شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۹۴۷۴
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰ - 21 December 2019
شبکه خبری منتخبان ملت؛
کارناوال هنرهای نمایشی و موسیقی آئینی «شب یلدا» به مناسبت آخرین روز پاییز با برنامه‌های ویژه از حافظ خوانی، موسیقی و نمایش‌های محلی اقوام ایرانی در شمال تهران برپا شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک شهرام پاشایی مدیر اداره فرهنگی شهرداری این منطقه با بیان مطلب فوق اظهار داشت : اجرای گروه کارناوال یلدا با حضور بیش از 40 تن پوش و اجرای موسیقی سنتی امروز شنبه 30 آذر ماه از ساعت 11 الی 13 در حدفاصل میدان تجریش تا قدس برگزار شد.
وی گفت: این ویژه برنامه از 27 آذر ماه در سطح شهر تهران آغاز شد و روز پایانی پاییز در شمال تهران به اجرا رسید و مورد استقبال شهروندان قرار گرفت.
پاشایی افزود: این برنامه با حمایت اداره کل فرهنگی هنری شهرداری تهران اجرا شده و شامل بخش‌های هنرهای نمایشی،‌موسیقی آئینی بود و روحیه نشاط و شادابی را به شهروندان هدیه داد.
این مقام مسئول تصریح کرد: در این ویژه برنامه، سفره شب یلدا بر روی یک گاری بزرگ با حضور اقوام ایرانی کرد، لرستان، آذربایجان و ... حرکت داده می شد و کتاب حافظ،‌ میوه‌های یلدایی چون انار، هندوانه و عروسک های آدم برفی ، ننه سرما و... نیز وجود داشت و در امتداد کارناوال حافظ خوانی و آیین‌های مختلف اقوام ایرانی سراسر کشور با رسم و رسومات خاص انجام و از موسیقی‌های محلی استفاده شد.
برچسب ها: شهردار ، یلدا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: