شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۸۶۳۰
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸ - 11 March 2019
ظاهری در نطق میان دستور:
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: باید فرآیند صدور مجوز برای سرمایه‌گذاری کوتاه شود تا سرمایه‌گذار در کشور ماندگار شده و فرصت‌های شغلی بیشتری ایجاد شود.
شبکه خبری منتخبان ملت؛
 علی عسگر ظاهری عبده وند در نشست علنی امروز (دوشنبه 20 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور ضمن آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری وعرض تبریک به حجت الاسلام رییس، گفت: وحدت، همدلی و همگرایی نیاز کنونی کشور است.

نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی افزود: 40 سال از انقلاب شکوهمند اسلامی می گذرد و در این مدت خدمات بسیار ارزشمندی ارائه شده است با آغاز دهه پنجم نیاز است کاستی‌ها، کمبوده‌ها و خدمات ارائه شده با جدیت بیشتری پیگیری و ارائه شود.

وی اظهار کرد: در کنار صبر و شکیبایی مردم شریف، مسئولان باید تلاش بیشتری برای حل مشکلات داشته باشند؛ امروز بیکاری و گرانی دغدغه مردم است باید برای ایجاد فرصت های شغلی با برنامه‌های جدید، تلاش و همگرایی میان سه قوه نگرانی مردم را کاهش دهیم.

ظاهری خاطرنشان کرد: باید فرآیند صدور مجوز برای سرمایه گذاری کوتاه شود تا سرمایه‌گذار در کشور بماند و فرصت شغلی ایجاد کند.

یارانه کالای اساسی برای تامین کالای موردنیاز مردم مصرف شود

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه حمایت و اعمال سیاست‌هایی مانند معافیت‌های مالیاتی می‌تواند زمینه سرمایه گذاری را مهیا کند، ادامه داد: حل مشکل گرانی که خود یکی از آسیب های جامعه است همکاری بین بخشی را می طلبد باید تدابیر لازم اندیشیده شود تا 14 میلیارد دلار یارانه کالاهای اساسی به دست مرم برسد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خوزستان از ظرفیت خوبی برخوردار است اگر در شمال دریا، تالاب و کشارزی داریم، خوزستان نیز منابعی مانند نفت، گاز، زمین های مستعد کشاورزی، مرز مشترک و دسترسی به دریا و... دارد می توان با استفاده از این منابع استان را به درجه عالی توسعه رساند از مسئولان انتظار می رود تا با حمایت های خود، اهداف از پیش تعیین شده را محقق کنند.

ظاهری با بیان ینکه مسئولان باید از مردم سیل زده سال های گذشته حمایت کنند، گفت: علیرغم گذشت 2 سال از تصویب قانون برنامه شم ماده 112 تاکنون اجرایی نشده است. در این برنامه آمده بود باید برای ماندگار کردن نیروی انسانی در استان های مرزی تمام تلاش به کار گرفته شود . ما باید کمک کنیم تا دولت ملزم به اجرای این قانون شود.

وی با اشاره به ظرفیت مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا تاکید کرد: علیرغم اینکه در این منطقه نعمت های بسیار دارد اما مورد کم لطفی قرار می گیرد انتظار می رود دولت دوازدهم در سال های پایانی خود تلاش خود را برای رضایتمندی مردم به کار برد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: اگرچه سرمایه گذاری های خوبی در حوزه نفت، انرژی و... صورت گرفته اما این سرمایه گذاری ها عملیاتی نشده است. باید طرح مقام معظم رهبری پس از 22 سال تکمیل شود در حال حاضر این طرح نیمه کاره رها شده است؛ چرا فاز دوم آن شروع نمی شود؟

وی گفت: چرا شهرهای بالادست خوزستان را از این نعمت برخوردار نمی کنیم باید کمک کنیم در آینده طرح مقام معظم رهبری در شهرهای بالادستی اجرایی شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: آب رسانی به شهرستان های محروم و روستاهای عقب مانده در سال جاری و سال گذشته شروع شده است از وزیر نیرو درخواست می شود تا این طرح را در سال 98 بهره برداری شود.

ظاهری با بیان اینکه سرمایه گذاری در حوزه گاز صورت گرفته است، تاکید کرد: از سرمایه گذاران و وزیر صنعت، معدن و تجارت می خواهم به بهره برداری این پروژه کمک کنند.

کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش در مسجد سلیمان بیداد می کند

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش حوزه انتخابیه اینجانب بیداد می کند، افزود: از آنجایی که سال آینده خرید خدمات منع شده باید برای تامین نیروی انسانی تدابیر لازم اتخاذ شود.

شهرستان‌های هفتگل و اندیکا فاقد بیمارستان هستند

وی گفت: شهرستان های هفتگل و اندیکا فاقد بیمارستان هستند از وزیر بهداشت، درمان و آموزش می خواهم سال آینده کمک های لازم را برای حل این مشکل انجام شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس اضافه کرد: باید فضایی فراهم شود تا 25 میدان نفتی موجود در خوزستان فعال شود تا علاوه بر اشتغالزایی، درآمدزایی مناسبی نیز برای کشور ایجاد شود./
منبع: خانه ملت
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط پارلمان
۴ تذکر نماینده شیراز به وزیر آموزش و پرورش
در صحن علنی مجلس مطرح شد؛

۴ تذکر نماینده شیراز به وزیر آموزش و پرورش

نماینده اصلاح‌طلب مردم شیراز گفت: لازم است وزیر محترم آموزش و پرورش درباره صندوق ذخیره ارزی توضیحات کاملی به مجلس ارائه دهند یا اینکه مجلس و نهادهای نظارتی ورود و نظارت خود را در این بخش که انتظار جامعه فرهنگیان است بیشتر داشته باشد.
مخالفت مجلس با امکان عزل نمایندگان

مخالفت مجلس با امکان عزل نمایندگان

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با امکان عزل نمایندگان با حکم دیوان عالی کشور در صورت از دست دادن شرایط نمایندگی در طول دوره مجلس شورای اسلامی مخالفت کردند.
FATF ساز و کاری برای جلوگیری از اختلاس‌ هاست
رئیس کمیسیون امنیت ملی:

FATF ساز و کاری برای جلوگیری از اختلاس‌ هاست

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که FATF ساز و کاری است که در صورت استفاده لازم از آن می‌توان جلوی خیلی از اختلاس‌ها و جرایم سازمان یافته بین‌المللی به خصوص در بعد مالی را گرفت و افراد را تحت تعقیب قرار داد.
لازمه موفقیت فروش نفت در بورس چیست؟
ادیانی با ضروری دانستن تغییر شیوه‌نامه عرضه نفت در بورس:

لازمه موفقیت فروش نفت در بورس چیست؟

عضو کمیسیون انرژی مجلس می‌گوید: اگرچه زیرساخت‌های عرضه نفت در بورس در حد قابل‌قبول ایجاد شده‌اند اما کم و کاستی‌هایی در نوع عملیات، شیوه عرضه و نحوه خرید و فروش وجود دارد.
ثبت سفارش خودرو برای دلالان غیرممکن شود
سیاوشی در نطق میان دستور:

ثبت سفارش خودرو برای دلالان غیرممکن شود

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ثبت سفارشات باید به گونه ای تنظیم شود که فقط مصرف کننده واقعی آن را انجام داده و ثبت برای دلالان غیرممکن شود.
مدیریت مقابله با قاچاق کالا به سپاه داده شده است
یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

مدیریت مقابله با قاچاق کالا به سپاه داده شده است

یک عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس گفت که به دلیل ضعف مدیریت در کنترل قاچاق، مدیریت مقابله با قاچاق به سپاه واگذار شده که امیدواریم بتواند جلوی قاچاق کالاها را بگیرد.
توجه ویژه مجلس به تولید و کشاورزی در لایحه بودجه ۹۸
اکبری مطرح کرد:

توجه ویژه مجلس به تولید و کشاورزی در لایحه بودجه ۹۸

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس،گفت:سالانه حدود سه میلیون تن گندم در اختیار صنوف و صنایع قرار داده می‌شود که درآمدی معادل ۲هزار و ۱۰۰میلیارد تومان دارد که صرف پرداخت بهای گندم به کشاورزان می‌شود.
تخریب باغ‌ های تهران نشان از عدم درک از مدیریت شهری
رحیمی مطرح کرد:

تخریب باغ‌ های تهران نشان از عدم درک از مدیریت شهری

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه موفقیت مدیریت شهری در گرو ایجاد توازن و همخوانی میان محیط زیست و رفاه شهری است، گفت: تخریب باغ‌های باقی مانده توسط شورای شهر تهران نشان از عدم درک نیازهای واقعی پایتخت است.
تیتر دو
سوتیتر
خارج از دستور