شبکه خبری منتخبان ملت

پایان بلاتکلیفی!
آیا طرح شفافیت مجلس با تغییرات جدید بالاخره تصویب می شود؟

پایان بلاتکلیفی!

اظهارات نمایندگان مجلس در رسانه ها حاکی از آن است که تغییرات و اصلاحاتی که در طرح شفافیت آرا صورت گرفته، ابهامات و نگرانی‌ها را تا حد قابل توجهی برطرف کرده است اما...
دبی گردی در اکسپوی ۲۰۲۰
نتیجه حضور ایران در اکسپو دبی را شفاف اعلام کنید

دبی گردی در اکسپوی ۲۰۲۰

بسیاری اهالی فن، نحوه نمایش ایران از دستاوردهای خود چه در بعد سابقه و تمدن ایران و چه در بعد روایتگری از آینده پیش‌رو را در اکسپو دبی "فاجعه بار" و " مایه آبروریزی" توصیف کردند.آنچه که از پاویون ایران باقی ماند، حجم انتقادها از حدود ۱۴ میلیون درهمی است که در دبی برای یک پاویون خالی از محتوا هزینه شده و سفرهایی که خیلی از افراد با بودجه بنیاد رودکی، وزارت ارشاد، وزارت میراث فرهنگی، معاونت فناوری ریاست جمهوری به دبی رفتند!
احیای وزارتخانه منحله!
آیا طرح تشکیل وزارت بازرگانی برخلاف گزارش مراکز پژوهشی و مغایر با قانون است؟

احیای وزارتخانه منحله!

پس از درخواست های مکرر روحانی مبنی بر تشکیل مجدد وزارت بازرگانی، تابستان سال ۹۸ حدود ۷۰ نفر از نمایندگان مجلس با ارائه طرحی خواستار تشکیل این وزارتخانه شدند اما مجددا این طرح در صحن موفق نبود. حالا و در مجلس یازدهم رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از موافقت تلویحی دولت سیزدهم برای تشکیل وزارت بازرگانی خبر داده. 
گرد و غبار مشکوک!
منشا گرد و غبارهای اخیر شهرهای ایران از کجا آب می خورد؟

گرد و غبار مشکوک!

رسیدن ریزگردها به پایتخت مرکز فلات ایران قابل تامل و انتقاد است، اما باز مقاومت در برابر شرایط پیش آمده، عادی انگاری و پرداختن به زندگی روزمره و ارائه راهکار در حد چند هشدار رسانه‌ای که "شهروندان و گروه‌های حساس به گوش باشید و جز در مواقع ضروری از منزل خود خارج نشوید" باز هم جای سوال دارد؟ 
مناقشه خودرویی
رجال محترم! لطفا ابهامات موضوع ممنوعیت واردات خودرو را رفع کنید؟

مناقشه خودرویی

تولید برخی خودروهای بی کیفیت که به ارابه‌های مرگ معروف شده و  از باز شدن کیسه هوا هم ناتوان هستند با چه توجیهی تولید می شوند؟ آیا واقعا منفعت طلبان مافیایی گریبان خودروسازی داخلی را در دست دارند؟ شاید در خصوص تداوم ممنوعیت واردات خودرو نیز پای همین مافیا درمیان باشد؟
خبرهای خوش در نخستین سال قرن برای تهرانی‌ها

خبرهای خوش در نخستین سال قرن برای تهرانی‌ها

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران توضیحاتی درباره تامین مسکن در پایتخت، آسیب‌های اجتماعی، تأمین اتوبوس و واگن، معتادان متجاهر،‌کودکان کار، تشکیل قرارگاه‌های مختلف، همکاری و توافق شهرداری با دولت، بودجه شهرداری و ... ارائه داد.
انگشت اتهام!

انگشت اتهام!

یک نماینده مجلس گفت: توصیه دلسوزانه به رئیس جمهور این است که بعد از حدود 7 ماه، یک خانه‌تکانی جزئی انجام داده و چند وزیر پرحاشیه را که عملکردشان با اهداف و تفکرات رئیس جمهور محترم و انقلابی در تضاد است، از قطار دولت پیاده کند.
آزمون سخت!

آزمون سخت!

آیا استیضاح وزرای پرحاشیه و ضعیف دولت در مجلس اعلام وصول می شود؟
واردات خودرو در ابهام/ تناقضات ادامه دارد

واردات خودرو در ابهام/ تناقضات ادامه دارد

پیشینه ممنوعیت واردات خودرو به سال ۹۷ و مصوبه سران قوا بر می‌گردد و در صورت عدم تمدید از سوی این شورا، دیگر قانون یا مصوبه‌ای برای ممنوع بودن واردات خودرو وجود نخواهد داشت.
تفحص از یک مجموعه نفتی

تفحص از یک مجموعه نفتی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تحقیق و تفحص از شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران موافقت کردند.