شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۷۴۲۹
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۶ - 30 January 2019
ذوالقدر با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق:
عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ مجلس با اشاره به مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه، از تکلیف وزارت ارتباطات برای هوشمندسازی مدارس خبر داد.
شبکه خبری منتخبان ملت؛
 سیده فاطمه ذوالقدر با اشاره به مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه 98،  عنوان کرد: افزایش نرخ بیکاری و فشار اقتصادی و معیشتی وارد بر خانواده‌ها و جوانان جویای کار و وعده‌های  دولت تدبیر و امید برای اشتغالزایی با موضوع مطرح در جزء 3 بند ج تبصره 20 مبنی بر تعدیل 10 درصد نیروهای دستگاه‌های اجرایی، مغایرت داشته و باعث تحمیل هرچه بیشتر فشار اقتصادی و زندگی بر مردم می‌‎شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس ادامه داد: بر همین اساس و برای جلوگیری از فشار وارده به مردم پیشنهاد حذف تعدیل 10 درصدی نیروهای مطرح در بند مذکور مطرح شد که به تصویب اعضای کمیسیون تلفیق رسید.

افزود: همچنین در راستای رویکرد حمایتی هرچه بیشتر از حقوق بگیران بخش دولتی و غیردولتی مصوب شد سقف معافیت مالیاتی در سال 1398 مبلغ دو میلیون و هفتصد و پنجاه هزار تومان تعیین شود.

وی افزود: همچنین در بند ب تبصره 18 مبلغ یک هزار و چهارصد میلیارد ریال از محل منابع داخلی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای کمک به سرمایه گذاری های خطرپذیر، ایجاد اپراتورهای ارائه دهنده خدمات الکترونیکی در کلیه بخش‌ها، حمایت از پروژههای توسعه‌ای اشتغال آفرین و یا صادرات کالا و خدمات در کمیسیون تلفیق مصوب شد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: هوشمند سازی مدارس به عنوان موضوع مطرح در ماده 69 قانون برنامه ششم توسعه به عنوان یک ضرورت و نیاز برای مدارس کشور است که کمیسیون تلفیق در بند ج تبصره 18 مصوب کرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از طریق سازمان‌های توسعه‌ای و شرکت‌های تابعه خود جهت انجام طرح‌های دولت الکترونیک و توسعه خدمات الکترونیکی از جمله هوشمندسازی مدارس اقدام کند./

پایان پیام
منبع: خانه ملت
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: