شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۹۸۲
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۹ - 25 September 2018
میرزایی تشریح کرد‎‌:
عضو فراکسیون امید مجلس ضمن انتقاد از وجود بهم ریختگی در حوزه جامعه مدنی سیاست، بر لزوم تجمیع خُرده احزاب تاکید کرد.
شبکه خبری منتخبان ملت؛

به گزارش شبکه خبری منتخبان ملت؛ جلال میرزایی در رابطه با راه اندازی احزاب جدید توسط جریان های سیاسی و عدم رسیدن احزاب به جایگاه واقعی خود، گفت: متاسفانه وضعیت کشور در مواجه با تشکیل حزب شبیه سایر امور شده است؛ در واقع افراد غیرمتخصص در حوزه سیاست وارد شده و اقدام به ایجاد احزاب می کنند.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در خصوص دلایل ایجاد احزاب متعدد در کشور، اظهار کرد: در حوزه سیاست فرد عضو یک حزب یا جریان سیاسی است اما  متاسفانه نمی توانند تابع نظر افراد باشد از این رو اقدام به راه اندازی حزب می کند که اخیرا چنین مصداق هایی به وضوح دیده می شود.

وی ادامه داد: این مهم در حالیست که متاسفانه برخی از احزاب ایجاد شده خانوادگی است و صرفا اسامی اعضای شورای مرکزی و مجمع عمومی اعلام می کنند

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه وزارت کشور باید خیلی جدی تر به حوزه احزاب وارد شود و امور را ساماندهی کند، تصریح کرد: در واقع باید زمینه تجمیع احزابی که موازی هستند، پایگاه اجتماعی یکسان دارند و حتی دیدگاه مشترکی دارند ایجاد شود تا بتوانیم از هم گسیختگی موجود را برطرف کنیم.

میرزایی با اشاره به اینکه احزاب در شرایط کنونی کمکی به قانونگرایی و نهادینه شدن مردم سالاری نمی کنند، افزود: به نظر می رسد وزارت کشور نباید برای ایجاد احزاب خُرد مجوز دهد زیرا برای اینکه رقابت های سیاسی رونق بگیرد و سامان یابد، نیاز به تقویت احزاب وجود دارد.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متاسفانه باید اذعان کرد که شاهد بلبشو و بهم ریختگی در حوزه جامعه مدنی سیاست هستیم و این امر به ضرر کشور تمام می شود.
منبع: خانه ملت
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بـیـلـکـنـتـــ
کارچاق کن های مالیاتی!
رئیس کل سازمان امور مالیاتی: فساد اداری خط قرمز ماست

کارچاق کن های مالیاتی!

در حالی رئیس کل سازمان امور مالیاتی می گوید: فساد اداری خط قرمز سازمان امور مالیاتی کشور است که متاسفانه در چند سال اخیر برخی افراد و حتی شرکت ها به اصطلاح خودشان کاملا قانونی با کاهش رقم مالیات درصدهای هنگفتی را به جیب می زنند.