شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۹۰۵۴
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸ - 02 July 2019
موسوی لارگانی:
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: بانک ملی در واگذاری بنگاههای اقتصادی خود از سایر بانکها موفق تر عمل کرد.
شبکه خبری منتخبان ملت؛ سید ناصر موسوی لارگانی در گفت و گو با خبرنگار شبکه خبری منتخبان ملت،  اشاره به عملکرد مثبت بانک ملی در واگذاری بنکاههای خود به بخش خصوصی ، گفت: از زمانی که دکتر حسین زاده به عنوان مدیرعامل بانک ملی انتخاب شد تحول بزرگی در عملکرد این بانک اتفاق افتاد چرا که وی فردی بود که از بدنه بانک انتخاب شد و زیرمجموعه بانک را به خوبی می شناخت.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی معتقد است یکی از دلایل ناموفق بودن بانکها و موسسات این است که فردی از بیرون آن بانک یا سازمان در راس کار قرار می گیرد از این رو تا با مجموعه آشنا شود زمان زیادی طول می کشد و از برنامه ها عقب می ماند.

وی افزود: آقای حسین زاده در ابتدای کار یک سری برنامه ها ارایه کردند که با اجرایی شدن آنها می توان گفت از مدیران قبلی موفق تر هستند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه اظهار داشت: یکی از وظایف قانونی بانکها این بوده است که ظرف سه سال بنگاه داری را کنار بگذارند، در این حوزه نمی گویم که بانک ملی صد درصد موفق بوده اما از سایر بانکها موفق تر عمل کرده است و نمره نسبتا خوبی گرفته است.

موسوی لارگانی در ادامه درباره تاثیر واگذاری بنگاهها برعملکرد بانک و اقتصاد گفت: به طور قطع وقتی بانکها بنگاههایی که در اختیار دارند را واگذار می کنند منابع حاصله را به امر تسهیلات اختصاص می دهند و قدرت وام دهی آنها افزایش می یابد و همین امر باعث رونق تولید می شود.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس با تاکید بر اینکه افزایش سرمایه از طریق فروش بنگاهها ممکن ودر پویایی و رونق تولید موثر است، گفت: یکی از شعارهای ارزشمند رهبری برای نام گذاری سالها رونق تولید بود که اگر بانکها رسالت خود را به خوبی انجام دهند محقق می شود.

برچسب ها: بنگاهداری ، بانک ، ملی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: