شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۸۹۲۶
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۷ - 22 April 2019
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از اصلاح طرح حمایت از سپاه در مقابل آمریکا خبر داد.
شبکه خبری منتخبان ملت؛
 سید حسین نقوی حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  با اشاره به نشست غیر علنی صبح امروز مجلس، گفت:با توجه به اینکه طرح دو فوریتی تقویت جایگاه سپاه در برابر آمریکا در دستور کار امروز  مجلس قرار داشت، پیش از جلسه علنی لاریجانی رئیس مجلس اعلام کرد برخی از مواد این طرح ممکن است تبعات حقوقی داشته باشد و در مناسبات با همسایگان تاثیر گذار باشد.

وی با بیان اینکه نظر رئیس مجلس بر این بود تا در این طرح اصلاحاتی اعمال شود، ادامه داد:البته روز گذشته نیز آقای لاریجانی این موضوع را به فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اعلام کرده بود و پیرو همان کمیسیون 7 صبح امروز  جلسه فوق العاده برگزار کرد که اعضای کمیسیون  با اعمال اصلاحات در این طرح مخالفت کردند.

نماینده مردم ورامین در مجلس تصریح کرد:اعضای کمیسیون معتقد بودند که روند آئین نامه ای  این طرح باید در صحن طی شود و لاریجانی نمی تواند این طرح را خود به تنهایی ارجاع بدهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اعلام اینکه پس از ارجاع این طرح به کمیسیون، کمیته ای که این موضوع را پیگیری می کند تشکیل جلسه داد و طرح مذکور را اصلاح کرد، گفت: در این جلسه معاون وزارت امورخارجه، معاون حقوقی سپاه، معاون حقوقی وزارت دفاع از  سازمان اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات حضور داشتند.

نقوی حسینی اضافه کرد:پس از حدود 3 ساعت جلسه اصلاحاتی در طرح مذکور ایجاد شد و متن نهایی تدوین و برای تصویب در صحن  به کمیسیون ارائه شد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: