شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۸۹۹۱
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴ - 01 May 2019
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: سیاست دولت در حوزه مسکن مبهم، غیر عملیاتی است.
شبکه خبری منتخبان ملت؛
محمدرضا رضایی‌کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس  با اشاره به افزایش بی‌رویه قیمت مسکن، گفت: بنده از سیاست‌های دولت در حوزه مسکن گلایه‌مند هستم و دولت دارای هیچ برنامه مشخصی در این زمینه نیست و بازار مسکن همچنان در رکود به سرمی‌برد.

وی با بیان اینکه دولت هیچ اقدامی برای ایجاد رونق در بازار مسکن انجام نداده و با همین شرایط احتمال افزایش بیشتر قیمت در آینده‌ای نزدیک وجود دارد، افزود: سیاست دولت در حوزه مسکن مبهم، غیر عملیاتی است و تا زمانی که تعادل در عرضه و تقاضای این بازار ایجاد نشود روند افزایش قیمت ادامه خواهد داشت.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه یکی از راه کار‌ها برای کاهش قیمت مسکن، کاهش هزینه‌های تمام شده برای ساخت مسکن است، بنابراین باید در این جهت اقداماتی انجام داد.

رضایی کوچی با تاکید بر اینکه کنترل قیمت زمین نیز یکی دیگر از مولفه‌های برای کاهش قیمت تمام شده مسکن است، اضافه کرد: باید راه‌کار دقیقی برای پایین آوردن قیمت زمین اندیشیده شود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: همچنین مسئولان ذیربط می‌توانند با اقدامات حمایتی مانند ارائه تسهیلات ویژه نظیر معافیت از عوارض در بافت‌های فرسوده و بالا بردن سهم تسهیلات در قیمت مسکن و کاهش نرخ سود بانکی را در نظر گیرند که می‌تواند بازار مسکن را رونق دهد و قیمت را کنترل کنند.
منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ملت پلاس
توئیت خبر