شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۹۸۱۳
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵ - 04 March 2020
یک کارشناس اقتصادی مطرح کرد:
یک تحلیل گر مسایل پولی و مالی گفت: ابزارهای جدید بانکی می توانند راه نجات تولید از بحران های اقتصادی باشد.
شبکه خبری منتخبان ملت؛
محمد فضلعلی در گفت و گو با منتخبان ملت درباره رونمایی از طرح گام، گفت: گواهی اعتبار مولد " گام"  یا هر طرح دیگری که بتواند در شرایط کنونی اقتصاد کشور به تولید کننده داخلی کمک کند باید مورد ستایش قرار گیرد.
وی افزود: امروز اقتصاد کشور بیش از پیش نیاز به کمک بانکها دارد و بانکها می توانند با همدلی سایر بخش های اقتصادی کشور بحرانهای پیش روی خود را کنار بزند و با غول تحریم مبارزه کند.
این کارشناس مسایل اقتصادی ضمن قدردانی از بانک ملت برای پیشگام بودن در این مسیر از سایر بانکها نیز خواست در این حوزه فعال شوند.
این تحلیل گر مسایل پولی و مالی رونق تولید را در گرو تامین اعتبار بنگاههای تولیدی دانست که در شرایط کنونی فقط از سوی بانکها می تواند رقم بخورد.
گفتنی است 16 بهمن ماه سال جاری صدور گواهی اعتبار مولد"گام" با هدف خرید مواد اولیه و فروش محصولات واحدهای تولیدی به صورت نسیه در قالب زنجیره تأمین، با حضور رییس کل بانک مرکزی و با دستور مدیرعامل بانک ملت در این بانک آغاز شد.
بر این اساس، طرح«گام»، یکی از برنامه های بانک مرکزی با کمک نظام بانکی کشوراست که در چارچوب مدیریت نقدینگی، تلاش خواهد کرد امکان تأمین غیر تورمی سرمایه در گردش مورد نیاز زنجیره تولید را به ویژه برای واحدهای کوچک ومتوسط، فراهم سازد.
این گزارش حاکی است، گواهی اعتبار مولد«گام» ،به عنوان یک ابزار بازار محور و با قابلیت نقل و انتقال، در بازارهای پول و سرمایه، تسهیلات جدیدی را برای تأمین اعتبار بنگاه های تولیدی فراهم می سازد.
در این طرح، تولید کنندگان بر مبنای فاکتور خرید مواد اولیه و واسط از بانک عامل درخواست انتشار و تضمین گواهی اعتبار مولد درسررسید کرده و به بنگاه فروشنده مواد اولیه تحویل می دهند و دارنده می تواند گواهی را تا سررسید نگه دارد، به فروشنده مواد اولیه خود تحویل دهد یا اینکه در بازار سرمایه تنزیل کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: