شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۸۶۷۲
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۲ - 12 March 2019
رییس کمیسیون عمران مجلس برنامه‌های دولت برای ۴۰۰ هزار واحد مسکونی و اختصاص اعتبار ۵ هزار میلیاردی به بانک مسکن را دارای قابلیت لازم برای حل مشکل رکود در بازار مسکن ندانست.
شبکه خبری منتخبان ملت؛

 محمدرضا رضایی در خصوص عملکرد وزارت راه و شهرسازی در بازار مسکن گفت: آقای اسلامی به دنبال برنامه‌ریزی برای ایجاد ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در مدت دو سال در شهرهای جدید است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این هدف گذاری جوابگوی نیاز کشور نیست، در حال حاضر کشور نیازمند ایجاد ۴ میلیون واحد مسکونی است لذا باید هدف گذاری وزارت راه و شهرسازی بزرگ‌تر از این مقدار باشد.

وی گفت: وزارت راه و شهرسازی قصد دارد با مشارکت بخش خصوصی این پروژه را اجرایی کند. به عبارت دیگر زمین از سوی وزارت راه و شهرسازی به بخش بخش خصوصی داده شود و هزینه‌های اجرای پروژه را نیز بخش خصوصی بپردازد.

رضایی کوچی گفت: این هدف گذاری، هدف گذاری کوچکی است و وزارت راه و شهرسازی اگر می‌خواهد رونقی در بازار مسکن ایجاد کرده و قیمت مسکن را کاهش دهد، باید قدم‌های بلندتری را بردارد. ایجاد ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در طی دو سال جوابگوی نیاز جامعه نیست.

رضایی کوچی ادامه داد: مجلس معتقد به لزوم افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن است اما وزارت راه و شهرسازی با این موضوع مخالف است و معتقد است افزایش سقف تسهیلات باعث تورم خواهد شد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: افزایش سقف تسهیلات بانکی برای خرید مسکن موجب افزایش خرید و فروش مسکن و رونق بازار مسکن خواهد شد.

وی تاکید کرد: در صورت ادامه رویه موجود، در سال آینده در حوزه مسکن شاهد تغییر و تحول جدی نخواهیم بود، مگر اینکه دولت در وزارت راه و شهرسازی نگاه جامع‌تری به بازار مسکن داشته باشد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده است که دولت هزار میلیارد تومان از بدهی بانک مسکن به بانک مرکزی را پرداخت می‌کند تا برای سرمایه گذاری ها استفاده شود، این اعتبار اندک نمی‌تواند تحول چشم‌گیری در بازار مسکن ایجاد کند.

رضایی کوچی ادامه داد: زمانی که پروژه‌های مسکن مهر کلید خورد، علیرغم ایراداتی که در حوزه جانمایی داشت، مشکلات اقشار متوسط و محروم را حل کرد. در آن شرایط خط اعتباری نزدیک به ۴۵ هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی به بانک مسکن اختصاص یافت، لذا با ۵ هزار میلیارد تومان نمی‌توان در بازار مسکن مداخله جدی کرد. در صورت ادامه این وضعیت، سال آینده نیز سال رکود مسکن و سال افزایش قیمت مسکن خواهد بود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
روی خط پارلمان
۴ تذکر نماینده شیراز به وزیر آموزش و پرورش
در صحن علنی مجلس مطرح شد؛

۴ تذکر نماینده شیراز به وزیر آموزش و پرورش

نماینده اصلاح‌طلب مردم شیراز گفت: لازم است وزیر محترم آموزش و پرورش درباره صندوق ذخیره ارزی توضیحات کاملی به مجلس ارائه دهند یا اینکه مجلس و نهادهای نظارتی ورود و نظارت خود را در این بخش که انتظار جامعه فرهنگیان است بیشتر داشته باشد.
مخالفت مجلس با امکان عزل نمایندگان

مخالفت مجلس با امکان عزل نمایندگان

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با امکان عزل نمایندگان با حکم دیوان عالی کشور در صورت از دست دادن شرایط نمایندگی در طول دوره مجلس شورای اسلامی مخالفت کردند.
FATF ساز و کاری برای جلوگیری از اختلاس‌ هاست
رئیس کمیسیون امنیت ملی:

FATF ساز و کاری برای جلوگیری از اختلاس‌ هاست

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که FATF ساز و کاری است که در صورت استفاده لازم از آن می‌توان جلوی خیلی از اختلاس‌ها و جرایم سازمان یافته بین‌المللی به خصوص در بعد مالی را گرفت و افراد را تحت تعقیب قرار داد.
لازمه موفقیت فروش نفت در بورس چیست؟
ادیانی با ضروری دانستن تغییر شیوه‌نامه عرضه نفت در بورس:

لازمه موفقیت فروش نفت در بورس چیست؟

عضو کمیسیون انرژی مجلس می‌گوید: اگرچه زیرساخت‌های عرضه نفت در بورس در حد قابل‌قبول ایجاد شده‌اند اما کم و کاستی‌هایی در نوع عملیات، شیوه عرضه و نحوه خرید و فروش وجود دارد.
ثبت سفارش خودرو برای دلالان غیرممکن شود
سیاوشی در نطق میان دستور:

ثبت سفارش خودرو برای دلالان غیرممکن شود

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ثبت سفارشات باید به گونه ای تنظیم شود که فقط مصرف کننده واقعی آن را انجام داده و ثبت برای دلالان غیرممکن شود.
مدیریت مقابله با قاچاق کالا به سپاه داده شده است
یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

مدیریت مقابله با قاچاق کالا به سپاه داده شده است

یک عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس گفت که به دلیل ضعف مدیریت در کنترل قاچاق، مدیریت مقابله با قاچاق به سپاه واگذار شده که امیدواریم بتواند جلوی قاچاق کالاها را بگیرد.
توجه ویژه مجلس به تولید و کشاورزی در لایحه بودجه ۹۸
اکبری مطرح کرد:

توجه ویژه مجلس به تولید و کشاورزی در لایحه بودجه ۹۸

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس،گفت:سالانه حدود سه میلیون تن گندم در اختیار صنوف و صنایع قرار داده می‌شود که درآمدی معادل ۲هزار و ۱۰۰میلیارد تومان دارد که صرف پرداخت بهای گندم به کشاورزان می‌شود.
تخریب باغ‌ های تهران نشان از عدم درک از مدیریت شهری
رحیمی مطرح کرد:

تخریب باغ‌ های تهران نشان از عدم درک از مدیریت شهری

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه موفقیت مدیریت شهری در گرو ایجاد توازن و همخوانی میان محیط زیست و رفاه شهری است، گفت: تخریب باغ‌های باقی مانده توسط شورای شهر تهران نشان از عدم درک نیازهای واقعی پایتخت است.
تیتر دو
سوتیتر
خارج از دستور