شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۱۴۳۶
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۹ - 03 October 2018
کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، یکشنبه هفته آینده برای بررسی ابعاد FATF جلسه‌ای را برگزار می‌کند که احتمالا به گفته نایب رئیس مجلس این جلسه به صورت مستقیم از رسانه ملی پخش خواهد شد.
شبکه خبری منتخبان ملت؛

به گزارش شبکه خبری منتخبان ملت؛ اکبر رنجبرزاده عضو هیات رئیسه مجلس در جلسه علنی امروز چهارشنبه اظهار کرد: تعدادی از نمایندگان درخواست برگزاری جلسه‌ای با موضوع بررسی ابعاد FATF با حضور صاحب‌نظران و کارشناسان با هدف کسب اطلاعات بیشتر و بهتر این موضوع به کمیسیون امنیت ملی را مطرح کردند که رئیس کمیسیون اعلام کرد جلسه‌ای با حضور صاحب‌نظران و کارشناسان معتقد و منتقد درباره‌ی FATF برگزار می‌شود.

وی افزود: این جلسه ساعت ۱۶ یکشنبه ۱۵ مهر با حضور نمایندگان و صاحب‌نظران و کارشناسان در محل کمیسیون تلفیق برگزار می‌شود.

این عضو هیات رئیسه مجلس با تاکید بر این که حضور فعال نمایندگان در این جلسه می‌تواند راه گشا باشد، گفت: اگر تعداد نمایندگان و صاحب‌نظران بیشتر باشد آقای فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی اعلام کرد که جلسه داخل صحن مجلس برگزار می‌شود البته که در نهایت محل برگزاری جلسه در اختیار رئیس کمیسیون امنیت ملی است.

مطهری رئیس جلسه نیز اظهار کرد:‌ احتمالا این جلسه به صورت مستقیم از تلویزیون پخش خواهد شد.

تا حدود ۱۰ روز دیگر جلسه گروه اقدام ویژه مالی (FATF) برگزار خواهد شد.

FATF چهل و یک (۴۱)توصیه را به ایران جهت انجام مبادلات پولی و بانکی شفاف مطرح کرده است؛ که یبشتر این توصیه‌ها در قالب ۴ کنوانسیون پالرمو، قانون مبارزه با پولشویی، قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم و الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT)می‌گنجد.
منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بـیـلـکـنـتـــ
کارچاق کن های مالیاتی!
رئیس کل سازمان امور مالیاتی: فساد اداری خط قرمز ماست

کارچاق کن های مالیاتی!

در حالی رئیس کل سازمان امور مالیاتی می گوید: فساد اداری خط قرمز سازمان امور مالیاتی کشور است که متاسفانه در چند سال اخیر برخی افراد و حتی شرکت ها به اصطلاح خودشان کاملا قانونی با کاهش رقم مالیات درصدهای هنگفتی را به جیب می زنند.