شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۷۴۵۴
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۸ - 31 January 2019
رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان؛
رئیس شورای عالی سیاسیگذاری اصلاح طلبان با تاکید بر اینکه ما روی کار آمدن دولت تدبیر و امید هم در سال ۹۲و هم ۹۶ نقش اساسی داشتیم تصریح کرد: نمی گوییم سال آینده ما گزارش دولت را می دهیم ولی سهیم بودیم و نقش داشتیم.
شبکه خبری منتخبان ملت؛
 محمدرضا عارف رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان صبح امروز در دومین کنگره مجمع فرهنگیان ایران اسلامی با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: این مناسبت بهترین فرصت برای ارزیابی عملکرد در چهار دهه گذشته است.

وی با بیان اینکه برای سرنگونی رژیمی غاصب، عقب مانده و وابسته انقلاب شد، گفت: رهبری انقلاب را مرجعی گرانقدر برعهده داشت و همه مردم پشت آن قرار گرفتند و شعار انقلاب نیز استقلال آزادی جمهوری اسلامی بود.

عارف افزود: آنچه بیش از بیان دستاوردها مهم است آسیب شناسی این چهاردهه برای بررسی فرصت هایی است که می توانستیم از آن بهره ببریم و در اسیب شناسی هم باید از تعارف بپرهیزیم و روندها را بررسی کنیم نه اینکه به مصادیق بپردازیم.

رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان با بیان اینکه در بیان دستاوردها یک کلمه می توان گفت که ما جمهوری اسلامی هستیم گفت: امام همواره به اهمیت حضور مردم اذعان داشتند و در اولین ورود خود به ایران در بهشت زهرا گفتند من به نمایندگی از مردم تصمیم می‌گیرم نه در جایگاه رهبری انقلاب و تاکید می کنند جمهوری اسلامی نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر.

وی ضمن تاکید بر اینکه اگر بخواهیم به شعارهای انقلاب رجوع کنیم راهی جز مردم نداریم و نباید از مردم عبور کنیم گفت: خواسته های مردم یک ضرورت و تکلیف برای همگان است.

عارف ضمن تاکید بر اینکه امروز نیازمند نقد چهار دهه انقلاب در محافل علمی و دانشگاهی هستیم گفت: بیش از همه هجمه به اصلاح طلبان است و بنظرم به این معنی است که درست تشخیص دادند چون اگر بخواهند فاصله نردم با حاکمیت را زیاد کنند باید به این حریان حمله شود.

رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان ضمن بیان اینکه بعد از انتخابات مجلس چه حمله هایی به فراکسیون امید شد، گفت: ولی در انتخابات شوراها اقبال مردم تهران را به لیست امید شورای شهر دیدیم و این نشان می دهد مردم امیدوار و وفادار هستند.

وی ضمن اشاره به اینکه برنامه 126بندی برجا را برای فراکسیون امید داشتیم و باید فراکسیون امید درمورد تک تک بندهای آن به مردم گزارش دهد تصریح کرد: اعضای شورای شهر نباید فراموش کنند که باید سال آینده شوراهای تمام شهرها به خصوص کلانشهرها گزارش عملکرد بدهند. شورا جای سیاسی کاری نیست بلکه جای خدمات به مردم است.

عارف با تاکید بر اینکه ما روی کار آمدن دولت تدبیر و امید هم در سال ۹۲و هم ۹۶ نقش اساسی داشتیم تصریح کرد: نمی گوییم سال آینده ما گزارش دولت را می دهیم ولی سهیم بودیم و نقش داشتیم.

وی با تاکید بر اینکه ما از دولت و به ویژه وزرا و مدیران اصلاح طلبی که با برچسب و عقبه اصلاح طلبی وارد دولت شدند انتقاد داریم، تصریح کرد: این افراد باید خود را موظف به پیاده کردن وعده هایی بدانند که مردم برای تحقق آنها به ما رای داده اند.

عارف با تاکید بر اینکه احزاب اصلاح طلب مدعی فراکسیون امید باشند گفت: شورای عالی مدتی فعالیت های بیرونی اش کند شده بود ولی با اجماع خوبی که حاصل شد فعالیت خود را ادامه می دهد و آیین نامه هایی که برای دور سوم لازم است تدوین شده و شوراهای استانی تشکیل خواهند شد.
منبع: فارس
برچسب ها: محمدرضا عارف ، دولت ، وزرا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: