شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۲۵۸
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۱ - 10 September 2018
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح کرد:
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت:گمرکات کشور و شورای تامین استان های مرزی از انتقال کالاهای اساسی که با نرخ ارز دولتی تامین شده، به کشورهای همسایه جلوگیری کنند.
شبکه خبری منتخبان ملت؛
به گزارش شبکه خبری منتخبان ملت؛ نادر قاضی‌پور در خصوص اختصاص ارز با نرخ دولتی برای تامین کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم،گفت: بدیهی است دولت وظیفه دارد در شرایط جنگ اقتصادی شرایط تامین معیشت مردم را فراهم کند و بازار را به نحوی مدیریت کند که کالاها و مواد اولیه مورد نیاز بخش تولید، فراهم شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در تامین کالاهای اساسی با نرخ ارز دولتی مربوط به شهرهای مرزی، رعایت ملاحظاتی ضرورت دارد چرا که بطور مثال با توجه به اینکه ارزش پول کشورهای همسایه نسبت به پول ملی ایران حدودا سه برابر شده این انگیزه برای مردم مرزنشین کشورهای همسایه با ایران ایجاد  شده تا حتی خریدهای روزمره را از ایران انجام دهند و با این روند کالاهای اساسی با نرخ ارز دولتی به کشورهای همسایه منتقل می شود.

قاضی پور افزود: به دلیل نابسامانی بازار ارز علاوه بر اقلام خوراکی، قیمت لوله و پروفیل،مصالح ساختمانی و ورق در شهرهای مرزی با رشد قابل توجهی روبرو شده  است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نام روستاییان، کارت بازرگانی در شهرهای مرزی اخذ می شود و کالاهای اساسی خریداری و از گمرکات به کشورهای همسایه منتقل می شود.  

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی یادآور شد: گمرکات کشور و شورای تامین استان های مرزی از انتقال کالاهای اساسی که با نرخ ارز دولتی تامین شده، به کشورهای همسایه جلوگیری کنند چرا که در حال حاضر به نوعی قاچاق قانونی انجام می شود .
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بـیـلـکـنـتـــ
کارچاق کن های مالیاتی!
رئیس کل سازمان امور مالیاتی: فساد اداری خط قرمز ماست

کارچاق کن های مالیاتی!

در حالی رئیس کل سازمان امور مالیاتی می گوید: فساد اداری خط قرمز سازمان امور مالیاتی کشور است که متاسفانه در چند سال اخیر برخی افراد و حتی شرکت ها به اصطلاح خودشان کاملا قانونی با کاهش رقم مالیات درصدهای هنگفتی را به جیب می زنند.