شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۸۶۳۱
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۳ - 11 March 2019
نصرالله پژمان‌فر در تذکری شفاهی در مورد دیدار عده‌ای از نمایندگان با رئیس دولت اصلاحات و جنجال‌های اخیر مجلس خطاب به علی مطهری سخنانی گفت و مطهری به او پاسخ داد.
شبکه خبری منتخبان ملت؛
 نصرالله پژمان‌فر در جلسه علنی امروز (دوشنبه) در تذکری شفاهی خطاب به علی مطهری گفت: در ارتباط با اخطار اصل ۷۵ مستظهر هستید که نطق عموماً تذکر ندارد؛ علی مطهری خطاب به این جملات گفت: اگر شامل توهین یا تهدید باشد تذکر دارد.

نصرالله پژمان‌فر در پاسخ گفت: البته برداشت اینکه توهینی صورت گرفته است جای تأمل دارد؛ چون نه اسمی از کسی برده شده و نه حرف خاصی زده شد؛ به هرحال بهتر بود نسبت به این موضوع عجله نمی‌کردید. اصل قضیه هم در شورای عالی امنیت ملی که ریاست آن به عهده رئیس جمهور است باید مطرح شود. از آنجا که محدودیتی برای برخی عوامل به عنوان جریان فتنه قائل هستند اگر دوستان می‌خواهند مسلئه را بررسی کنند یقه رئیس جمهور را بگیرند که چند سال است به آقایان وعده داده و هیچ اتفاقی نیفتاده است.

مطهری مجدداً خطاب به پژمان‌فر گفت: آقای خاتمی ممنوع الملاقات نیستند. کدام حکم صادر شده است که ایشان ممنوع الملاقات هست؟

پژمان‌فر در پاسخ به مطهری گفت: البته ایشان ممنوع التصویر هستند.

علی مطهری خطاب به پژمان‌فر گفت: این موضوع خیلی مبنای قانونی ندارد.

نصر الله پژمان‌فر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه تذکر خود در مورد سازمان حج و زیارت گفت: حج یک عمل واجبی است که یک بار در طول عمر افراد انجام می‌شود. باید تلاش شود کسانی که منتظر این سفر معنوی هستند مشکلاتشان حل فصل شود. هزینه حج امسال بیش از ۲۵ میلیون تومان اعلام شده است. من این موضوع را با رئیس سازمان حج و زیارت مطرح کردم و گفتم ۶۰ درصد هزینه حج برای اسکان حجاج است. امروز اسکان حجاج در جاهای گران قیمت واقع شده است که نتیجه آن تحمیل این هزینه هنگفت به حجاج است.

نماینده مردم مشهد افزود: ما در این موضوع پیشنهاد دادیم که مکان اسکان‌ها را تغییر دهند؛ زیرا مکان‌های ارزان قیمت‌تری هم است. اگر این کار را انجام می‌دادند حداقل ۵ میلیون تومان از سفر حجاج کم می‌شد. متأسفانه این اتفاق رخ نداده قرار بر این شد وزیر فرهنگ و ارشاد را به کمیسیون فرهنگی دعوت کنیم.

مطهری عضو هیئت رئیسه مجلس خطاب به پژمان‌فر گفت: ان‌شاءالله. موضوع حج و زیارت را در کمیسیون فرهنگی بررسی کنید.
منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط پارلمان
خارج از دستور