالاخره تصویب می شود؟
اظهارات نمایندگان مجلس در رسانه ها حاکی از آن است که تغییرات و اصلاحاتی که در طرح شفافیت آرا صورت گرفته، ابهامات و نگرانی‌ها را تا حد قابل توجهی برطرف کرده است اما...
شبکه خبری منتخبان ملت؛   بالاخره بعد از پایان بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ در مجلس، شفافیت در هفته‌های آغازین سال ۱۴۰۱ بار دیگر در صدر اخبار قرار گرفته است. «محمد باقر قالیباف» رئیس مجلس شورای اسلامی درباره بررسی مجدد این طرح، اعلام کرد: «بحث مربوط به شفافیت جزء دستور جلسات مجلس است و ان شاءالله در ماه مبارک رمضان بحث شفافیت در صحن مجلس رسیدگی می‌شود.» 

اظهارات نمایندگان مجلس در رسانه ها حاکی از آن است که تغییرات و اصلاحاتی که در طرح شفافیت آرا صورت گرفته، ابهامات و نگرانی‌ها را تا حد قابل توجهی برطرف کرده است و به نظر می‌رسد این بار توافق بیشتری میان نمایندگان درباره جزئیات طرح و تصویب آن وجود دارد. 

محمدعلی محسنی بندپی از نمایندگان مجلس گفته: نمایندگان در حال امضای طرحی در مجلس برای شفافیت در قوای سه گانه و همه دستگاه‌ها به جز نهادهای نظارتی هستند. 

زنگنه از دیگر نمایندگان مجلس نیز می گوید: با توجه به تغییرات و اصلاحاتی که صورت گرفته به نظر می‌رسد طرح شفافیت آرای نمایندگان این بار با رأی بالایی تصویب خواهد شد. 

امیدواریم شفافیت اصلاح شده بتواند رابطه شیشه‌ای مطلوبی میان مردم و وکلای خود در خانه ملت برقرار کرده و فرصت نظارت و قضاوت بی‌واسطه و بی‌شبهه را بین مجلس و مردم ایجاد کند. 

البته باید منتظر ماند و دید شفافیت جدید اگر تصویب شود برای چه زمان و مکان و کسانی استثنا قائل خواهد شد.

برچسب ها: شفافیت ، مجلس ، نمایندگان ، آرا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بـیـلـکـنـتـــ
کارچاق کن های مالیاتی!
رئیس کل سازمان امور مالیاتی: فساد اداری خط قرمز ماست

کارچاق کن های مالیاتی!

در حالی رئیس کل سازمان امور مالیاتی می گوید: فساد اداری خط قرمز سازمان امور مالیاتی کشور است که متاسفانه در چند سال اخیر برخی افراد و حتی شرکت ها به اصطلاح خودشان کاملا قانونی با کاهش رقم مالیات درصدهای هنگفتی را به جیب می زنند.