شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۸۶۳۱
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۳ - 11 March 2019
نصرالله پژمان‌فر در تذکری شفاهی در مورد دیدار عده‌ای از نمایندگان با رئیس دولت اصلاحات و جنجال‌های اخیر مجلس خطاب به علی مطهری سخنانی گفت و مطهری به او پاسخ داد.
شبکه خبری منتخبان ملت؛
 نصرالله پژمان‌فر در جلسه علنی امروز (دوشنبه) در تذکری شفاهی خطاب به علی مطهری گفت: در ارتباط با اخطار اصل ۷۵ مستظهر هستید که نطق عموماً تذکر ندارد؛ علی مطهری خطاب به این جملات گفت: اگر شامل توهین یا تهدید باشد تذکر دارد.

نصرالله پژمان‌فر در پاسخ گفت: البته برداشت اینکه توهینی صورت گرفته است جای تأمل دارد؛ چون نه اسمی از کسی برده شده و نه حرف خاصی زده شد؛ به هرحال بهتر بود نسبت به این موضوع عجله نمی‌کردید. اصل قضیه هم در شورای عالی امنیت ملی که ریاست آن به عهده رئیس جمهور است باید مطرح شود. از آنجا که محدودیتی برای برخی عوامل به عنوان جریان فتنه قائل هستند اگر دوستان می‌خواهند مسلئه را بررسی کنند یقه رئیس جمهور را بگیرند که چند سال است به آقایان وعده داده و هیچ اتفاقی نیفتاده است.

مطهری مجدداً خطاب به پژمان‌فر گفت: آقای خاتمی ممنوع الملاقات نیستند. کدام حکم صادر شده است که ایشان ممنوع الملاقات هست؟

پژمان‌فر در پاسخ به مطهری گفت: البته ایشان ممنوع التصویر هستند.

علی مطهری خطاب به پژمان‌فر گفت: این موضوع خیلی مبنای قانونی ندارد.

نصر الله پژمان‌فر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه تذکر خود در مورد سازمان حج و زیارت گفت: حج یک عمل واجبی است که یک بار در طول عمر افراد انجام می‌شود. باید تلاش شود کسانی که منتظر این سفر معنوی هستند مشکلاتشان حل فصل شود. هزینه حج امسال بیش از ۲۵ میلیون تومان اعلام شده است. من این موضوع را با رئیس سازمان حج و زیارت مطرح کردم و گفتم ۶۰ درصد هزینه حج برای اسکان حجاج است. امروز اسکان حجاج در جاهای گران قیمت واقع شده است که نتیجه آن تحمیل این هزینه هنگفت به حجاج است.

نماینده مردم مشهد افزود: ما در این موضوع پیشنهاد دادیم که مکان اسکان‌ها را تغییر دهند؛ زیرا مکان‌های ارزان قیمت‌تری هم است. اگر این کار را انجام می‌دادند حداقل ۵ میلیون تومان از سفر حجاج کم می‌شد. متأسفانه این اتفاق رخ نداده قرار بر این شد وزیر فرهنگ و ارشاد را به کمیسیون فرهنگی دعوت کنیم.

مطهری عضو هیئت رئیسه مجلس خطاب به پژمان‌فر گفت: ان‌شاءالله. موضوع حج و زیارت را در کمیسیون فرهنگی بررسی کنید.
منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط پارلمان
۴ تذکر نماینده شیراز به وزیر آموزش و پرورش
در صحن علنی مجلس مطرح شد؛

۴ تذکر نماینده شیراز به وزیر آموزش و پرورش

نماینده اصلاح‌طلب مردم شیراز گفت: لازم است وزیر محترم آموزش و پرورش درباره صندوق ذخیره ارزی توضیحات کاملی به مجلس ارائه دهند یا اینکه مجلس و نهادهای نظارتی ورود و نظارت خود را در این بخش که انتظار جامعه فرهنگیان است بیشتر داشته باشد.
مخالفت مجلس با امکان عزل نمایندگان

مخالفت مجلس با امکان عزل نمایندگان

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با امکان عزل نمایندگان با حکم دیوان عالی کشور در صورت از دست دادن شرایط نمایندگی در طول دوره مجلس شورای اسلامی مخالفت کردند.
FATF ساز و کاری برای جلوگیری از اختلاس‌ هاست
رئیس کمیسیون امنیت ملی:

FATF ساز و کاری برای جلوگیری از اختلاس‌ هاست

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که FATF ساز و کاری است که در صورت استفاده لازم از آن می‌توان جلوی خیلی از اختلاس‌ها و جرایم سازمان یافته بین‌المللی به خصوص در بعد مالی را گرفت و افراد را تحت تعقیب قرار داد.
لازمه موفقیت فروش نفت در بورس چیست؟
ادیانی با ضروری دانستن تغییر شیوه‌نامه عرضه نفت در بورس:

لازمه موفقیت فروش نفت در بورس چیست؟

عضو کمیسیون انرژی مجلس می‌گوید: اگرچه زیرساخت‌های عرضه نفت در بورس در حد قابل‌قبول ایجاد شده‌اند اما کم و کاستی‌هایی در نوع عملیات، شیوه عرضه و نحوه خرید و فروش وجود دارد.
ثبت سفارش خودرو برای دلالان غیرممکن شود
سیاوشی در نطق میان دستور:

ثبت سفارش خودرو برای دلالان غیرممکن شود

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ثبت سفارشات باید به گونه ای تنظیم شود که فقط مصرف کننده واقعی آن را انجام داده و ثبت برای دلالان غیرممکن شود.
مدیریت مقابله با قاچاق کالا به سپاه داده شده است
یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

مدیریت مقابله با قاچاق کالا به سپاه داده شده است

یک عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس گفت که به دلیل ضعف مدیریت در کنترل قاچاق، مدیریت مقابله با قاچاق به سپاه واگذار شده که امیدواریم بتواند جلوی قاچاق کالاها را بگیرد.
توجه ویژه مجلس به تولید و کشاورزی در لایحه بودجه ۹۸
اکبری مطرح کرد:

توجه ویژه مجلس به تولید و کشاورزی در لایحه بودجه ۹۸

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس،گفت:سالانه حدود سه میلیون تن گندم در اختیار صنوف و صنایع قرار داده می‌شود که درآمدی معادل ۲هزار و ۱۰۰میلیارد تومان دارد که صرف پرداخت بهای گندم به کشاورزان می‌شود.
تخریب باغ‌ های تهران نشان از عدم درک از مدیریت شهری
رحیمی مطرح کرد:

تخریب باغ‌ های تهران نشان از عدم درک از مدیریت شهری

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه موفقیت مدیریت شهری در گرو ایجاد توازن و همخوانی میان محیط زیست و رفاه شهری است، گفت: تخریب باغ‌های باقی مانده توسط شورای شهر تهران نشان از عدم درک نیازهای واقعی پایتخت است.
تیتر دو
سوتیتر
خارج از دستور