شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۹۵۴۷
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸ - 29 December 2019
شهردار منطقه یک :
شبکه خبری منتخبان ملت؛

باغ بزرگ چیذر با هدف توسعه سرانه های فضای سبز محلی ، به درخواست شهروندان و با همکاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی ( ره ) تبدیل به بوستان عمومی می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک ، سید حمید موسوی شهردار منطقه یک در جلسه ای که با مصطفی سید هاشمی معاون هماهنگی ستاد اجرایی حضرت امام خمینی ( ره ) و رییس املاک تملیکی ستاد به منظور تملک باغ بزرگ چیذر برگزار شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت: محله چیذر بدلیل تراکم بافت ساختمانی ، به لحاظ فضای سبز و بویژه بوستان عمومی دچار فقر شدید است و تملک باغ بزرگ‌ چیذر می تواند بخشی از این کمبود را جبران نماید .
موسوی ضمن تاکید بر ضرورت حفظ و گسترش فضاهای سبز در سطح منطقه تاکید کرد : توسعه فضای سبز محلی یکی از درخواست های اهالی چیذر و شورایاری این محله بود که با همکاری برخی نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و همچنین برخی اعضای شورای شهر تهران ، تاکنون جلسات خوبی با مسئولان ستاد بعنوان مالک برقرار شده است .
وی با اشاره به اینکه در مجموع باغ چیذر مشتمل بر ۲۶ هزار مترمربع بوده و در سالیان گذشته بخشی از آن بصورت آموزشی تغییر کاربری داده است و مذاکرات برای تملک باقی مانده آن در حدود ۱۷ هزار مترمربع در حال انجام است اظهار امیدواری کرد با رویکرد مثبت مسئولان ارشد ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ، تملک این باغ به سرانجام خواهد رسید.
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) نیز خاطر نشان کرد: به درخواست شهروندان و نمایندگان مجلس و پیگیری های شهرداری منطقه یک و در راستای مسئولیت های اجتماعی این ستاد ، آمادگی همکاری و تعامل با شهرداری تهران برای واگذاری و انتقال مالکیت باغ بزرگ‌ چیذر به شهرداری با رعایت ضوابط وجود دارد تا شهروندان بتوانند از ایجاد یک بوستان بزرگ محلی بهره مند شوند .
برچسب ها: شهردار ، چیذر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: