شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۹۸۵۳
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸ - 25 April 2020
طی سال 98 محقق شد؛
شبکه خبری منتخبان ملت؛

بانک صادرات ایران طی سال 98 با پرداخت بیش از سه هزار و 525 میلیارد ریال تسهیلات از شرکت‌های‌ دانش‌بنیان حمایت کرد.

به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، این بانک در راستای تقویت نیروهای خلاق و جوانان با انگیزه کشور ضمن گشایش دفتر و باجه ویژه حمایت از نوآوری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، حمایت از ایده‌ها‌ی نو شرکت‌های دانش‌بنیان را با پرداخت بیش از 27 فقره تسهیلات بالغ بر سه هزار و 525 میلیارد ریال طی سال 98  محقق کرد و علاوه بر این، با صدور مصوبه لازم، 7 فقره تسهیلات به ارزش بالغ بر یک هزار و 910 میلیارد ریال نیز آماده پرداخت به شرکت‌های دانش‌بنیان است.

همچنین این بانک برای تسهیل فعالیت‌ها و تداوم تلاش‌های صورت گرفته در این شرکت‌ها، طی سال 98 بیش از 27 فقره ضمانت‌نامه به ارزش بیش از 152میلیارد ریال برای آنها صادر کرد و علاوه بر آن، مصوبه صدور 894 میلیارد ریال ضمانت‌نامه جدید نیز برای حمایت از شرکت‌های دانش‎بنیان، اخذ شده است.

همزمان امضای تفاهم‌نامه بین بانک صادرات ایران و صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و گشایش دفتر و باجه ویژه در محل این صندوق، برقراری و توسعه تعاملات فی‌مابین در زمینه‌های مرتبط و خلق انواع خدمات مالی و بانکی، اعطای انواع تسهیلات در قالب عقود اسلامی، صدور ضمانت‌نامه و گشایش اعتبارات اسنادی ریالی و ارزی، ارائه انواع خدمات بانکداری الکترونیک توسط شبکه شعب و درگاه‌های الکترونیکی بانک برای ارائه خدمات بهتر به شرکت‌های دانش‌بنیان با جدیت مورد توجه قرار گرفته است.

تمرکز سیاست‌های مالی و اعتباری بانک صادرات ایران برای حمایت از بنگاه‌های درون‌زا به عنوان یکی از محوری‌ترین سیاست‌های کلی تبیین شده توسط مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی. موجب شده تا حمایت مالی از طرح‌ها و فعالیت‌های نوآور در عرصه علم و فناوری جوانان در این شرکت‌ها بیش از گذشته مد نظر باشد.

شرکت‌های دانش‌بنیان متقاضی برای استفاده از تسهیلات بانک صادرات ایران، پس از اخذ معرفی‌نامه از صندوق نوآوری و شکوفایی در چارچوب مفاد تفاهم‌نامه منعقده فی‌مابین بانک و صندوق و اعتبارسنجی لازم در چارچوب ضوابط و مقررات مربوطه، از تسهیلات برخوردار خواهند شد.

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: