شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۸۶۵۳
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۷ - 12 March 2019
ساداتی نژاد:
عضو کمیته آموزش عالی و علوم پزشکی کمیسیون آموزش مجلس، پایین آمدن کیفیت پژوهش در دانشگاه ها را ماحصل عدم حمایت از دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانست.
شبکه خبری منتخبان ملت؛
 سید جواد ساداتی نژاد در خصوص لزوم حمایت وزارت علوم از دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی علی الخصوص دوره دکتری گفت: دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی علی الخصوص دکتری در دانشگاه ها خاستگاه پژوهش می باشند، بدین معنا که عامل تحرک در حوزه پژوهش و فناوری می باشند، علی الخصوص با انجام رساله های دانشگاهی، تلاش می کنند که بتوانند از طریق این رساله ها،  تاثیرات بسیار مهمی در حل مشکلات کشور داشته باشند.

دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی علی الخصوص دکتری در دانشگاه ها خاستگاه پژوهش می باشند
عضو کمیته آموزش عالی و علوم پزشکی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هرچه تلاش در جهت تسهیل فعالیت دانشجویان تحصیلات تکمیلی در حوزه پژوهش و فناوری انجام شود و دغدغه و مشکلات آنها کاهش پیدا کند، می تواند کیفیت آموزش و پژوهش را در کشور به طور چشم گیر ارتقا دهد.

دغدغه معیشتی دانشجویان تحصیلات تکمیلی برطرف شود

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس افزود: دانشجویی که دغدغه و مشکلات معیشتی دارد، با توجه به اینکه دانشجویان تحصیلات تکمیلی به صورت تمام وقت در اختیار دانشگاه ها قرار دارند، بنابراین رفع دغدغه معیشتی مسئله بسیار مهمی است که اگر مجبور به اشتغال هنگام تحصیل شوند، در افت کیفیت پژوهش و فناوری تاثیر مستقیم دارد.

افت کیفیت پژوهش و فناوری در کیفیت فارغ التحصیلی تأثیرگذار است
وی تصریح کرد: افت کیفیت پژوهش و فناوری در کیفیت فارغ التحصیلی نیز تأثیرگذار است؛ چراکه بسیاری از این فارغ التحصیلان در آینده نزدیک استاد دانشگاه می شوند و بسیاری از آنها در حوزه صنعت وارد کار می شوند که باعث پایین آمدن کیفیت آموزشی و پژوهشی در محل اشتغال آنها خواهد شد.

لزوم تخصیص بسته حمایتی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی

عضو کمیته آموزش عالی و علوم پزشکی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: نباید دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی به جز پژوهش و فناوری دغدغه دیگری داشته باشند؛ بنابراین لازم است که وزارت علوم از تمام توان خود در جهت آرامش فکری آنها و تامین هزینه معیشت آنها با بکارگیری از بسته های حمایتی مناسب استفاده کند.
منبع: خانه ملت
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط پارلمان
۴ تذکر نماینده شیراز به وزیر آموزش و پرورش
در صحن علنی مجلس مطرح شد؛

۴ تذکر نماینده شیراز به وزیر آموزش و پرورش

نماینده اصلاح‌طلب مردم شیراز گفت: لازم است وزیر محترم آموزش و پرورش درباره صندوق ذخیره ارزی توضیحات کاملی به مجلس ارائه دهند یا اینکه مجلس و نهادهای نظارتی ورود و نظارت خود را در این بخش که انتظار جامعه فرهنگیان است بیشتر داشته باشد.
مخالفت مجلس با امکان عزل نمایندگان

مخالفت مجلس با امکان عزل نمایندگان

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با امکان عزل نمایندگان با حکم دیوان عالی کشور در صورت از دست دادن شرایط نمایندگی در طول دوره مجلس شورای اسلامی مخالفت کردند.
FATF ساز و کاری برای جلوگیری از اختلاس‌ هاست
رئیس کمیسیون امنیت ملی:

FATF ساز و کاری برای جلوگیری از اختلاس‌ هاست

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که FATF ساز و کاری است که در صورت استفاده لازم از آن می‌توان جلوی خیلی از اختلاس‌ها و جرایم سازمان یافته بین‌المللی به خصوص در بعد مالی را گرفت و افراد را تحت تعقیب قرار داد.
لازمه موفقیت فروش نفت در بورس چیست؟
ادیانی با ضروری دانستن تغییر شیوه‌نامه عرضه نفت در بورس:

لازمه موفقیت فروش نفت در بورس چیست؟

عضو کمیسیون انرژی مجلس می‌گوید: اگرچه زیرساخت‌های عرضه نفت در بورس در حد قابل‌قبول ایجاد شده‌اند اما کم و کاستی‌هایی در نوع عملیات، شیوه عرضه و نحوه خرید و فروش وجود دارد.
ثبت سفارش خودرو برای دلالان غیرممکن شود
سیاوشی در نطق میان دستور:

ثبت سفارش خودرو برای دلالان غیرممکن شود

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ثبت سفارشات باید به گونه ای تنظیم شود که فقط مصرف کننده واقعی آن را انجام داده و ثبت برای دلالان غیرممکن شود.
مدیریت مقابله با قاچاق کالا به سپاه داده شده است
یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

مدیریت مقابله با قاچاق کالا به سپاه داده شده است

یک عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس گفت که به دلیل ضعف مدیریت در کنترل قاچاق، مدیریت مقابله با قاچاق به سپاه واگذار شده که امیدواریم بتواند جلوی قاچاق کالاها را بگیرد.
توجه ویژه مجلس به تولید و کشاورزی در لایحه بودجه ۹۸
اکبری مطرح کرد:

توجه ویژه مجلس به تولید و کشاورزی در لایحه بودجه ۹۸

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس،گفت:سالانه حدود سه میلیون تن گندم در اختیار صنوف و صنایع قرار داده می‌شود که درآمدی معادل ۲هزار و ۱۰۰میلیارد تومان دارد که صرف پرداخت بهای گندم به کشاورزان می‌شود.
تخریب باغ‌ های تهران نشان از عدم درک از مدیریت شهری
رحیمی مطرح کرد:

تخریب باغ‌ های تهران نشان از عدم درک از مدیریت شهری

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه موفقیت مدیریت شهری در گرو ایجاد توازن و همخوانی میان محیط زیست و رفاه شهری است، گفت: تخریب باغ‌های باقی مانده توسط شورای شهر تهران نشان از عدم درک نیازهای واقعی پایتخت است.
تیتر دو
سوتیتر
خارج از دستور