بانک ملی برای واگذاری بنگاههای خود گام های بلندتری بردارد
رمضانعلی سبحانی فر در گفت و گو باشبکه خبری منتخبان ملت با اشاره به تاکید رییس جمهور و وزیر اقتصاد بر ضرورت واگذاری بنگاههای اقتصادی بانکها ، گفت: بانکها با حمایت مالی و ارایه تسهیلات به بخش های مختلف اقتصادی می توانند در شرایط کنونی به اقتصاد کشور کمک کنند و این امر با واگذاری بنگاههای اقتصادی و افزایش سرمایه آنها محقق خواهد شد.
وی با اظهار تاسف نسبت به بنگاهداری بانکها از زمان تاسیس گفت: باید جلوی این روند گرفته شود و بانکها با واگذاری بنگاههای خود صرفا به امر بنگاهداری بپردازند و سرمایه شان در اختیار سرمایه گذاران قرار بگیرد.
نمانده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برخی از بانکها دررراستای واگذاری بنگاههای خود اقداماتی کرده اند اما موفق نبودنددر این میان بانک ملی قدم هایی برداشته که فکر می کنم باید گام هایش بلند تر شود.
رییس مجلس شورای اسلامی گفت: بانک ملی ایران از بانک هایی بوده که در واگذاری اموال و دارایی های خود نسبت به سایر بانک‌ها بهتر عمل کرده است.
گفتنی است در اردیبهشت ماه سال جاری  علی لاریجانی در نشست علنی مجلس شورای اسلامی پس از قرائت گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی در خصوص نحوه اجرای قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور در حوزه بازارهای مالی، این موضوع را اعلام کرد.
این واگذاری ها در راستای عمل به ماده 16 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و همچنین عمل به سیاست های کلان دولت و خروج از بنگاه داری بانک ها صورت گرفته است.
بر اساس این گزارش بانک ملی ایران از زمان ابلاغ قانون مذکور در سال 94 تا ابتدای اسفند ماه سال گذشته بیش از 46 هزار و 500 میلیارد ریال از اموال مازاد خود اعم از املاک و سهام را واگذار کرده است.