شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۶۱۶۰
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳ - 05 January 2019
فعال سیاسی و کاربر معروف عربستانی در توییتر فاش کرد، تمامی کسانی که در قتل جمال خاشقچی دست داشتند (به جز سعود القحطانی) در حال حاضر در ساختمانی متعلق به دستگاه امنیت کشور در مسیر الدمام بازداشت هستند.
شبکه خبری منتخبان ملت؛
 مجتهد، فعال توییتری معروف عربستانی اعلام کرد، آنها در ساختمانی هستند که شکل آن از بیرون شبیه به یک مجتمع مسکونی کوچک است، از این ساختمان به شدت حراست می‌شود و ۱۸ پزشک از بیمارستان مرکز امنیتی به آنجا رفت‌وآمد دارند.

براساس روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، مجتهد در ادامه گفت: احمد عسیری و ماهر المطرب نیز در میان آنها هستند و تنها القحطانی قربانی نشده است.

وی افزود: آنها پیش از این در زندان تحقیقات واقع در دانشکده امنیت ملی "نایف" در مسیر الدمام حبس بودند اما به دلیل جنجال بزرگی که به پا کردند و اقدامات متعدد برای خودکشی و اینکه دیگر زندانی‌ها در آنجا این سر و صداها را می‌شنیدند، آنها به ساختمان دیگری منتقل شدند که در آن زندانی دیگری به جز آنها و کارمند دیگری جز آنهایی که برای رسیدگی به کار این زندانی‌ها حضور دارند، نیست.

مجتهد در توییت دیگری نوشت، وضعیت روحی آنها بسیار بد است و از هر راهی از جمله کوبیدن سر به دیوار، قصد خودکشی دارند، همه آنها فریاد می‌زنند، "ما همه این خدمت و فداکاری را برای بن سلمان انجام دادیم و او با ما چنین می‌کند؟" به همین دلیل نیز آنها به جایی منتقل شدند که مانع از خودکشی آنها شده و تحت نظارت و رسیدگی کامل پزشکی باشند.

طبق بیانیه‌ای که خبرگزاری رسمی عربستان (واس) از دادستانی کل این کشور منتشر کرد، دادگاه کیفری ریاض اولین جلسه محاکمه ۱۱ متهم پرونده قتل جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار این کشور در استانبول را با حضور وکلای مدافع آنها روز پنج‌شنبه برگزار کرد.
منبع: ایسنا
برچسب ها: خاشقچی ، قتل
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: