شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۹۵۶
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۵ - 25 September 2018
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از قوانین قدیمی در حوزه بهداشت و درمان به دلیل بازدارندگی کم نیاز به اصلاح و بازنگری دارند.
شبکه خبری منتخبان ملت؛

به گزارش شبکه خبری منتخبان ملت؛ اکبر ترکی در رابطه لزوم تقویت نظارت بر حوزه بهداشت و درمان، گفت: نظارت در همه حوزه‌ها و سازمان‌ها از جمله  حوزه بهداشت و درمان باید تقویت شود، وضعیت نابسامان اقتصادی کشور حاصل ضعف نظارتی ارگان‌های مختلف است. در نوسانات اخیر ارزی همه شاهد بودند که بسیاری از کالا‌های تولید داخل حتی بدون واردات موارد اولیه و تغییر در حقوق کارگران افزایش قیمت داشته‌ است، بدون شک این اتفاقات ناشی از عملکرد ناقص دستگا‌ه‌های نظارتی است.

نماینده مردم فریدونشهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به بازدارندگی کم برخی از قوانین حوزه بهداشت و درمان افزود: بخشی از قوانین حوزه بهداشت و درمان به دلیل قدیمی بودن و بازدارندگی کم باید اصلاح شوند، به عنوان مثال جریمه فردی که فاضلاب خانه خود را در کوچه و خیابان رها می‌کند طبق قوانین قبلی تنها 2 الی 3 هزار تومان است که قطعاً بازدارنده نیست، این نوع قوانین باید اصلاح شوند. 

ترکی با اشاره به نقش سازمان نظام پزشکی در کاهش تخلفات حوزه بهداشت و درمان تصریح کرد: سازمان نظام پزشکی یکی از سازمان‌هایی است که وظایفش را به خوبی انجام داده و با بی طرفی به شکایت‌ها رسیدگی کرده است. اعتقاد دارم بهترین ارگان برای رسیدگی به تخلفات، سازمان نظام پزشکی است و هیچ نظامی را مانند این سازمان نمی‌یابید که شکایت از کوچک ترین تخلف را برای گرفتن حق مردم با جدیت تا شورای عالی و قوه قضاییه پیگیری و دنبال کند.

نماینده مردم فریدونشهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: عدم نظارت دقیق باعث افزایش تخلف و در نتیجه بی اعتمادی میان مردم می‌شود. احتکارهای خانگی دارو حاصل همین بی اعتمادی‌ و نگرانی‌ها در جامعه است. بی اعتمادی و جو روانی موجود در جامعه به دو شیوه به حوزه دارویی کشور صدمه وارد کرد، احتکارهای عمده‌ای که توسط شرکتهای دارویی، واسطه‌ها و دلال‌ها انجام شد و همچنین  احتکارهایی که توسط خود مردم صورت گرفت.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی،خاطر نشان کرد: برای برگرداندن آرامش و اعتماد به جامعه باید مسئولین با صداقت حقایق را به مردم بگویند، بسیاری از مسئولان برای توجیه مدیریت ضعیف خودشان این جو روانی را تشدید کردند، اگر حقایق برای مردم خوب تبیین شود و سوء مدیریتی وجود نداشته باشد، می‌توانیم شاهد اتفاق‌های خوبی در حوزه بهداشت و درمان  باشیم .
منبع: خانه ملت
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بـیـلـکـنـتـــ
کارچاق کن های مالیاتی!
رئیس کل سازمان امور مالیاتی: فساد اداری خط قرمز ماست

کارچاق کن های مالیاتی!

در حالی رئیس کل سازمان امور مالیاتی می گوید: فساد اداری خط قرمز سازمان امور مالیاتی کشور است که متاسفانه در چند سال اخیر برخی افراد و حتی شرکت ها به اصطلاح خودشان کاملا قانونی با کاهش رقم مالیات درصدهای هنگفتی را به جیب می زنند.