شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۸۶۳۵
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۰ - 11 March 2019
سیاوشی در نطق میان دستور:
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ثبت سفارشات باید به گونه ای تنظیم شود که فقط مصرف کننده واقعی آن را انجام داده و ثبت برای دلالان غیرممکن شود.
شبکه خبری منتخبان ملت؛
 طیبه سیاوشی در نشست علنی امروز (دوشنبه 20 اسفند) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با بیان اینکه نوروز نماد صلح، آشتی، گفت وگو و همدلی است، گفت: مسئولان کشوری با رفع مشکلات مردم و تدابیر، اوضاع و احوال این ایام جشن نوروز را بر کام مردم شیرین سازند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امیدوارم ریاست محترم جدید قوه قضائیه در اجرای وظایف قانونی خویش که برتری قسط و عدل در جامعه و پیشگیری از جرم بوده، موفق شود، افزود: همچنان که مقام معظم رهبری بر ناتاثیرپذیری از حب و بغض ها و جوسازی های سیاسی تاکید کرده اند، آفت این قوه سیاست زدگی و سلیقه گرایی است، لذا امید می رود که این دو مهم از قوه قضائیه رخ بربندد و در مردم احساس امنیت، آرامش و قانونگرایی تقویت شود.

وی ادامه داد: اقتضا دارد برای تقویت جایگاه قضا هر چند تفکیک قوای نسبی در قانون اساسی لحاظ شده، با همکاری قوای دیگر برای تحقق ماموریت های ذاتی قوه قضائیه راهکارهای اجرایی مطلوب تری پیدا کنند که پیشگیری از وقوع جرم، کاهش جمعیت زندانیان، مبارزه با فساد و جرایم سازمان یافته، همکاری های قضایی بین المللی بدون تردید با مساعدت و همدلی تمامی نهادهای اجرایی و قوای مقننه و مجریه میسر است.

سیاوشی ابراز امیدواری کرد که حجت الاسلام رئیسی ارسال لایحه تامین امنیت زنان به مجلس را در اولویت کاری خود قرار دهد.

وی با بیان اینکه وزارت امور خارجه در پیشبرد دیپلماسی خصوصاً تعاملات مثبت و موثر با جهان به ویژه اتحادیه اروپا موفق عمل کرده است، اظهار داشت: انتظار این است اکنون تنش زدایی و توسعه روابط با کشورهای منطقه را به طور جدی در دستور کار خویش قرار دهد تا بتوانیم از مزیت های منطقه ای به نحو موثرتری در جهت ارتقای منافع ملی، پیشرفت کشور و رفاه مردم استفاده کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: باید تلاش کرد سفر رئیس جمهور به عراق موجبات یک روابط پرثمر را فراهم کند و انتظار می رود که گسترش روابط اقتصادی با عراق بیشتر شود، مسلماً این کشور نباید دوستان زمان بحران خود را به فراموشی بسپارد.

وی با بیان اینکه طی سال جاری شاهد افزایش مراجعات به دلیل نارضایتی از وضعیت خودرو بوده ام، ادامه داد: سیاستگذاری های غلط از سوی وزارت صمت و ورود واسطه گران و دلالان در این صنعت، باعث بروز این مشکل شده و همچنان که همه می دانند زمان تحویل خودروی برخی متقاضیان سال 96 بوده، سالی بدون نوسانات ارزی اما هنوز خودرو به آنها تحویل داده نشده است، به دلیل بهانه نوسانات ارزی، بنابراین باید خودروهای باقیمانده در گمرک در سریعترین زمان ممکن ترخیص شود.

سیاوشی تاکید کرد: بخش هایی که تعارض منافع دارند، باید مستقل شوند تا تنظیم بازار رخ دهد، چرا که امکانپذیر نیست یک دستگاه هم قیمت گذار و هم سهامدار باشد و هم مجوز داده و هم بر عرضه خود نظارت کند.

وی با بیان اینکه ثبت سفارش ها باید به گونه ای تنظیم شود که فقط مصرف کننده واقعی آن را انجام دهد، افزود: ثبت سفارش باید برای دلالان غیرممکن باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در سال  های اخیر با تفسیر نادرست از اصل 44 قانون اساسی، راه بر خصوصی سازی های غیرمتعارف باز شده تا جایی که این روند حوزه هایی چون آموزش و پرورش و آموزش عالی را به شدت تحت سلطه مسائل مالی و اقتصادی درآورده و جنبه فرهنگی را کمرنگ کرده است، تصریح کرد: در بحث آموزش عالی گسترش مافیای کنکور از پیامدهای مهم خصوصی سازی است که در این پروسه دانش آموز باهوش بی پول که نمی تواند پولی برای کلاس ها و کتاب های کنکور پرداخت کند، به دانشگاه خوب راه پیدا نخواهد کرد، لذا در این راستا طرح برخی نمایندگان مبنی بر ممنوعیت تبلیغ کلاس های خصوصی کنگور و مدارس غیرانتفاعی از رسانه ملی و پیامک های تبلیغاتی در نوبت صحن قرار دارد که امید است هر چه سریع تر در دستور کار قرار گیرد./
منبع: خانه ملت
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط پارلمان
۴ تذکر نماینده شیراز به وزیر آموزش و پرورش
در صحن علنی مجلس مطرح شد؛

۴ تذکر نماینده شیراز به وزیر آموزش و پرورش

نماینده اصلاح‌طلب مردم شیراز گفت: لازم است وزیر محترم آموزش و پرورش درباره صندوق ذخیره ارزی توضیحات کاملی به مجلس ارائه دهند یا اینکه مجلس و نهادهای نظارتی ورود و نظارت خود را در این بخش که انتظار جامعه فرهنگیان است بیشتر داشته باشد.
مخالفت مجلس با امکان عزل نمایندگان

مخالفت مجلس با امکان عزل نمایندگان

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با امکان عزل نمایندگان با حکم دیوان عالی کشور در صورت از دست دادن شرایط نمایندگی در طول دوره مجلس شورای اسلامی مخالفت کردند.
FATF ساز و کاری برای جلوگیری از اختلاس‌ هاست
رئیس کمیسیون امنیت ملی:

FATF ساز و کاری برای جلوگیری از اختلاس‌ هاست

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که FATF ساز و کاری است که در صورت استفاده لازم از آن می‌توان جلوی خیلی از اختلاس‌ها و جرایم سازمان یافته بین‌المللی به خصوص در بعد مالی را گرفت و افراد را تحت تعقیب قرار داد.
لازمه موفقیت فروش نفت در بورس چیست؟
ادیانی با ضروری دانستن تغییر شیوه‌نامه عرضه نفت در بورس:

لازمه موفقیت فروش نفت در بورس چیست؟

عضو کمیسیون انرژی مجلس می‌گوید: اگرچه زیرساخت‌های عرضه نفت در بورس در حد قابل‌قبول ایجاد شده‌اند اما کم و کاستی‌هایی در نوع عملیات، شیوه عرضه و نحوه خرید و فروش وجود دارد.
ثبت سفارش خودرو برای دلالان غیرممکن شود
سیاوشی در نطق میان دستور:

ثبت سفارش خودرو برای دلالان غیرممکن شود

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ثبت سفارشات باید به گونه ای تنظیم شود که فقط مصرف کننده واقعی آن را انجام داده و ثبت برای دلالان غیرممکن شود.
مدیریت مقابله با قاچاق کالا به سپاه داده شده است
یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

مدیریت مقابله با قاچاق کالا به سپاه داده شده است

یک عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس گفت که به دلیل ضعف مدیریت در کنترل قاچاق، مدیریت مقابله با قاچاق به سپاه واگذار شده که امیدواریم بتواند جلوی قاچاق کالاها را بگیرد.
توجه ویژه مجلس به تولید و کشاورزی در لایحه بودجه ۹۸
اکبری مطرح کرد:

توجه ویژه مجلس به تولید و کشاورزی در لایحه بودجه ۹۸

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس،گفت:سالانه حدود سه میلیون تن گندم در اختیار صنوف و صنایع قرار داده می‌شود که درآمدی معادل ۲هزار و ۱۰۰میلیارد تومان دارد که صرف پرداخت بهای گندم به کشاورزان می‌شود.
تخریب باغ‌ های تهران نشان از عدم درک از مدیریت شهری
رحیمی مطرح کرد:

تخریب باغ‌ های تهران نشان از عدم درک از مدیریت شهری

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه موفقیت مدیریت شهری در گرو ایجاد توازن و همخوانی میان محیط زیست و رفاه شهری است، گفت: تخریب باغ‌های باقی مانده توسط شورای شهر تهران نشان از عدم درک نیازهای واقعی پایتخت است.
تیتر دو
سوتیتر
خارج از دستور