شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۲۶۲
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۷ - 10 September 2018
گرمابی مطرح کرد؛
نائب رئیس کمیته پتروشیمی مجلس گفت: به مدیران پتروشیمی اولتیماتوم داده شده است تا تمامی ارز حاصل از صادرات را در بازار عرضه کنند.
شبکه خبری منتخبان ملت؛
اولتیماتوم مجلس به پتروشیمی‌ها
به گزارش شبکه خبری منتخبان ملت؛ حمید گرمابی با اشاره به جلسه کمیته پتروشیمی مجلس با مدیران صنایع بالادستی و پایین دستی پتروشیمی و معاون وزیر صنعت، گفت: در گزارشی که مدیران صنعت  پتروشیمی به کمیته ارائه دادند مشخص بود که بخش مهمی از درآمد حاصل از صادرات این شرکت ها به بازار ارز عرضه نمی شود. اعداد و ارقامی که در خصوص صادرات ارائه شد، نشان می داد پتروشیمی درصدی از ارز حاصل از صادرات را در بازار عرضه نمی کند.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: توجیه مدیران پتروشیمی این بود که برای واردات برخی مواد اولیه و تجهیزاتشان نیاز به ارز دارند، به همین دلیل بخشی از درآمدهای ارزی خود را به بازار عرضه نمی‌کنند تا در زمان واردات معطل تخصیص ارز نشوند.

نایب رئیس کمیته پتروشیمی مجلس گفت: کمیته پتروشیمی مجلس به مدیران پتروشیمی اولتیماتوم داد که توجیهات آنها قابل قبول نیست و باید تمامی ارز حاصل از صادرات را در بازار عرضه کنند.

اولتیماتوم مجلس به پتروشیمی‌ها

گرمابی گفت: پتروشیمی‌ها در ایران خوراک خود را با پایین ترین قیمت و ارزان دریافت می کنند لذا باید در مقابل نسبت به دولت و کشور احساس مسئولیت کرده و ارز حاصل از صادرات را در بازار عرضه کنند.

وی در تشریح راهکارهای حل مشکلات پتروشیمی گفت: یک راهکار این است که خوراک پتروشیمی‌ها با نرخ ارز در بازار ثانویه در اختیار پتروشیمی ها قرار داده شود، این امر موجب افزایش ۱۰۰ درصدی کالاهای تولیدی پتروشیمی‌ها می‌شود.

نائب رئیس کمیته پتروشیمی ادامه داد: محصولات پتروشیمی در بورس با کف قیمت به فروش می‌رسد و فقط ۵ درصد اجازه رقابت دارند اما در بازار آزاد این محصولات با قیمت بالاتر به فروش می‌رسد و این ساز و کار فروش محصولات پتروشیمی موجب می‌شود سود خرید و فروش این محصولات به جیب دلالان برود، بنابراین راهکار دیگر این است که خوراک با قیمت فعلی در اختیار پتروشیمی‌ها قرار گیرد اما باید سقف قیمت فروش محصولات پتروشیمی در بورس برداشته شود.

وی ادامه داد: در صورت اجرای این راهکار سود پتروشیمی‌ها افزایش می‌یابد و می‌توانیم از این محل به صنایع پایین دستی پتروشیمی‌ها کمک کنیم.

نائب رئیس کمیته پتروشیمی مجلس گفت: پس از پایان تعطیلات مجلس مدیران پتروشیمی به کمیته دعوت می شوند تا گزارشی در مورد میزان صادرات محصولات و میزان دقیق ارزی که در بازار عرضه کرده اند به مجلس ارائه دهند.
منبع: مهر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بـیـلـکـنـتـــ
کارچاق کن های مالیاتی!
رئیس کل سازمان امور مالیاتی: فساد اداری خط قرمز ماست

کارچاق کن های مالیاتی!

در حالی رئیس کل سازمان امور مالیاتی می گوید: فساد اداری خط قرمز سازمان امور مالیاتی کشور است که متاسفانه در چند سال اخیر برخی افراد و حتی شرکت ها به اصطلاح خودشان کاملا قانونی با کاهش رقم مالیات درصدهای هنگفتی را به جیب می زنند.