شبکه خبری منتخبان ملت

کد خبر : ۹۹۴۸
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۷ - 31 May 2020
در بخشنامه ای از سوی بیمه مرکزی اعلام شد:
شبکه خبری منتخبان ملت؛

 

پس از صدور بخشنامه ای مبنی بر ارائه خدمات بیمه ای بدون نیاز به نسخه فیزیکی بیمه نامه شخص ثالث، بیمه مرکزی با انتشار اطلاعیه ای نسبت به شفاف سازی برخی از ابهامات موجود، اطلاع رسانی کرد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی بیمه دی؛ در این اطلاعیه آمده است: تصمیم به ارائه خدمات بیمه ای به بیمه گذاران بدون نیاز به نسخه فیزیکی بیمه نامه شخص ثالث به مفهوم حذف شبکه فروش از فرایند عرضه بیمه نامه مذکور نبوده و شبکه فروش همچون گذشته نقش و کارکرد خود را حفظ خواهد کرد.

بر این اساس، واحدهای صدور (اعم از شعب و نمایندگان) در کلیه شرکت های بیمه موظفند با رعایت دقیق مقررات مربوطه نسبت به تبیین و تشریح اهداف و منافع این طرح برای بیمه گذاران اقدام لازم را به عمل آورند.

بدیهی است با دریافت شماره تلفن همراه از بیمه گذاران و ثبت آن در سیستم صدور، امکان هر گونه اطلاع رسانی پیامکی وجود دارد و شرکت های بیمه علاوه بر اطلاع رسانی الکترونیکی در صورت درخواست بیمه گذاران موظفند نسخه چاپی بیمه نامه را نیز در اختیار آنان بگذارند.

طبق ابلاغیه های پیشین بیمه مرکزی، از این پس در فرایند صدور و همچنین هنگام پرداخت خسارت شخص ثالث، نیازی به ارائه بیمه نامه فیزیکی نیست.

برچسب ها: بیمه دی ، چاپی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: