شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۲۶۱۹
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۶ - 27 October 2018
نمایندگان مخالف و موافق مجلس در جریان بررسی صلاحیت «فرهاد دژ پسند» وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی دولت دوازدهم سخنرانی کردند .
شبکه خبری منتخبان ملت؛
به گزارش شبکه خبری منتخبان ملت؛ گروه اقتصاد؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز (شنبه)  در صحن علنی مجلس صلاحیت وزیر پیشنهادی وزارت امور اقتصادی و دارایی را بررسی کردند که در این جلسه جمعی از نمایندگان مخالف و موافق وزیر معرفی شده از سوی رئیس جمهور نقطه نظرات خود را ایراد کردند .

مخالف وزیر پیشنهادی اقتصاد
ساری: خطر تهدید امنیت اقتصاد کشور بسیار بالاست

علی ساری فر در جلسه علنی نوبت بعداز ظهر امروز (شنبه) در مخالفت با رای اعتماد مجلس به فرهاد دژپسند، وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی، خطاب به دژپسند به دلیل قبول مسؤولیت در فضای مبهم سیاسی و اقتصادی و فضای آشفته فعلی حاکم بر کشور تشکر کرد.

گزارش منتخبان ملت از بررسی صلاحیت وزیر اقتصاد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: از صفحه ۱۰ تا پایان صفحه ۵۰ برنامه پیشنهادی دژپسند تکرار مکررات است و هیچ راهکار عملی که بتوان با آن به جامعه پیام مثبتی مبنی بر افزایش قدرت پول ملی و حفظ سرمایه‌ها را داد، نیافتم. تمامی مطالب مطرح شده در این برنامه با توجه به مقالات و تالیفات ایشان، بیشتر  نگارشی تئوری است و به اجرا درآمدن تئوری‌ها در شرایط اقتصادی کشور بسیار محال می‌باشد. سیاستگذاری پولی، بانکی، بیمه، مالی، بازار سرمایه، واگذاری دارایی‌های دولت، تجارت و سرمایه‌گذاری خارجی، بهبود شرایط تولید حقایق امروز اقتصاد کشور است. شرط اصلی موفق شدن وزیر پیشنهادی اقتصاد با چگونگی تدبیر سیاست داخلی و خارجی کشور عجین شده است.

وی تصریح کرد: بیش از ۸۰ درصد بودجه کشور وابسته به نفت و تمامی سیاستهای مالی، پولی و بانکی وابسته به این منبع درآمدی است بنابراین تمام هم و غم شما باید بر دیپلماسی اقتصادی متمرکز شود و برنامه شما باید خاص این دوران باشد. حضور فعال وزیر خزانه‌داری آمریکا در عملیاتی کردن تحریم‌ها با سفرهای متعدد به کشورهای مشتری نفت ایران انجام می‌شود اما متاسفانه نقش وزیر اسبق و وزیر پیشنهادی در این راه طبق برنامه اعلامی بسیار کم رنگ است. برنامه دژپسند در حوزه دیلماسی اقتصادی بسیار کم رنگ است و هیچ برنامه روشنی برای تقویت اقتصاد ملی و هدایت نقدینگی به سمت تولید ارائه نشده است و برنامه‌های اجرایی برای آن ارائه نشده است.

نماینده مردم اهواز در مجلس مدعی شد: به نظر می‌رسد برنامه اعلامی جنابعالی همان مقالاتی است که به صورت کتاب توسط جنابعالی چاپ شده است.

ساری ادعا کرد: خطر تهدید امنیت اقتصاد کشور بسیار بالاست. همه می‌دانیم و تحلیل‌های اقتصادی هم حکایت از در آستانه ورشکستگی بودن بانک‌هاست و برنامه و راه‌حلی برای برون رفت از این چالش بزرگ در برنامه پیشنهادی وزیر پیشنهادی اقتصاد دیده نمی‌شود. شرکت های دولتی بزرگ بدهکاران بانکی هستند اما هیچ برنامه‌ای برای بازپرداخت بدهی این شرکتها به نظام بانکی وجود ندارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس مدعی شد: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان در اختیار هشت بزرگ بدهکار بانکی است، این پول چگونه از آنان دریافت خواهد شد؟

وی افزود: در مدتی که معاون اقتصادی و هماهنگی بودجه کشور بودید و در تدوین و تصویب سه بودجه کشور نقش مهمی داشتید، پاسخ دهید که هزینه جاری کشور چطور سه برابر شد؟ چقدر موفق شدید بودجه عملیاتی را اجرایی کنید؟

نماینده مردم اهواز در مجلس با مخاطب قرار دادن دژپسند، گفت: امیدوارم قبل از پرداختن به واحدهای اقتصاد کلان به شرکتهای زیرمجموعه وزارتخانه بپردازید.

موافق وزیر پیشنهادی اقتصاد
سبحانی‌فر: با رای قاطع به دژپسند در مقابل تصمیم نابخردانه آمریکا بایستیم

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی اقتصاد در جلسه علنی بعدازظهر امروز (شنبه) مجلس از نمایندگان خواست با رای قاطع به دژپسند وزیر پیشنهادی اقتصاد در مقابل تصمیم نابخردانه آمریکا بایستند.

گزارش منتخبان ملت از بررسی صلاحیت وزیر اقتصاد

رمضانعلی سبحانی فر در موافقت با  وی  گفت: ما در مقابل یک تصمیم بسیار مهم داخلی و خارجی قرار گرفته‌ایم. چند ماهی است ثبات اقتصادی در کشور بهم خورده و هر روز فشار اقتصادی بیشتری بر مردم وارد می‌شود. از طرفی در مقابل آمریکا و ایادی این کشور قرار گرفته‌ایم و خزانه‌داری آمریکا به عنوان پایگاه جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران تعریف شده است.

وی اضافه کرد: دشمن هر روز برنامه‌های اقتصادی ما را دنبال می‌کند تا از این ناحیه صدمه‌ای به کشور ما بزند. حالا ما باید در مورد چهار وزیر پیشنهادی تصمیم‌گیری کنیم. آمریکا برای ۱۳ آبان برنامه ریزی کرده که حداکثر استفاده را از این روز ببرد. آیا وقت آن نیست در مقابل این تصمیم نابخردانه آمریکا و ایادی آن رای قاطع و پاسخی دشمن شکن بدهیم و وزیر اقتصاد را انتخاب کنیم؟

این نماینده مجلس در ادامه با اشاره به سوابق علمی و اجرایی دژپسند خاطرنشان کرد: تحصیلات ایشان از لیسانس تا دکتری در زمینه اقتصاد است. ایشان عضو هیات علمی دانشگاه شهیدبهشتی و از مدیران موفق بوده که به پاکدستی و سلامت و حسن سابقه مشهور است. به گونه‌ای که حتی یک نفر درمورد صلاحیت ایشان چیزی نگفته است.

سبحانی فر با بیان اینکه وزیر پیشنهادی اقتصاد با شجاعت در مقابل رانت خواری و ویژه خواری ایستاده، تصریح کرد: آقای دژپسند از خانواده کشاورز است و دغدغه مردم را خوب می‌فهمد او بنیانگذار زیرساخت‌های اقتصادی شفاف از ۱۵ سال گذشته و بنیانگذار اقتصاد مبتنی بر تجارت الکترونیک است و هماهنگی کامل با تیم اقتصادی دولت دارد.

سبحانی فر در پایان یادآور شد: آقای دژپسند در وزات اقتصاد و سازمان مدیریت سوابق خوبی داشته و تفکر استقرار اقتصاد بخش خصوصی
در برنامه‌هایش روشن است. ایشان همچنین توانمندی استقرار تیم اقتصادی را در این برهه و در کمترین زمان دارد و به تئوری‌های اقتصادی هم مسلط است و به نظر می‌رسد با توجه به سوابق اجرایی‌اش می‌تواند در سمت وزارت اقتصاد کارآمد باشد.

موافق وزیر پیشنهادی اقتصاد
کاتب: «دژپسند» می‌تواند همگرایی در تیم اقتصادی دولت ایجاد کند

غلامرضا کاتب نماینده گرمسار در جلسه علنی نوبت ظهر امروز (شنبه) و در دفاع از وزیر پیشنهادی اقتصاد گفت: امروز ما قرار است نسبت به وزرای پیشنهادی تصمیم‌گیری کنیم،‌ لذا باید منافع ملی و منافع ملت را در نظر گیریم. این توصیه را به همه همکارانم دارم که براساس دقت، شناخت و درایت تصمیم‌گیری کنند تا مجبور نشویم چند ماه دیگر سوال و استیضاح کرده و وقت دولت و مجلس را بگیریم.

گزارش منتخبان ملت از بررسی صلاحیت وزیر اقتصاد

کاتب با اشاره به کارنامه وزیر پیشنهادی اقتصاد گفت: در چند سال گذشته یکی از دغدغه‌ها و چالش‌های اساسی کشور عدم هماهنگی و همگرایی بین تیم اقتصادی بود که امروز با انتخاب آقای دژپسند همگرایی و همفکری حاصل می‌شود.
این نماینده مجلس با بیان اینکه دژپسند برنامه علمی و منسجمی برای بهبود وضعیت اقتصادی دارد، گفت: آقای دژپسند مراحل کامل را طی کرده تا امروز به عنوان وزیر پیشنهادی معرفی شده است. این یعنی یک شبه به این نقطه نرسیده است.
کاتب با بیان اینکه دژپسند می‌تواند از ظرفیت‌های علمی دانشگاه‌ها استفاده کند، گفت: آقای دژپسند از کسانی بوده که پیش نویس قوانین مهمی را طراحی کرده،‌ لذا می‌تواند در اجرای قوانین مهم اقتصادی تاثیرگذار باشد البته که لازم است در این بین توجهات کافی به بخش تولید شود.

مخالف وزیر پیشنهادی اقتصاد
کمالی‌پور: وزیر پیشنهادی اقتصاد نمی‌تواند گره کور اقتصادی کشور را باز کند

یحیی کمالی پور عضو فراکسیون مستقلین مجلس در جلسه علنی امروز (شنبه) مجلس در مخالفت با وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی بیان کرد:‌ قبل از این که بخواهیم به برنامه‌های پیشنهادی آقای دژپسند نگاه کنیم و از آن انتقاد کنیم و به بیان مخالفت با آن بپردازیم باید بگویم که همه ما می‌دانیم که گذشته چراغ راه آینده ما است، بیایید کارنامه گذشته دکتر دژپسند در سازمان برنامه و بودجه را مد نظر قرار دهیم و بر اساس آن برای آینده کشور تصمیم بگیریم.
گزارش منتخبان ملت از بررسی صلاحیت وزیر اقتصاد
وی در ادامه بیان کرد: همه شما می‌دانید که دکتر دژپسند دکترای اقتصاد بین‌الملل دارد و از سال ۸۴ در سازمان برنامه و بودجه کار می‌کند. مگر نه این است که یک پای اقتصاد کشور سازمان برنامه و بودجه است. کدام برنامه را می‌بینید که در جای مناسب اتخاذ شده و کدام بودجه در جای مناسب صرف شده است.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ادامه داد:  آقای دکتر دژپسند، طبق ماده ۳۰ قانون برنامه و بودجه کشور مگر نه این است که شما باید با استفاده از نظرات متخصصین و کارشناسان در سازمانهای اجرایی کشور بودجه اجرایی را ببندید، آیا این کار را انجام داده‌اید؟. شما می‌دانید تفریغ بودجه نشان می‌دهد که به جای استقراض و آوردن متمم بودجه از بانک پول دریافت کرده‌اید و این مساله قطعا موجب افزایش پایه‌ پولی در کشور شده است. درآمدهای حاصله از فروش ارز بدون اجازه مجلس صرف کسری بودجه شده است.

کمالی‌پور تصریح کرد: این امر باعث افزایش پایه‌ی پولی در کشور شده است. دکتر دژپسند شما در بودجه ۹۶، ۱۰ میلیارد تومان برای مرکز تحقیقات و پژوهش اختصاص دادید که فقط یک اتاق در سازمان برنامه و بودجه دارد. بفرمایید که با این ۱۰ میلیارد تومان چه کارهایی انجام داده‌اید؟ مگر نه این است که مردم باید نتیجه‌ی عملکرد مثبت شما را در رفاه و اقتصاد و اشتغال خود می‌دیدند. آیا واقعا مشاهده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: شما دکترای اقتصاد دارید این حجم از نوسان در کشور یعنی شما در این برهه به خوبی عمل نکرده‌اید آیا دیگران از نظر شما استفاده نکرده‌اند یا شما نظر دادید و دیگران از نظر شما استفاده نکرده‌اند. امروز می‌خواهید اقتصاد بیمار کشور را نجات دهید. با کدام برنامه؟ شما ۵۰ صفحه برنامه به مجلس آورده‌اید ای کاش به مجلس ۵ صفحه برنامه می‌دادید و به آن عمل می‌کردید. همه می‌دانیم که این ۵۰ صفحه فقط نوشتار است.

نماینده جیرفت در ادامه اظهار کرد: آن چه را که دکتر دژپسند در برنامه‌هایش به آن اشاره کرده است بحث بانک‌ها، بیمه‌ها، اصلاح ساختارها و سایر مسایلی که مطرح شده با کدام برنامه‌ علمی و عملی و کدام راهکار قرار است اتفاق بیفتد؟ من امیدوارم که ما کاری نکنیم که یک ماه بعد دوباره طرح سوال کنیم و استیضاح را مطرح کنیم.

کمالی‌پور در پایان گفت: من امروز اعلام می‌کنم به عنوان یک نیروی مستقل که دکتر دژپسند نمی‌تواند گرههای ‌کور اقتصاد کشور را باز کند و دوای درد اقتصاد بیمار کشور باشد. اگر وضعیت اقتصادی ما امروز این گونه است قسمتی از آن به دکتر دژ پسند و دوستانش در سازمان برنامه و بودجه باز می‌گردد. آیا شما تعامل ایشان را با به یاد دارید. کدام یک از شما نمایندگان از تعامل دکتر دژپسند با مجلس در حوزه‌ی خودش راضی هستید که امروز بخواهیم سکان اقتصاد کشور را در اختیار ایشان قرار دهیم.

مخالف وزیر پیشنهادی اقتصاد
ملکی: دژپسند مکانیزم‌ها و راهکارهای خود را برای تئوری‌هایش ارائه کند

ولی ملکی، ‌نماینده مشکین شهر در جلسه علنی نوبت بعدازظهر امروز (شنبه) در مخالفت با رای اعتماد مجلس به فرهاد دژپسند، وزیر پیشنهادی امور اقتصاد و دارایی گفت: فرمایش همه عزیزان این بوده است که ما در جنگ اقتصادی هستیم. در جنگ اقتصادی همه باید آرایش جنگی بگیرند. هم دولت، هم مجلس و هم قوه قضائیه. آیا ما در حال آرایش جنگی هستیم؟

گزارش منتخبان ملت از بررسی صلاحیت وزیر اقتصاد
ملکی با اشاره به رزومه معرفی شده درمورد دژپسند گفت: بالاخره کسی که در حد وزیر معرفی می‌شود، اگر بنا باشد پلکانی بالا نیاید؛ تحصیلاتش مرتبط نباشد؛ پس برای چه برای وزارتخانه معرفی شده است؟

وی با اشاره به اینکه «نه همه چیز را تاریک می‌بیند و نه همه چیز را سفید» اظهار کرد: آقای دژپسند در مورد مقبولیت نظام در گروه کارآمدی اقتصادی مطلوبیت رفاه و معیشت مردم را توضیح داده‌اند و اهداف راهبردی را منبعث از اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های آن تشریح کردند. سوال من این است که بهبود وضعیت رفاهی مردم، افزایش قدرت خرید خانوارها و تلاش برای کاهش نرخ تورم با چه مکانیزمی قرار است صورت بگیرد؟ این مکانیزم‌ها تعریف نشده است.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: امروز بحث ما رای آوری نیست. بحث ما امروز این است که این برنامه‌ها عملیاتی است یا خیر؟ چرا به مردم وعده و وعید بدهیم آنگاه شش یا چهار ماه بعد خودمان از وزیر سوال یا او را استیضاح کنیم؟

نماینده مشکین شهر خطاب به دژپسند افزود: در راستای ایجاد آرامش اقتصادی و مدیریت وضع موجود فرموده‌اید که باید در چهار زمینه تصمیم عاجل بگیریم. اول اطمینان از تامین کالای اساسی مورد نیاز مردم و دوم راهکارهای مناسب برای تامین منابع مالی مورد نیاز ملت و ... سوال من این است که وقتی تولید ناخالص ملی (GNP) مملکت پایین است با چه مکانیزمی می‌خواهید آن را بالا ببرید؟ شما با چه پشتوانه‌ای گفته‌اید که من مشکلات را حل می‌کنم؟

وی با اشاره به استفاده از لفظ ابرتورم در جزوه ارائه شده از سوی این وزیر پیشنهادی گفت: شما به این واژه اشاره کرده‌اید؛ در صورتی که رئیس‌جمهور گفت ابرتورم وجود ندارد. در حالی که در برنامه‌های شما آمده است. فرضا شما رای بیاورید و وزیر شوید. مگر پیشینه تحصیلی هر یک از وزرای حاضر از آقای طیب‌نیا بالاتر است؟ آن زمان وقتی ایشان مطرح شد گفتند ایشان پایان نامه خود را در زمینه تورم نوشته است، اما اتفاقی که افتاد این بود که تورم بالا رفت. بیایید خودمان را اغفال نکنیم.

ملکی خطاب به دژپسند افزود: شما به مبارزه با فساد اشاره کردید.  سوال من این است که شما با چه مکانیزمی می‌خواهید با بانک‌ها مبارزه کنید؟ همه می‌دانند که بدنه بانک‌ها بیمار است. مگر بانک‌ها در سود و زیان مشارکت می‌کنند؟ آنچه وجود ندارد مشارکت است. تنها کاری که می‌کنند بهره‌گیری است.

وی با اشاره به اینکه «در تئوری پردازی مجلسی‌ها کمتر از شما نیستند» گفت: ما از شما برنامه محکم می‌خواهیم. آقای جهانگیری می‌خندد حق هم دارد بخندد. شما به رفع موانع تولید اشاره کردید. ما قانون این را هم داریم اما تاکنون اراده‌ای در رفع موانع تولید وجود نداشته است. چگونه می‌خواهید بین وزارت صنایع، گمرکات و بانک‌ها تعامل ایجاد کنید؟

موافق وزیر پیشنهادی اقتصاد
مقدسی: «دژپسند» به انسجام در تیم اقتصادی دولت اعتقاد دارند

مهدی مقدسی نماینده مردم اراک در جلسه علنی نوبت ظهر امروز شنبه مجلس به عنوان موافق وزیر پیشنهادی اقتصادی گفت: آقای دژپسند اشراف کامل به اقتصاد دارند و می‌تواند سکان‌داری این وزارتخانه مهم را در این شرایط پرتلاطم بر عهده گرفته و کشتی پرتلاطم اقتصادی را به ساحل آرامش برساند.

گزارش منتخبان ملت از بررسی صلاحیت وزیر اقتصاد

وی با اشاره به تحصیلات دژپسند گفت: قطعا وجود هماهنگی بین وزارت اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه می‌تواند اثربخشی را در اقتصاد داشته باشد. آقای دژپسند کسی است که می‌تواند این هماهنگی را ایجاد کند. او به برنامه ششم اشراف کامل داشته و در سنوات مختلف دستی در تنظیم سند برنامه‌های توسعه داشته است.

مقدسی با بیان اینکه دژپسند اشراف کامل بر برنامه‌ها و تطبیق با اسناد بالادستی دارد، افزود: آقای دژپسند به استقلال بانک مرکزی اعتقاد داشته و معتقد به انسجام در تیم اقتصادی دولت است. این همان انتقادی بود که ما از نبود هماهنگی بین تیم اقتصادی دولت و عمل کردن به صورت جزیره‌ای داشتیم که آقای دژپسند می‌تواند این مشکل را حل کند.

این نماینده مجلس در عین حال خطاب به وزیر پیشنهادی اقتصاد گفت: آقای دژپسند شما باید قول دهید که بعد از رای اعتماد نیروی سفارشی در این وزارتخانه قبول نکنید. وزیر باید مقابل ملت پاسخگو باشد و خودش نیرویش را انتخاب کند.

مقدسی با تاکید بر لزوم تنش‌زدایی به عنوان یکی از برنامه‌های وزارت اقتصاد گفت: آقای دژپسند باید ثبات اقتصادی، تقویت بخش خصوصی و استفاده از اقتصاددانان را در دستور کار قرار دهند. اتاق فکر وزارت اقتصاد باید حداقل ۲۰ اقتصاددان برجسته داشته باشد.
وی در پایان با تاکید بر لزوم حفظ وحدت و انسجام ملی گفت: ما امروز به آقای دژپسند رای می‌دهیم اما از فردا عملکردشان را با برنامه‌های ارائه شده و قوانین مو به مو مقایسه می‌کنیم و بر آن نظارت داریم چون ما نمایندگان مردم هستیم.

موافق وزیر پیشنهادی اقتصاد
علیجانی: در سیاست‌های دژپسند تاکید بر عدالت اجتماعی به چشم می‌خورد

محسن علیجانی نماینده مردم تهران  در جلسه علنی بعد از ظهر امروز (شنبه) مجلس و در جریان بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی اقتصاد در موافقت با وی گفت: وزیر اقتصاد باید توان هماهنگی تیم اقتصادی دولت را داشته باشد؛ اگرچه شأن وزارت اقتصاد صرفا هماهنگ کننده چند دستگاه نیست.
گزارش منتخبان ملت از بررسی صلاحیت وزیر اقتصاد


وی اقتصاد غیر شفاف، گسترش مخارج دولت در کنار تحریم‌های ظالمانه را از چالش‌های وزارت اقتصاد عنوان و خاطرنشان کرد: وزیر پیشنهادی باید برای این چالش‌ها چاره‌اندیشی کند و مراقب باشد اقشار آسیب‌پذیر مشکل معیشت و مسکن پیدا نکنند و فشار اقتصادی به واحدهای تولیدی وارد نشود.

علیجانی اضافه کرد: ما نیازمند مدیری پاکدست، متخصص و کارآمد هستیم تا بحران‌های اقتصادی را مدیریت کند. آقای دژپسند با کارنامه و تجربه مناسب برای اداره کشور و فردی پاکدست، متخصص، خلاق و خوشفکر است که از چالش‌های پیش روی وزارت اقتصاد مطلع است و برای آن برنامه دارد.

این عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه دژپسند تامین مالی فراگیر، ترغیب سرمایه‌گذاری، انضباط مالی، اقتصاد هوشمند و توسعه زیرساخت‌های مرتبط را در دستور کار دارد یادآور شد: روان سازی صادرات غیر نفتی، واردات کالاهای اساسی و مواد اولیه کالاهای واسطه‌ای از برنامه‌های ایشان است. علاوه بر این طبق بررسی‌ها، برنامه‌های ایشان ۵۰ درصد با اسناد بالادستی منطبق است، ۳۴ درصد همسو است و موردی مبنی بر مغایرت برنامه‌های ایشان با اسناد بالادستی وجود ندارد.

علیجانی در ادامه اثربخشی نظام مالیاتی، تقویت شورای رقابت در بخش مدیریت دارایی و بدهی، بهبود نظارت برای ارتقای قابلیت سرمایه‌گذاری، اصلاح نظام بانکی در راستای منع بانک‌ها از بنگاه‌داری و ارتقای عملکرد نظام گمرکی و ساماندهی بانک‌ها و بیمه‌ها را از دیگر برنامه‌های دژپسند در وزارت اقتصاد عنوان کرد.

وی افزود: ارتقای سلامت اداری، مبارزه با فساد، مشارکت در اصلاح نظام بانکی، مشارکت فعال در ساماندهی نظام پولی و بانکی از مواردی است که آقای دژپسند می‌خواهد در وزارت اقتصاد اجرایی کند چرا که وزارت اقتصاد،‌ وزارت عدالت اقتصادی است. همچنین ما نسبت به سایر کشورها به لحاظ منابع ظرفیت بالایی داریم اما اقتصاد ما از کاستی‌هایی ساختاری رنج می‌برد و فشارهای ناشی از تحریم این نارسایی‌ها را تشدید کرده است.

این نماینده مجلس در پایان بیان کرد: تاکید بر عدالت اجتماعی، اصلاح الگوی مصرف و رونق تولید ملی مواردی است که در اقدامات و سیاست‌های اجرایی آقای دژپسند به چشم می‌خورد و امیدواریم ایشان با حضور در وزارت اقتصاد و حل مشکلات معیشتی مردم، ملت را سرافراز کند./

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بـیـلـکـنـتـــ
کارچاق کن های مالیاتی!
رئیس کل سازمان امور مالیاتی: فساد اداری خط قرمز ماست

کارچاق کن های مالیاتی!

در حالی رئیس کل سازمان امور مالیاتی می گوید: فساد اداری خط قرمز سازمان امور مالیاتی کشور است که متاسفانه در چند سال اخیر برخی افراد و حتی شرکت ها به اصطلاح خودشان کاملا قانونی با کاهش رقم مالیات درصدهای هنگفتی را به جیب می زنند.