شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۱۴۰۸
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۳ - 03 October 2018
یک نماینده مجلس شورای اسلامی به وجود آمدن پدیده احتکارهای کوچک را نگران کننده دانست و بر ضرورت تسریع دولت در تامین کالاها و همچنین جلب اعتماد مردم تاکید کرد.
شبکه خبری منتخبان ملت؛

به گزارش شبکه خبری منتخبان ملت؛ محمدحسین فرهنگی اظهار کرد: دولت در شرایط اقتصادی فعلی باید چند محور را به طور جدی مدیریت کند، یکی از آن‌ها تامین نیازهای اقشار مختلف جامعه و همچنین تولید کنندگان است. این کاری است که صرف نظر از وضعیت فعلی بازار ارز باید به آن توجه کرد، اما در کنار آن باید دست به اصلاحات مختلف اقتصادی بزنیم، از جمله اصلاح نظام بانکی، گمرکی، مالیاتی و مدیریت جریان قدرتمند نقدینگی در کشور.

وی افزود: هدایت نقدینگی به سوی نیازهای واقعی با توصیه اتفاق نمی‌افتد، بلکه نیاز به مدیریت دارد. لازم است برای دارندگان نقدینگی جاذبه‌هایی قوی‌تر از بازار خودرو،‌ مسکن و ارز تعریف شود تا نقدینگی برای رسیدن به درآمدهای قابل توجه به آن سمت سوق پیدا کند، چرا که در این صورت است که می‌توانیم شاهد تحولات مثبت باشیم.

نماینده مردم تبریز در مجلس ادامه داد: شرایطی که برای کشور ما پیش آمده با قدری فاصله زمانی زودتر برای روسیه هم پیش آمد، اما روسیه با اصلاحات پیاپی اقتصادی نه تنها موفق شد ارزش پولش را حفظ کند بلکه به لحاظ اقتصادی تقویت شد، در حالی که در کشور ما به علت خلاء اصلاحات اقتصادی موثر، مناسب و پپاپی شاهد رخداد مفید و جدیدی نیستیم.

فرهنگی درباره رفتار مردم در زمان گرانی‌ها نیز، گفت: مردم با توصیه عمل نمی‌کنند، بلکه براساس حسی که پیدا می‌کنند رفتار می‌کنند. حسی که مردم دارند گران‌تر شدن اقلام است و در این شرایط پدیده نگران کننده احتکارهای کوچک رخ می‌دهد که قابل کنترل، مدیریت و نظارت نیست. دولت باید به حدی کار تامین کالاها را سرعت دهد که به نایاب شدن اقلام منتهی نشود. در عین حال که باید اعتماد را به جامعه برگرداند که چنین شرایطی رخ نمی‌دهد.

این نماینده مجلس در پایان گفت: کار اقتصادی در این مقطع، کار شبانه‌روزی با روحیه انقلابی،‌ مدیریت جهادی و پای کار است وگرنه با رفتارهای اداری محض شاهد رخداد متفاوتی نخواهیم بود.
منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بـیـلـکـنـتـــ
کارچاق کن های مالیاتی!
رئیس کل سازمان امور مالیاتی: فساد اداری خط قرمز ماست

کارچاق کن های مالیاتی!

در حالی رئیس کل سازمان امور مالیاتی می گوید: فساد اداری خط قرمز سازمان امور مالیاتی کشور است که متاسفانه در چند سال اخیر برخی افراد و حتی شرکت ها به اصطلاح خودشان کاملا قانونی با کاهش رقم مالیات درصدهای هنگفتی را به جیب می زنند.