شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۶۱۸۵
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۷ - 05 January 2019
یک حساب کاربری در توئیتر اطلاعات حساس از جمله شماره موبایل و آدرس صدها تن از سیاستمداران و افراد مشهور آلمانی را فاش کرد.
شبکه خبری منتخبان ملت؛
 آسوشیتدپرس گزارش داد، روز گذشته توئیتر یک حساب کاربری را حذف کرد که لینک هایی مربوط به اطلاعات حساس شخصی و اسناد محرمانه سیاستمداران و افراد مشهور در آلمان را منتشر کرده بود.

این اطلاعات حساس مربوط به صدها فرد مشهور و سیاستمدار آلمانی بود که هکرها آن را سرقت کرده بودند.

طبق اعلام رسانه های آلمانی اطلاعات فاش شده شامل آدرس، شماره تماس و سوابق چت آنها همراه اطلاعات بانکی، کارت اعتباری، اطلاعات مالی بوده است.

خبرنگاران این شکاف امنیتی را کشف کرده اند. طی این عملیات هک اطلاعات سیاستمداران در سطوح مختلف از جمله سیاستمداران اتحادیه اروپا، آلمان و اعضای پارلمان و مقامات شهری فاش شده است. به گفته «مارتینا فیتز» سخنگوی آنگلا مرکل، سازمان دفاع سایبری آلمان مشغول تحقیق در این خصوص است.

به نوشته نشریه«بیلد» فایل های افشا شده علاوه بر توئیتر در چند پلتفرم اشتراک گذاری  منتشر شده اند. حساب کاربری توئیتری که لینک های اطلاعاتی را منتشر کرده حدود ۱۷ هزار فالوئر داشته است. برخی از سرورهای اشتراک گذاری سرورهایی خارج از آلمان دارند و همین امر حذف کردن اطلاعات حساس را چالش برانگیز کرد.

حساب کاربری مذکور توسط یک پلتفرم آنلاین در هامبورگ اداره می شود.
منبع: مهر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: