شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۲۵۴۶
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۸ - 24 October 2018
یاهو باید به مبلغ 50 میلیون دلار را به خاطر نقض امنیت کاربران پرداخت کند. افزون بر این ها، این شرکت حداقل موظف است تا دو سال برای حدود 200 میلیون نفر بیمه حافظت از اطلاعات ایجاد کند.
شبکه خبری منتخبان ملت؛

به گزارش شبکه خبری منتخبان ملت؛ یاهو باید حداقل 50 میلیون دلار خسارت را به عنوان بخشی از حل و فصل مشکلات پس از نقص های امنیتی شدید داده ها در سال های 2013 و 2014 پرداخت کند.

اما بخش دوم این جریمه جالب تر است چرا که یاهو را مجبور می کند، حداقل دو سال خدمات نظارت بر اعتبار را برای حدود 200 میلیون نفر که اطلاعات شخصی آنها مانند اسم ها، آدرس های ایمیل و شماره های تلفن به سرقت رفته بود، ارائه کند.

یاهو در سال 2013 با اتهام نقض امنیت حداقل 3 میلیارد حساب،رو به رو شد در حالی که نقض سال 2014 نیز 500 میلیون حساب را تحت تاثیر قرار داد. در نهایت هر دو ماجرا در سال 2016 جمع بندی شد اما تعداد هک شدگان در نهایت به 3 میلیارد دلار در سال 2017 به روز شد.

اطلاعات هک شدگان شامل گذرواژه هایی بود که رمزگذاری شده بودند، اما می توانستند شکسته شوند. جالب است بدانید پس از این ماجراها ورایزون، یاهو را در سال 2017 به دست آورد، این شرکت اعلام کرد که نیمی از هزینه های بازسازی و جریمه یاهو را پرداخت خواهد کرد، در حالی که آلتاج، دیگر شرکتی که از خاکستر فروش یاهو به ورایزون تشکیل شده، نیم دیگر را پرداخت خواهد کرد. در ماه آوریل، کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده گفت که آلتاج 35 میلیون دلار به علت تخلف سال 2014 یاهو پرداخت کرده است.
برچسب ها: یاهو ، دلار
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: