شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۹۷۵۴
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸ - 17 February 2020
در راستای اجرای طرح کاپ
شبکه خبری منتخبان ملت؛

طرح کاپ (کاهش پسماند) با توزیع بیش از 500 مخزن جدید تفکیک پسماند در شمال تهران و توسعه آموزش های همگانی اجرایی می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک مانی جعفریان سرپرست امور شهری و محیط زیست شهرداری منطقه یک با بیان این مطلب اظهار داشت: طرح کاپ با هدف کاهش تولید پسماند و تفکیک از مبداء در شهر تهران در حال اجراست که اداره مدیریت پسماند شهرداری منطقه یک نیز در همین راستا 2 هزار مخزن تفکیک داخل مجتمع ها، مدارس، ادارات و... جانمایی کرده و علاوه بر آن اقدام به تهیه و توزیع بیش از 500 مخزن کارتن پلاست و پلاستیکی دیگر در ادارات تابعه و غیر تابعه این منطقه نموده است.

وی افزود: در حال حاضر برای تشویق و فرهنگ سازی نیروهای خدماتی در ادارات تابعه و غیر تابعه شهرداری منطقه یک ، آنها در ازای تحویل پسماند خشک جمع آوری شده به پیمانکار تفکیک پسماند مبلغی را دریافت می کنند .

جعفریان تصریح کرد: نصب 3 دستگاه تغذیه حیوانات شهری در بوستان های قیطریه، نیاوران و جمشیدیه از دیگر اقدامات مدیریت پسماند منطقه یک است که بر اساس آن با انداختن هر بطری خالی آب و مایعات به محل مشخص شده روی دستگاه از طریق سنسور مقداری غذا برای حیوانات آزاد و حیوانات شهری می توانند از آن استفاده کنند.

این مقام مسئول افزود: با توجه به روزهای پایانی سال و اجرای سنت خانه تکانی با هماهنگی انجام شده قرار است غرفه های بازیافت اقدام به جمع آوری دور ریز های حجیم منازل و تحویل اقلام مناسب ، به خیریه ها نماید

وی بخش آموزش را از مهمترین بخش اجرای طرح کاپ دانست و گفت: 10 کلبه بازیافت در مدارس مستقر است که علاوه بر جمع آوری پسماند خشک مدارس ، اقدامات آموزش و فرهنگ سازی را در خصوص روش های کاهش تولید پسماند ، روش های کم حجم سازی و نهادینه شدن فرهنگ زیست محیطی بین شهروندان با حضور کارشناسان و آموزشگران بازیافت ارائه می کنند.
برچسب ها: شهرداری ، تفکیک
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: