شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۸۶۵۳
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۷ - 12 March 2019
ساداتی نژاد:
عضو کمیته آموزش عالی و علوم پزشکی کمیسیون آموزش مجلس، پایین آمدن کیفیت پژوهش در دانشگاه ها را ماحصل عدم حمایت از دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانست.
شبکه خبری منتخبان ملت؛
 سید جواد ساداتی نژاد در خصوص لزوم حمایت وزارت علوم از دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی علی الخصوص دوره دکتری گفت: دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی علی الخصوص دکتری در دانشگاه ها خاستگاه پژوهش می باشند، بدین معنا که عامل تحرک در حوزه پژوهش و فناوری می باشند، علی الخصوص با انجام رساله های دانشگاهی، تلاش می کنند که بتوانند از طریق این رساله ها،  تاثیرات بسیار مهمی در حل مشکلات کشور داشته باشند.

دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی علی الخصوص دکتری در دانشگاه ها خاستگاه پژوهش می باشند
عضو کمیته آموزش عالی و علوم پزشکی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هرچه تلاش در جهت تسهیل فعالیت دانشجویان تحصیلات تکمیلی در حوزه پژوهش و فناوری انجام شود و دغدغه و مشکلات آنها کاهش پیدا کند، می تواند کیفیت آموزش و پژوهش را در کشور به طور چشم گیر ارتقا دهد.

دغدغه معیشتی دانشجویان تحصیلات تکمیلی برطرف شود

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس افزود: دانشجویی که دغدغه و مشکلات معیشتی دارد، با توجه به اینکه دانشجویان تحصیلات تکمیلی به صورت تمام وقت در اختیار دانشگاه ها قرار دارند، بنابراین رفع دغدغه معیشتی مسئله بسیار مهمی است که اگر مجبور به اشتغال هنگام تحصیل شوند، در افت کیفیت پژوهش و فناوری تاثیر مستقیم دارد.

افت کیفیت پژوهش و فناوری در کیفیت فارغ التحصیلی تأثیرگذار است
وی تصریح کرد: افت کیفیت پژوهش و فناوری در کیفیت فارغ التحصیلی نیز تأثیرگذار است؛ چراکه بسیاری از این فارغ التحصیلان در آینده نزدیک استاد دانشگاه می شوند و بسیاری از آنها در حوزه صنعت وارد کار می شوند که باعث پایین آمدن کیفیت آموزشی و پژوهشی در محل اشتغال آنها خواهد شد.

لزوم تخصیص بسته حمایتی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی

عضو کمیته آموزش عالی و علوم پزشکی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: نباید دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی به جز پژوهش و فناوری دغدغه دیگری داشته باشند؛ بنابراین لازم است که وزارت علوم از تمام توان خود در جهت آرامش فکری آنها و تامین هزینه معیشت آنها با بکارگیری از بسته های حمایتی مناسب استفاده کند.
منبع: خانه ملت
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط پارلمان
خارج از دستور