شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۲۶۵۷
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۶ - 29 October 2018
در گفت وگوی عضو شورای شهر تهران با منتخبان ملت مطرح شد:
در حالیکه صبح امروز اسامی 30 گزینه ی پیشنهادی انتخاب شهردار جدید منتشر شد، شنیده ها از دیدار خصوصی و شبانه ی چند تن از اعضای شورای شهر تهران با وزیر مستعفی دولت روحانی « عباس آخوندی » حکایت دارد.
شبکه خبری منتخبان ملت؛
چه اعضای از شورای شهر پایتخت با عباس آخوندی دیدار کردند؟/ وزیر سابق به بهشت می رود؟


شبکه خبری منتخبان ملت؛ گروه جامعه؛ با روی کارآمدن لیست امید در شورای پنجم بارقه های امید در شهر و شهروندان دمید، بطوریکه شهروندان انتظار داشتند تحولات چشم گیری را در مدیریت شهری پس از 12 سال مدیریت اصولگرایان بر شهر شاهد باشند.

محمد علی نجفی انتخاب نخست شورای پنجم در شهرداری تهران بود که تا کلید دار جدید بهشت خواست شهرداری را اداره کند به زعم خودش دچار بیماری سرطان شد و استعفا داد، پس از آن با بررسی های متعدد و البته با انتقاد بسیاری از کارشناسان، محمد علی افشانی به عنوان دومین انتخاب شورای پنجم کلید دار بهشت شد.

اما این بار هم چیزی نگذشت که با تصویب قانون «منع بکارگیری بازنشستگان»، محمد علی افشانی نیز روانه خانه شد و شهر تهران بدون شهردار.

گرچه تلاش های بی وقفه و لابی شهردار تهران و اعضای شورای شهر با نمایندگان مجلس و حتی رئیس مجلس شورای اسلامی تا همین چند روز پیش ادامه داشت تا «محمد علی افشانی» به هر نحوی که شده قانون را دور زده و همچنان بر صندلی بهشت تکیه بزند که با تدبیر و قانونگرایی نمایندگان مجلس این مهم نیز محقق نشد.

حال پس از کش و قوس های فراوان بر سر اجرای قانون، شورای شهر انتخاب سومین شهردار تهران را کلید زده است بطوریکه صبح امروز سخنگوی شورای شهر تهران در پایان نخستین جلسه فرآیند انتخاب شهردار تهران (سومین شهردار در دوره پنجم) اسامی گزینه‌های شهرداری را اعلام کرد.

محسن هاشمی رفسنجانی، تقوی‌نژاد، الهه کولایی، حسینی مکارم، علی‌اوسط هاشمی، مناف هاشمی، مقدس‌زاده، علی ربیعی، محسن پورسیدآقایی، معصومه ابتکار، حجت میرزایی، اردکانیان، عباس آخوندی، نصرالله جهانگرد، مصطفی سلیمی، شهیندخت مولاوردی، مصطفی موسوی لاری، ایرج معزی، مصطفی سالاری، جواد امام، حمید امامی، غلامرضا انصاری، رسول کشت‌پور، ابراهیم شیخ، صادق خرازی، خواجه‌نصیر، علی‌اصغر احمدی، انصاری لاری، پیروز حناجی و واعظ مهدوی گزینه های پیشنهادی برای تصدی شهرداری تهران هستند که قرار است شنبه 12 آبان ماه 5 گزینه ی اصلی از سوی شورای شهر اعلام شوند.

در این میان خبر از دیدارهای شبانه و لابی اعضای شورای شهر با «عباس آخوندی » وزیر مستعفی دولت روحانی به گوش میرسد.

حسن خلیل آبادی عضو شورای اسلامی شهر تهران از دیدار جمعی از اعضای شورای شهر با آخوندی در خانه وارطان واقع در خیابان طالقانی  خبر داده و گفته با آخوندی در مورد مسائل شهر گفت و گو کردیم و نقطه نظرات همدیگر را شنیدم.

در این دیدار که «محمد سالاری»، «ناهید خداکرمی» ، «حسن رسولی» ، «مرتضی الویری»، «حسن خلیل آبادی» را همراهی کرده اند، در خصوص برنامه شهرداری با آخوندی صحبت شده است.

حسن رسولی در گفت و گو با شبکه خبری منتخبان ملت ضمن تایید دیدار شب گذشته جمعی از اعضای شورای شهر با وزیر مستعفی، گفت: نتایج دیدار روز گذشته را بعدا اعلام میکنم.


این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: هنوز به جمع بندی و اعلام رسمی آن نرسیده ایم اما این روزها حتما با گزینه های پیشنهادی دیدار خواهیم داشت.

به گزارش شبکه خبری منتخبان ملت؛ گذشت قریب به 14 ماه از عملکرد شورای پنجم و انتخاب 2 شهردار در این مدت زمان نشان میدهد ف دیگر زمان آزمون و خطای اعضای شورای شهر در انتخاب شهردار گذشته است، شهر تهران که به واسطه افزایش جمعیت و از سوی دیگر پایتخت بودنش با مشکلات عدیده مواجه است، زمانی برای آزمون و خطای شورای شهر تدارد و میطلبد 21 عضو شورای شهر فارغ از جناح بندی سیاسی و خط مش های حزبی، فردی متخصص، توانمد، جوان، برای شهر انتخاب کنند.

انتخاب یک مدیر مستعفی که در زمان تصدی اش بر وزارت راه و شهرسازی کارآمدی مناسبی از وی دیده نشده ، میتواند فرصت شورای شهر را برای آخرین بار به هدر دهد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: