شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۳۰۵۳
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۵ - 10 November 2018
پاپی زاده تاکیدکرد:
نماینده مردم در مجلس دهم بابیان اینکه ریزگردها خسارتی ۳۰الی ۴۰ درصدی به تولیدات کشاورزی خوزستان وارد کرده است، گفت: مهاجرات گسترده از خوزستان با بازگشت حق آبه به تالاب ها متوقف می‌شود.
شبکه خبری منتخبان ملت؛

به گزارش شبکه خبری منتخبان ملت؛ عباس پاپی زاده درباره وضعیت شیوع زیرگردها در کشور،گفت: متاسفانه ریزگردها در استان خوزستان به بیش از 30 الی 40 درصد، محصولات کشاورزی خوزستان خسارت وارد کرده است واین در  حالی است که  عدم مهار زیرگردها  می تواند  تاثیر منفی بر حوزه تولید محصولات کشاورزی در  کشور بگذارد.

 نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:کنترل ریزگردها برای جلوگیری  از کاهش حجم  تولید محصولات  کشاورزی الزامی است زیرا گرد و غبار با ایجاد لایه ضخیم  بر پوشش گیاهی مانع توسعه تولید محصولات کشاورزی در  خوزستان می شود زیرابا این اوصاف فعالیت فتوسنتنر  به طور عملی متوقف می‌شود.

کنترل ریزگردها برای جلوگیری  از کاهش حجم  تولید محصولات  کشاورزی الزامی است زیرا گردو غبار با ایجاد لایحه ضخیم  بر پوشش گیاهی مانع توسعه تولید محصولات کشاورزی در  خوزستان می شود
 پاپی زاده افزود: با شیوع زیرگردها بطورمثال اراضی که قابلیت  تولید 100 هزار تن دارند با کاهش  تولیدی  به میزان 60 تن می رساند و از  همین رو سالیانه گردو غباردرحدود 500 الی 1000 میلیارد تومان به بخش کشاورزی خوزستان خسارت وارد می‌کند.

15میلیون تن میزان تولیدات کشاورزی در  خوزستان است

 عضو کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس بابیان اینکه 15میلیون تن میزان تولیدات کشاورزی در  خوزستان است یادآورشد: مهاجرت در استان خوزستان به شدت در حال افزایش است بنابراین الزامی  است حق آبه  استان خوزستان به این تالاب ها بازگردد.
منبع: خانه ملت
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بـیـلـکـنـتـــ
کارچاق کن های مالیاتی!
رئیس کل سازمان امور مالیاتی: فساد اداری خط قرمز ماست

کارچاق کن های مالیاتی!

در حالی رئیس کل سازمان امور مالیاتی می گوید: فساد اداری خط قرمز سازمان امور مالیاتی کشور است که متاسفانه در چند سال اخیر برخی افراد و حتی شرکت ها به اصطلاح خودشان کاملا قانونی با کاهش رقم مالیات درصدهای هنگفتی را به جیب می زنند.