شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۴۳۰۷
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۶ - 01 December 2018
فتحی پور مطرح کرد:
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس نهم از تسهیلات گیرندگان میلیاردی که بازپرداخت تسهیلاتشان معوق شده است خواست تا پیش از ورود دستگاههای نظارتی با بانکها همکاری کرده و نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام کنند.
شبکه خبری منتخبان ملت؛
ارسلان فتحی پور با بیان اینکه مطالبات معوق مسیر تولید را ناهموار می کند، گفت: بر اساس گزارش دستگاههای نظارتی در پایان شهریور سال گذشته از مجموع ۷۸۱۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات اعطایی بانکها مبلغ ۱۳۶۰ هزار میلیارد ریال آن تبدیل به مطالبات غیرجاری  شده است که ۸۴ درصد آن مربوط به وام های کلان است.

وی با اشاره به اینکه افزایش نسبت مطالبات غیرجاری به کل تسهیلات ارایه شده یکی از مهم ترین معضلات شبکه بانکی کشور است، گفت:تجربه نشان داده که وصول نشدن مطالبات بانکها علاوه بر اتلاف وقت و منابع بانک صدمه بزرگی به اقتصاد کشور وارد می  کند.

وی معتقد است وصول به موقع مطالبات باعث افزایش تولید ناخالص ملی و درآمدهای کشور خواهد شد چرا که با وصول به موقع، منابع به سمت تولیدات پربازده سوق داده خواهد شد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم و نهم مجلس شورای  اسلامی مطالبات معوق را یکی از دغدغه هاو مشکلات مدیران بانکی  و اقتصاد کشور  دانست و گفت: پرداخت نکردن مطالبات بانکها از سوی دانه درشت ها خیانت به تولید کشور  و تیر خلاصی به اقتصاد کشور است.

فتحی پور با اشاره به اینکه عرصه بر کارآفرینان و صنعتگران تنگ شده است از مسولین نظارتی خواست تا به صورت جدی به موضوع مطالبات معوق و  وام های  میلیاردی بپردازند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم و نهم مجلس افزود: با وصول مطالبات معوق بانکها قدرت تسهیلات دهی افزایش یافته و صورتهای مالی آنها بهبود می یابد.
منبع: خانه ملت
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بـیـلـکـنـتـــ
کارچاق کن های مالیاتی!
رئیس کل سازمان امور مالیاتی: فساد اداری خط قرمز ماست

کارچاق کن های مالیاتی!

در حالی رئیس کل سازمان امور مالیاتی می گوید: فساد اداری خط قرمز سازمان امور مالیاتی کشور است که متاسفانه در چند سال اخیر برخی افراد و حتی شرکت ها به اصطلاح خودشان کاملا قانونی با کاهش رقم مالیات درصدهای هنگفتی را به جیب می زنند.