شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۹۰۰۵
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵ - 01 June 2019
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید ارز دولتی باعث رانت و فساد در کشور شده که در نهایت شاهد واردات کالاهای غیر ضرور به کشور هستیم.
شبکه خبری منتخبان ملت؛
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، در واکنش به واردات 77 هزار دلاری مانکن خیاطی با ارز دولتی در سال 97، گفت: از ابتدا با تخصیص ارز 4 هزار و 200 تومانی مخالف بودم چرا که این سیاست عامل ایجاد فساد و رانت در فضای اقتصادی کشور می شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: به هر حال این اتفاق رخ داده است و اکنون دولت باید نسبت به تخصیص ارز دولتی و کالاهایی که با این ارز وارد کشور شده است شفاف سازی کند.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی بیان داشت: دولت در زمینه شفاف سازی انتظار می رود واردات کالاهای غیر ضرور و حتی کالاهای که واردات آن ضرر دارد را نیز بیان کند و هر جا تخلف شد با متخلف برخورد شود.

وی با اشاره به نقش مجلس در این زمینه عنوان کرد: مجلس به خصوص کمیسیون های اقتصادی و برنامه، بودجه و محاسبات باید به طور مشترک در زمینه شفاف سازی نحوه تخصیص ارز و کالاهایی که وارد شد، ورود کنند و اطلاع رسانی شود.

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، گفت: آمار گمرک از واردات 77 هزار دلار مانکن خیاطی را ارز دولتی به کشور، درد آور است و باید با متخلفین در این امر برخورد شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: اینکه ارز 4 هزار و 200 تومانی برای واردات کالاهایی که اصلا ضرورت نداشته هزینه شده درد بزرگی است چرا که اکنون مردم برای تامین کالاهای اساسی خود مشکلات دارند و دولت باید در این زمینه شفاف سازی کند.
منبع: خانه ملت
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
غیـر عـلنـی