شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۱۴۹۸
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶ - 04 October 2018
غلامعلی جعفرزاده عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در اینستاگرام خود نوشت: کسانی‌که در بازار ارز اخلال ایجاد می‎کردند به این نتیجه رسیدند که آمریکا همه تلاش خود را برای ضربه زدن به اقتصاد ما انجام داده و با آمدن 14 آبان‌ماه هم قرار نیست اتفاق خاصی در اتفاق ما رخ دهد؛ بنابراین بهتر است ارزهای خانگی عرضه شود.
شبکه خبری منتخبان ملت؛

به گزارش گروه فضای مجازی شبکه خبری منتخبان ملت؛ در روزهای اخبر در بازار ارز اتفاقاتی رخ داد که در سال‎های اخیر بی‎نظیر بوده است؛ به گونه‎ای که نرخ‎ها تا 5 الی 6 هزار تومان در طول یک شب سقوط کرد و این علامت خوبی برای اقتصاد کشور است. شاید کسی تصور نمی‎کرد با هجوم یکباره مردم برای فروش ارزهای خانگی چنین اتفاقی در بازار ارز رخ دهد اما همچنان این امیدواری وجود دارد که نرخ‌ها به قیمت سابق بازگشته و در اقتصاد کشور ثبات حاصل شود.

برای بررسی بیشتر دلایل این موضوع با غلامعلی جعفرزاده ایمن‎آبادی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به گفت‎وگو نشستیم که وی به ایکنا گفت: بنده معتقدم کسانی‌که در بازار ارز اخلال ایجاد می‎کردند به این نتیجه رسیدند که آمریکا همه تلاش خود را برای ضربه زدن به اقتصاد ما انجام داده و با آمدن 14 آبان‌ماه هم قرار نیست اتفاق خاصی در اتفاق ما رخ دهد؛ بنابراین بهتر است ارزهای خانگی عرضه شود.

وی ادامه داد: از طرف دیگر ملاحظه اقتدار و امنیت ایران و همچنین شلیک موشک‎هایی که نشان‌دهنده افزایش توان موشکی ما بود باعث شده است که مردم روز به روز به توان و اقتدار کشور امیدوار شوند. همچنین مردم ملاحظه کردند که دست صهیونیست‎ها با ماجرای تورقوزآباد خالی است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تأکید کرد: در چنین شرایطی، دلالان ارزی هم که حدود 20 میلیارد دلار، ارز را در اختیار دارند، آینده تاریکی را برای خود متصور شدند؛ بنابراین ارز خود را وارد بازار کردند و همین امر در کاهش نرخ ارز تأثیر بسیاری داشت.

منتخب مردم رشت در خانه ملت عنوان کرد: اقدامات دیگری همانند اعلام اسامی مفسدان اقتصادی، هماهنگی رسانه‎ها، هماهنگی دولت، قوه قضائیه، قوه مقننه، کمیسیون اقتصادی، کمیسیون برنامه و بودجه و بانک مرکزی هم در این کاهش یکباره نرخ ارز تأثیرگذار بود.

جعفرزاده ایمن‎آبادی یادآور شد: این حجم از هماهنگی تاکنون بی‌سابقه بوده و این اتفاق ناشی از تدبیر رهبر معظم انقلاب در تشکیل شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه‌گانه بود. تشکیل این شورا جواب داد و منجر به کاهش بسیار زیاد نرخ ارز شد.

وی در پاسخ به این پرسش که این روند کاهشی نرخ ارز تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟ عنوان کرد: بنده قول می‎دهم این روند کاهشی همچنان ادامه خواهد داشت. در همین روزها به 7 هزار تومان هم خواهد رسید اما مطمئن باشید در ادامه به کمتر از این نرخ هم خواهد رسید و امیدواریم به حدود 3500 تومان هم برسد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان گفت: البته باید توجه داشت که این اتفاق به صورت مرحله به مرحله رخ می‎دهد و قرار نیست که نرخ‎ها یک‌شبه به پائین‌ترین حد ممکن برسد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: