شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۸۶۵۲
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۲ - 12 March 2019
محمدی:
عضو کمیسیون آموزش مجلس تدریس خام کتب درسی در مدارس را روشی مضر در آموزش و پرورش دانست
شبکه خبری منتخبان ملت؛
 داود محمدی با اشاره به لزوم بازنگری و به روز کردن کتاب های درسی توسط آموزش و پرورش گفت: در زمینه آموزش و تربیت تحولات بسیار گسترده ای در جهان رخ داده است؛ البته باید به این نکته توجه کرد که این  دو واژه از یک دیگر جدا نیستند بلکه در کنار هم قرار داشته و مکمل هم دیگر هستند.

یکی از مشکلاتی که سیستم آموزش کشور با آن مواجه است، تدریس خام کتب درسی است
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد:  یکی از مشکلاتی که سیستم آموزش کشور با آن مواجه است، تدریس خام کتب درسی است؛ درحالیکه دنیا از این شیوه تحت عنوان شیوه سنتی نام برده و زمان بسیاری است که این روش را کنار گذاشته است.

موضوع محوری و پدیده محوری؛ روش مورد استفاده کشورهای توسعه یافته در مدارس

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس افزود:  موضوع محور و پدیده محور در کنار تدریس و آموزش تئوری از جمله اقداماتی است که کشورهای توسعه یافته و پیشرفته برای آموزش در مرحله ابتدایی و متوسطه انتخاب کرده اند و به تبع آن می توان موفقیت این کشور ها  را مشاهده کرد.

وی تاکید کرد: باید برای آموزش و تربیت در کشور مسیری مشخص شود تا بتوان در این مسیر علاوه بر موفقیت، دستاوردهای بسیار مهمی کسب شود.

بازنگری کتب درسی از دوره ابتدایی آغاز شود

این نماینده مجلس در دوره دهم بیان کرد: بازنگری در کتب درسی و به روز کردن این کتاب با معیارهای استاندارد و ایران و اسلامی می تواند نقطه عطفی در به حرکت درآوردن چرخ توسعه کشور باشد که این بازنگری باید از دوره ابتدایی آغاز شود؛ چراکه دوره ابتدایی دوره بسیار مهمی است که ریشه علمی افراد را تقویت می کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد:  حوزه تربیت و پرورشی باید در بازنگری کتب درسی مورد توجه قرار گیرد چراکه اولویت با تربیت است و اگر آموزش و پرورش قصد بازنگری دارد، مسائل تربیتی را بیش از مسائل آموزشی مورد توجه و بازنگری قرار دهد.
منبع: خانه ملت
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط پارلمان
۴ تذکر نماینده شیراز به وزیر آموزش و پرورش
در صحن علنی مجلس مطرح شد؛

۴ تذکر نماینده شیراز به وزیر آموزش و پرورش

نماینده اصلاح‌طلب مردم شیراز گفت: لازم است وزیر محترم آموزش و پرورش درباره صندوق ذخیره ارزی توضیحات کاملی به مجلس ارائه دهند یا اینکه مجلس و نهادهای نظارتی ورود و نظارت خود را در این بخش که انتظار جامعه فرهنگیان است بیشتر داشته باشد.
مخالفت مجلس با امکان عزل نمایندگان

مخالفت مجلس با امکان عزل نمایندگان

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با امکان عزل نمایندگان با حکم دیوان عالی کشور در صورت از دست دادن شرایط نمایندگی در طول دوره مجلس شورای اسلامی مخالفت کردند.
FATF ساز و کاری برای جلوگیری از اختلاس‌ هاست
رئیس کمیسیون امنیت ملی:

FATF ساز و کاری برای جلوگیری از اختلاس‌ هاست

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که FATF ساز و کاری است که در صورت استفاده لازم از آن می‌توان جلوی خیلی از اختلاس‌ها و جرایم سازمان یافته بین‌المللی به خصوص در بعد مالی را گرفت و افراد را تحت تعقیب قرار داد.
لازمه موفقیت فروش نفت در بورس چیست؟
ادیانی با ضروری دانستن تغییر شیوه‌نامه عرضه نفت در بورس:

لازمه موفقیت فروش نفت در بورس چیست؟

عضو کمیسیون انرژی مجلس می‌گوید: اگرچه زیرساخت‌های عرضه نفت در بورس در حد قابل‌قبول ایجاد شده‌اند اما کم و کاستی‌هایی در نوع عملیات، شیوه عرضه و نحوه خرید و فروش وجود دارد.
ثبت سفارش خودرو برای دلالان غیرممکن شود
سیاوشی در نطق میان دستور:

ثبت سفارش خودرو برای دلالان غیرممکن شود

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ثبت سفارشات باید به گونه ای تنظیم شود که فقط مصرف کننده واقعی آن را انجام داده و ثبت برای دلالان غیرممکن شود.
مدیریت مقابله با قاچاق کالا به سپاه داده شده است
یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

مدیریت مقابله با قاچاق کالا به سپاه داده شده است

یک عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس گفت که به دلیل ضعف مدیریت در کنترل قاچاق، مدیریت مقابله با قاچاق به سپاه واگذار شده که امیدواریم بتواند جلوی قاچاق کالاها را بگیرد.
توجه ویژه مجلس به تولید و کشاورزی در لایحه بودجه ۹۸
اکبری مطرح کرد:

توجه ویژه مجلس به تولید و کشاورزی در لایحه بودجه ۹۸

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس،گفت:سالانه حدود سه میلیون تن گندم در اختیار صنوف و صنایع قرار داده می‌شود که درآمدی معادل ۲هزار و ۱۰۰میلیارد تومان دارد که صرف پرداخت بهای گندم به کشاورزان می‌شود.
تخریب باغ‌ های تهران نشان از عدم درک از مدیریت شهری
رحیمی مطرح کرد:

تخریب باغ‌ های تهران نشان از عدم درک از مدیریت شهری

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه موفقیت مدیریت شهری در گرو ایجاد توازن و همخوانی میان محیط زیست و رفاه شهری است، گفت: تخریب باغ‌های باقی مانده توسط شورای شهر تهران نشان از عدم درک نیازهای واقعی پایتخت است.
تیتر دو
سوتیتر
خارج از دستور