شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۸۶۵۷
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۶ - 12 March 2019
بروجردی با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به عراق:
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس سفر رئیس جمهور به عراق را در راستای مقابله با تحریم‌ها ارزیابی کرد.
شبکه خبری منتخبان ملت؛
 علاءالدین بروجردی با اشاره به سفر حسن روحانی به عراق گفت: رابطه ما با عراق رابطه راهبردی درازمدت و با توجه به ویژگی‌های مشترک میان دو ملت، دو کشور و باورهای عمیق دینی و مذهبی ملت ما نسبت به عتبات مقدسه به عراق و همچنین منافع مشترک دو کشور در ابعاد امنیتی، سیاسی، فرهنگی، تاریخی و … است.

وی با بیان اینکه «روابط ایران و عراق باید به عنوان یک راهبرد روز به روز تقویت شود» خاطرنشان کرد: سفر رئیس جمهور به عراق نقطه عطف این روابط در سال‌های گذشته است و از این جهت بسیار حائز اهمیت است و باید حداکثر استفاده را از آن داشته باشیم.

بروجردی اضافه کرد: ما باید با عراق به سمت و سوی لغو روادید برای دو ملت برویم و همچنین کاهش و در صورت امکان لغو تعرفه‌ها را در دستور کار بگذاریم تا بتوانیم بازار مشترک قوی را در منطقه به وجود بیاوریم.

این نماینده مجلس در پایان با بیان اینکه «سفر رئیس جمهور به عراق در راستای مقابله با تحریم‌ها علیه ایران است» یادآور شد: امیدواریم بتوانیم صفحه جدیدی را در روابط دو کشور در ابعاد بازرگانی، اقتصادی، امنیتی، مبارزه با تروریسم و همچنین همکاری‌های سیاسی و بین‌المللی باز کنیم.
منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط پارلمان
۴ تذکر نماینده شیراز به وزیر آموزش و پرورش
در صحن علنی مجلس مطرح شد؛

۴ تذکر نماینده شیراز به وزیر آموزش و پرورش

نماینده اصلاح‌طلب مردم شیراز گفت: لازم است وزیر محترم آموزش و پرورش درباره صندوق ذخیره ارزی توضیحات کاملی به مجلس ارائه دهند یا اینکه مجلس و نهادهای نظارتی ورود و نظارت خود را در این بخش که انتظار جامعه فرهنگیان است بیشتر داشته باشد.
مخالفت مجلس با امکان عزل نمایندگان

مخالفت مجلس با امکان عزل نمایندگان

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با امکان عزل نمایندگان با حکم دیوان عالی کشور در صورت از دست دادن شرایط نمایندگی در طول دوره مجلس شورای اسلامی مخالفت کردند.
FATF ساز و کاری برای جلوگیری از اختلاس‌ هاست
رئیس کمیسیون امنیت ملی:

FATF ساز و کاری برای جلوگیری از اختلاس‌ هاست

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که FATF ساز و کاری است که در صورت استفاده لازم از آن می‌توان جلوی خیلی از اختلاس‌ها و جرایم سازمان یافته بین‌المللی به خصوص در بعد مالی را گرفت و افراد را تحت تعقیب قرار داد.
لازمه موفقیت فروش نفت در بورس چیست؟
ادیانی با ضروری دانستن تغییر شیوه‌نامه عرضه نفت در بورس:

لازمه موفقیت فروش نفت در بورس چیست؟

عضو کمیسیون انرژی مجلس می‌گوید: اگرچه زیرساخت‌های عرضه نفت در بورس در حد قابل‌قبول ایجاد شده‌اند اما کم و کاستی‌هایی در نوع عملیات، شیوه عرضه و نحوه خرید و فروش وجود دارد.
ثبت سفارش خودرو برای دلالان غیرممکن شود
سیاوشی در نطق میان دستور:

ثبت سفارش خودرو برای دلالان غیرممکن شود

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ثبت سفارشات باید به گونه ای تنظیم شود که فقط مصرف کننده واقعی آن را انجام داده و ثبت برای دلالان غیرممکن شود.
مدیریت مقابله با قاچاق کالا به سپاه داده شده است
یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

مدیریت مقابله با قاچاق کالا به سپاه داده شده است

یک عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس گفت که به دلیل ضعف مدیریت در کنترل قاچاق، مدیریت مقابله با قاچاق به سپاه واگذار شده که امیدواریم بتواند جلوی قاچاق کالاها را بگیرد.
توجه ویژه مجلس به تولید و کشاورزی در لایحه بودجه ۹۸
اکبری مطرح کرد:

توجه ویژه مجلس به تولید و کشاورزی در لایحه بودجه ۹۸

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس،گفت:سالانه حدود سه میلیون تن گندم در اختیار صنوف و صنایع قرار داده می‌شود که درآمدی معادل ۲هزار و ۱۰۰میلیارد تومان دارد که صرف پرداخت بهای گندم به کشاورزان می‌شود.
تخریب باغ‌ های تهران نشان از عدم درک از مدیریت شهری
رحیمی مطرح کرد:

تخریب باغ‌ های تهران نشان از عدم درک از مدیریت شهری

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه موفقیت مدیریت شهری در گرو ایجاد توازن و همخوانی میان محیط زیست و رفاه شهری است، گفت: تخریب باغ‌های باقی مانده توسط شورای شهر تهران نشان از عدم درک نیازهای واقعی پایتخت است.
تیتر دو
سوتیتر
خارج از دستور