شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۸۶۵۶
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۱ - 12 March 2019
دهمرده:
رییس کمیته آموزش عالی و علوم پزشکی کمیسیون آموزش مجلس بر لزوم حمایت های مادی و معنوی از دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی علی الخصوص دکتری تاکید کرد.
شبکه خبری منتخبان ملت؛
 حبیب اله دهمرده در خصوص لزوم حمایت وزارت علوم از دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی علی الخصوص دوره دکتری گفت: با توجه به اینکه دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی به صورت تمام وقت در دانشگاه درحال کسب علم و انجام امور تحقیقاتی و پژوهشی می باشند، باید به صورت ویژه مورد حمایت دولت و وزارت علوم قرار گیرند.

دغدغه های معیشتی دانشجویان تحصیلات تکمیلی مرتفع شود

دانشجویانی در دوره تحصیلات تکمیلی قرار دارند، باید تمام دغدغه آنها کسب علم باشد
رییس کمیته آموزش عالی و علوم پزشکی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دانشجویانی در دوره تحصیلات تکمیلی قرار دارند، باید تمام دغدغه آنها کسب علم باشد، بنابراین زمانی که نتوانند مخارج معیشتی خود را تامین کنند، به طور قطع این دغدغه در کار آنها تاثیر منفی خواهد گذاشت که باید برای رفع این دغدغه و مشکلات آنها فکری جدی و اقدامی عملی صورت گیرد.

 نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:  مشکلاتی که دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی با آنها مواجه هستند، علاوه بر مشکلات درآمدی، مشکلات نداشتن مسکن و خوابگاه مناسب و هم چنین برای دانشجویان متاهل، نبود خوابگاه متاهلی است که این مشکلات، به طور قطع بسیاری از این دانشجویان را از محیط علم دور کرده و سبب بروز مشکلات آموزشی برای آنها در طول سال های تحصیلی خواهد شد.

شغل اصلی دانشجویان تحصیلات تکمیلی پژوهش است

وی افزود: دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی علی الخصوص دکتری باید از تمام وقت خود برای کسب علم وانجام امور پژوهشی و تحقیقاتی صرف کنند، بنابراین دولت وزارت علوم می تواند از طریق تامین ودیعه مسکن و هم چنین تامین خوابگاه متاهلی برای دانشجویان متاهل و علاوه بر آن قرار دادن مبالغی برای امرار معاش دانشجویان بسیاری از دغدغه و مشکلات این دانشجویان را رفع کند.

رییس کمیته آموزش عالی و علوم پزشکی کمیسیون آموزش،تحقیقات و فناوری مجلس یادآور شد: وزارت علوم وظیفه دارد از دانشجویانی در مسیر پژوهش و امور تحقیقاتی قرار دارند، حمایت ویژه صورت دهد که در این مسیر مجلس آمادگی دارد موانع قانونی را در جهت حمایت از دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی برطرف کند./
منبع: خانه ملت
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط پارلمان
۴ تذکر نماینده شیراز به وزیر آموزش و پرورش
در صحن علنی مجلس مطرح شد؛

۴ تذکر نماینده شیراز به وزیر آموزش و پرورش

نماینده اصلاح‌طلب مردم شیراز گفت: لازم است وزیر محترم آموزش و پرورش درباره صندوق ذخیره ارزی توضیحات کاملی به مجلس ارائه دهند یا اینکه مجلس و نهادهای نظارتی ورود و نظارت خود را در این بخش که انتظار جامعه فرهنگیان است بیشتر داشته باشد.
مخالفت مجلس با امکان عزل نمایندگان

مخالفت مجلس با امکان عزل نمایندگان

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با امکان عزل نمایندگان با حکم دیوان عالی کشور در صورت از دست دادن شرایط نمایندگی در طول دوره مجلس شورای اسلامی مخالفت کردند.
FATF ساز و کاری برای جلوگیری از اختلاس‌ هاست
رئیس کمیسیون امنیت ملی:

FATF ساز و کاری برای جلوگیری از اختلاس‌ هاست

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که FATF ساز و کاری است که در صورت استفاده لازم از آن می‌توان جلوی خیلی از اختلاس‌ها و جرایم سازمان یافته بین‌المللی به خصوص در بعد مالی را گرفت و افراد را تحت تعقیب قرار داد.
لازمه موفقیت فروش نفت در بورس چیست؟
ادیانی با ضروری دانستن تغییر شیوه‌نامه عرضه نفت در بورس:

لازمه موفقیت فروش نفت در بورس چیست؟

عضو کمیسیون انرژی مجلس می‌گوید: اگرچه زیرساخت‌های عرضه نفت در بورس در حد قابل‌قبول ایجاد شده‌اند اما کم و کاستی‌هایی در نوع عملیات، شیوه عرضه و نحوه خرید و فروش وجود دارد.
ثبت سفارش خودرو برای دلالان غیرممکن شود
سیاوشی در نطق میان دستور:

ثبت سفارش خودرو برای دلالان غیرممکن شود

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ثبت سفارشات باید به گونه ای تنظیم شود که فقط مصرف کننده واقعی آن را انجام داده و ثبت برای دلالان غیرممکن شود.
مدیریت مقابله با قاچاق کالا به سپاه داده شده است
یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

مدیریت مقابله با قاچاق کالا به سپاه داده شده است

یک عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس گفت که به دلیل ضعف مدیریت در کنترل قاچاق، مدیریت مقابله با قاچاق به سپاه واگذار شده که امیدواریم بتواند جلوی قاچاق کالاها را بگیرد.
توجه ویژه مجلس به تولید و کشاورزی در لایحه بودجه ۹۸
اکبری مطرح کرد:

توجه ویژه مجلس به تولید و کشاورزی در لایحه بودجه ۹۸

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس،گفت:سالانه حدود سه میلیون تن گندم در اختیار صنوف و صنایع قرار داده می‌شود که درآمدی معادل ۲هزار و ۱۰۰میلیارد تومان دارد که صرف پرداخت بهای گندم به کشاورزان می‌شود.
تخریب باغ‌ های تهران نشان از عدم درک از مدیریت شهری
رحیمی مطرح کرد:

تخریب باغ‌ های تهران نشان از عدم درک از مدیریت شهری

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه موفقیت مدیریت شهری در گرو ایجاد توازن و همخوانی میان محیط زیست و رفاه شهری است، گفت: تخریب باغ‌های باقی مانده توسط شورای شهر تهران نشان از عدم درک نیازهای واقعی پایتخت است.
تیتر دو
سوتیتر
خارج از دستور