شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۹۱۷۹
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷ - 28 September 2019
یک قانون گذار دموکرات رسماً طرح استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور را به مجلس نمایندگان آمریکا ارائه کرد.«برد شرمن»، Brad Sherman، در این طرح «دونالد ترامپ» را به مانع‌تراشی در مسیر تحقیقات درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا متهم و خواستار استیضاح وی شده است. این نخستین‌باری است که یک قانون گذار آمریکایی به طور رسمی طرحی را برای استیضاح ترامپ مطرح می‌کند. استیضاح رئیس‌جمهور مستلزم رأی اکثریت قانون‌گذاران در مجلس نمایندگان آمریکا است؛ مجلسی که در حال حاضر اکثریت آن در اختیار جمهوری‌خواهان قرار دارد. جمهوری‌خواهان در مقایسه با دموکرات‌ها 24 کرسی بیشتر در مجلس نمایندگان در اختیار دارند.
شبکه خبری منتخبان ملت؛
  پیشتر گروهی از جمهوریخواهان آمریکایی از استیضاح رئیس جمهوری این کشور حمایت کرده بودند. به اعتقاد شرمن، اخراج «جیمز کومی»، رئیس پیشین پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) از سوی ترامپ  در حالی که وی در حال انجام تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا بود، مصداق جلوگیری از اجرای عدالت است.

این نماینده دموکرات در اظهارات خود به گفته‌های کومی اشاره کرد که اذعان کرده بود، ترامپ وی را برای متوقف کردن تحقیقات درخصوص پرونده مداخله روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا مجبور کرده است.

دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا یکی از مسائلی بود که در طول و پس از مبارزات انتخاباتی ترامپ و «هیلاری کلینتون» رقیب دموکرات وی، جنجال های زیادی به پا کرد.

برای مشاهده فیلم کلیک کنید


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
غیـر عـلنـی